در حال بارگذاری ...
 • اجرای دستورالعمل های سازمان هواپیمایی کشوری به منظور جلوگیری از انتقال ویروس کرونا

  سازمان جهانی هواپیمایی کشوری و سازمان جهانی بهداشت هر دو نهادهای وابسته به سازمان ملل هستند که در این رابطه در مواقع لازم بخشنامه هایی را به کشورها ابلاغ می کنند در کنار آن دستگاه های مسئول خود را مکلف می دانند در کنار سایر دستگاه ها همکاری لازم را با وزارت بهداشت داشته باشند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از ابلاغ دستورالعمل ها و اقدامات پیشگیرانه این سازمان به منظور جلوگیری از انتقال ویروس کرونا از ابتدا تاکنون خبر داد و گفت : فرودگاه ها ، شرکت های هواپیمایی و کروی پروازی ملزم به اجرای دستورالعمل مذکور هستند .

  رضا جعفرازده اظهارداشت : بر اساس انکس های ۱۹ گانه ایکائو ، اقدامات سازمان هواپیمایی کشوری در سه حوزه فرودگاه ها ، پروازها و پرسنل فرودگاهی و پروازی برمبنای دستورالعمل وزارت بهداشت و  همه فرایندهای آن در حال اجراست . سازمان جهانی هواپیمایی کشوری و سازمان جهانی بهداشت هر دو نهادهای وابسته به سازمان ملل هستند که در این رابطه در مواقع لازم بخشنامه هایی را به کشورها ابلاغ می کنند در کنار آن دستگاه های مسئول خود را مکلف می دانند در کنار سایر دستگاه ها همکاری لازم را با وزارت بهداشت داشته باشند .

  وی افزود : در این ایام هر گونه ابلاغیه ایی که وزارت بهداشت ضرورت می داند در جهت اقدامات پیشگیرانه به سازمان ابلاغ و سازمان نیز مجموعه های تحت نظارت خود را ملزم به اجرای این دستورالعمل های مذکور از جمله بخشنامه های پزشکی ، دستورالعمل های مقابله با این ویروس و کلاس های آموزشی برای کروی پروازی ، راهنمای ضد عفونی هواپیما اعم از بدنه ، صندلی ها و میزهای غذا خوری ، کمربند ایمنی ، سرویس های بهداشتی و وسایل حفاظتی نیز با همکاری وزارت بهداشت و توزیع فرم های خوداظهاری بین مسافران در حال اجراست .

  سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: در حال حاضر امکان دریافت گواهی بهداشت برای مسافران از طریق دفاتر وزارت بهداشت مستقر در فرودگاه ها فراهم است .
  مطالب مرتبط

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  اگر فرد به کرونا مبتلا بوده و دوران زمانی مورد نظر را نگذرانده باشد کد وی قرمز می شود و امکان صدور بلیت برای این مسافر وجود ندارد اما اگر فردی مبتلا نباشد کد وی سبز می شود و مجاز به خرید بلیت است .

  |

  نظرات کاربران