در حال بارگذاری ...
 • ساخت ۷۵ کیلومتر راه اصلی در استان خوزستان تا پایان سال جاری

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی از ساخت ۷۵ کیلومتر راه اصلی و زیرسازی و آماده سازی ۳۰۰ کیلومتر راه روستایی در سال جاری در استان خوزستان خبر داد .

  محمد اسلامی ، وزیر راه و شهرسازی که روز شنبه ، سوم اسفندماه ، به‌منظور بازدید از طرح‌های عمرانی به استان خوزستان سفر کرده است ، گفت : در این مدت حدود ۷۵ کیلومتر راه اصلی در استان ، ساخته‌شده و به بهره‌برداری رسیده است و تعداد زیادی پروژه به‌ویژه راه روستایی در دست اجراست .

  وی با اشاره به اینکه ، ما در سال ۹۸ اهتمام ویژه‌ای برای راه روستایی و طرح ملی ابرار ، قائل شدیم ، افزود : در این مدت ، همکاران ما حدود ۳۰۰ کیلومتر راه روستایی را در استان زیرسازی و آماده‌سازی کردند که اکنون آماده آسفالت است و امیدواریم با توجه به شرایط جوی هر چه سریع‌تر این میزان راه آسفالت شود و به بهره‌برداری برسد .

  وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد : قرارداد ساخت و تکمیل محور دارخوین به شادگان در سال ۹۵ منعقد شده است و به دلیل مسائل زیست‌محیطی و اعتباری که بر سر راه آن وجود داشته تاکنون دچار کندی پیشرفت غیرقابل‌قبولی بوده است . ما امروز به اتفاق استاندار و مسئولان مربوطه از این محور بازدید کردیم و پیمانکاران متعهد شدند ، حدود ۱۲ کیلومتر از مسیر را با حمایت و مدیریت مسئولان ما در استان ، هر چه زودتر آماده کنند و قول داده‌اند تا شهریور این میزان را تمام کنند . ۱۲ کیلومتر دیگر از مسیر نیز باقی می‌ماند که نیازمند مطالعات و مسائل زیست‌محیطی مربوط به تالاب است و با کمک مسئولان ، این مسائل نیز برطرف می‌شود تا شاهد تکمیل شدن باند دوم این محور باشیم .

  اسلامی ، ضمن ابراز امیدواری برای عبور از محدودیت‌های اعتباری ، محور دارخوین - شادگان را محوری مهم خواند و افزود : امیدواریم در سال جدید بخش نیمه‌تمام آن ، تکمیل و بخش مطالعاتی نیز انجام شود و پیمانکاران جدیدی انتخاب شوند تا شاهد تکمیل این مسیر باشیم .
  مطالب مرتبط

  لکه‌گیری و آسفالت ۷۶۱ کیلومتر از راه‌های استان کرمانشاه از ابتدای سال جاری تاکنون

  لکه‌گیری و آسفالت ۷۶۱ کیلومتر از راه‌های استان کرمانشاه از ابتدای سال جاری تاکنون

  افزایش قابل توجه هزینه‌ها ، مانع قابل توجهی برای اجرای روکش آسفالت در سراسر استان کرمانشاه شده است . اما با وجود محدودیت‌ها ، تلاش برای ارتقاءکیفیت محورهای مواصلاتی استان ادامه دارد .

  |

  آسفالت ۲۵۰ محور روستایی استان خوزستان تا پایان خردادماه سال آینده

  آسفالت ۲۵۰ محور روستایی استان خوزستان تا پایان خردادماه سال آینده

  در حوزه راهداری ۲۵ هزار متر درزگیری و ۹۰ کیلومتر از راه‌های روستایی بالای ۲۰ خانوار در قالب طرح ملی ابرار روکش آسفالت سطحی و ۶۸۰ هزار مترمربع در سطح شبکه راه‌های استان لکه‌گیری هندسی انجام شده است .

  |

  برخورداری ۵۳ درصد از روستاهای کشور از راه آسفالته

  برخورداری ۵۳ درصد از روستاهای کشور از راه آسفالته

  در برخی روستاهای استان کمبودهایی احساس می شود که با توجه به اینکه اعتبارات راه های روستایی امسال صد درصد استانی شده است ، انتظار می رود تا با مساعدت مسئولان استانی و استفاده از منابع سایر دستگاه هایی که می توانند یاری گر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان باشند ، روند ...

  |

  نظرات کاربران