در حال بارگذاری ...
 • تاکید رئیس سازمان هواپیمایی کشوری بر لزوم اجرای دستورالعمل های وزارت بهداشت

  همکاری ها و تامین امکانات لازم برای تیم های اعزامی وزارت بهداشت به فرودگاه ها و متقابلا از وزارت بهداشت به منظور تامین نیازهای بهداشتی فرودگاه ها و شرکت های هواپیمایی برای اجرای دستورالعمل های آن وزارت خانه به عمل آید .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت : به منظور جلوگیری از خروج مسافران بیمار از کشور در تمامی مبادی فرودگاهی کنترل و چک مسافران با جدیت انجام می شود .

  علی عابدزاده در جلسه ای که با حضور معاون حوزه همکاری های بین الملل وزارت بهداشت ، مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ، مدیران عامل شرکت های هواپیمایی ، نماینده مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) ، نمایندگان سپاه ، اطلاعات ، پلیس فرودگاه های کشور و گذرنامه و سایر مدیران صنعت برگزار شد بر رعایت و عمل به توصیه ها و دستورالعمل های وزارت بهداشت جهانی ایکائو تاکید کرد و گفت : باید تلاش کنیم در مبادی فرودگاهی کنترل ها تشدید شود و هیچ مسافر بیماری از کشور خارج نشود .

  وی همچنین تاکید کرد به منظور رعایت نکات بهداشتی و اقدامات لازم جهت کنترل مسافران ضدعفونی های لازم صورت گیرد . در فرودگاه ها کمیته تسهیلات فرودگاهی با حضور نماینده وزارت بهداشت جلسات مداوم تشکیل و مسائل حوزه بهداشت را پیگیری می کنند .

  رئیس سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد : در این سازمان نیز ستاد مرکزی سلامت صنعت هوانوردی تشکیل شده که راهبری مسائل در این زمینه تصمیم گیری و ابلاغ می شود و دوره های آموزش مورد نظر وزارت بهداشت برای کروی پروازی تشکیل و سیلابس های ویژه مقابله با کرونا توسط اساتید ارائه و تدریس شود . همکاری ها و تامین امکانات لازم برای تیم های اعزامی وزارت بهداشت به فرودگاه ها و متقابلا از وزارت بهداشت به منظور تامین نیازهای بهداشتی فرودگاه ها و شرکت های هواپیمایی برای اجرای دستورالعمل های آن وزارت خانه به عمل آید .

  عابدزاده اظهار داشت : متاسفانه به دلیل نگرانی از انتقال ویروس کرونا حجم مسافران کم شده و بسیاری از تورهای گردشگری کنسل و همین امر منجر به ضرر اقتصادی برای شرکت های هواپیمایی شده است و شرکت های هواپیمایی باید برای مستندسازی گزارش های اقتصادی خود از هم اکنون اقدامات لازم را انجام تا نسبت به ارسال گزارش های مذکور به مسئولان مربوطه برنامه ریزی های لازم به عمل آید .

  نماینده وزارت بهداشت نیز در این جلسه ضمن ارائه راهکارها برای سرعت بخشیدن به فعالیت های لازم و کنترل دقیق تر از مبادی فرودگاهی نظراتی را ارائه و انتظارات شرکت های هوایی برای وصول به اهداف و کاهش خطرات ناشی از شیوع بیماری بیان کردند .

  معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه سلامت مردم و نیروهای انسانی صنعت برای ما بسیار مهم و در اولویت قرار دارد از نماینده وزارت بهداشت خواست تا ارائه دستورالعمل ها جهت ابلاغ به فرودگاه ها و شرکت های هواپیمایی تسریع شود . اقدامات بهداشتی و ضدعفونی کردن فرودگاهها به صورت جدی در حال انجام است و دستورالعمل های لازم به تمامی فرودگاههای کشور ابلاغ شده است .

  وی در ادامه از کمبود مواد بهداشتی گلایه کرد و گفت : که تنها در سه فرودگاه کشور دوربین حرارتی موجود است .

  تمامی مدیران عامل شرکت های هواپیمایی به ارائه نقطه نظرات و راهکارهای لازم مبنی بر تشدید کنترل ها و ضدعفونی کردن محیط پرواز پرداختند .
  مطالب مرتبط

  تخصیص و هزینه بیش از ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه فرودگاه های مازندران

  تخصیص و هزینه بیش از ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه فرودگاه های مازندران

  فرودگاه شهدای نوشهر با قدمت ۷۰ سال یکی از فرودگاه های فعال و مهم در راستای ارایه خدمات پروازی و حمل و نقل هوایی محسوب می شود . در این فرودگاه سالیانه حدود ۷۵ هزار مسافر در قالب بیش از ۸۰۰ سورتی پرواز اعزام و پذیرش می شود .

  |

  نظرات کاربران