در حال بارگذاری ...
 • آغاز عملیات آسفالت ۲۵۱ کیلومتر راه روستایی در استان خوزستان

  امسال حدود یک هزار کیلومتر راه روستایی به آسفالت رسیده و یک هزار کیلومتر دیگر نیز در حال احداث می باشد . نهضت ساخت و توسعه راه ها نهضتی زنده و فعال است‌ که همچنان ادامه خواهد داشت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، ۶ پروژه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان با حضور وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به بهره برداری رسید .

  در سفر دو روزه محمد اسلامی ، وزیر راه و شهرسازی و عبدالهاشم حسن نیا ، معاون وزیر و رییس سازمان راهداری وحمل و نقل جاده ای به استان خوزستان ، ۶ پروژه شامل بهره برداری از ۷۵ دوربین ثبت تخلف با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان ، ۴۰ دوربین نظارت تصویری با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد تومان ، ۵ مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی با اعتباری بالغ بر ۲۹ میلیارد تومان ، ۳ پاسگاه پلیس راه ۹ میلیارد تومان ، روکش آسفالت شامل ۱۸۱ کیلومتر روکش ، ۶۵ کیلومتر چیپسیل ، ۹۵۰ کیلومتر فوگسیل با اعتباری بالغ بر ۱۲۶ میلیارد تومان و ۱۲ کیلومتر روشنایی با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد تومان به بهره برداری رسید .

  همچنین در این سفر عملیات آسفالت ۲۵۱ کیلومتر راه روستایی در استان با اعتباری بالغ بر ۶۵ میلیارد تومان آغاز شد .

  بر أساس این گزارش وزیر راه و شهرسازی از نصب ۲ هزار دوربین‌ثبت تخلفات در کشور خبر داد .

  محمد اسلامی در مراسم افتتاح ۶ پروژه حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان که شامگاه ۳اسفندماه در محور اهواز - شادگان برگزار شد ، اظهار کرد : راه ، بخش مهمی از زندگی مردم است و وظیفه داریم‌ تا راه ها را با کیفیت حداکثری ایمن بسازیم و از آنها نگهداری کنیم .

  وی با اشاره به وجود ۲۲۰ هزار کیلومتر راه در کشور تصریح کرد : از ابتدای سال تاکنون ۷۲۳ کیلومتر به بزرگراه های کشور اضافه شد که بخش اعظمی از این اقدامات مربوط به نقاط حادثه خیز بوده است تا نسبت به رفع این نقاط حادثه خیز در محورهای مختلف اقدام شود .

  اسلامی با اشاره به اقدامات انجام‌گرفته در بحث راه روستایی عنوان‌ کرد : امسال حدود یک هزار کیلومتر راه روستایی به آسفالت رسیده و یک هزار کیلومتر دیگر نیز در حال احداث می باشد . نهضت ساخت و توسعه راه ها نهضتی زنده و فعال است‌ که همچنان ادامه خواهد داشت .

  این گزارش حاکی است که با توجه به نصب ۲ هزار دوربین‌ ثبت تخلفات در کشور  باید ۱۰۰ دوربین براساس برنامه‌ در خوزستان نصب شود .

  وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به مجموعه اقدامات انجام‌گرفته در خوزستان گفت : بهسازی ، نوسازی و گسترش ظرفیت عبور و مرور امن و ایمن یک مساله است که به دنبال اجرایی کردن آن هستیم تا رضایت مردم را بدست ببیاوریم . با توجه به نزدیکی ایام عید و افزایش حجم سفرها ، اقداماتی لازم است که باید در راستای کاهش حوادث اجرایی شوند . این اقدامات باید انجام شود تا شاهد کمترین تلفات و تصادفات باشیم .
  مطالب مرتبط

  لزوم تسریع در حذف کامل نقاط پر تصادف محورهای مواصلاتی استان آذربایجان غربی

  لزوم تسریع در حذف کامل نقاط پر تصادف محورهای مواصلاتی استان آذربایجان غربی

  جاده‌های استان ۳/۲ درصد از جاده‌های کشور را تشکیل می‌دهند و این حجم از جاده لزوم ایجاد پایگاه‌های امداد و نجات بیشتر و افزایش تجهیزات امداد رسان و خودرو های گشت زنی و کنترل ایمنی همچون افزایش سامانه های کنترل سرعت و ثبت تخلفات عبور و مرور و دوربین های نظارتی را طلب می‌کند .

  |

  لزوم ایمن سازی محورهای اصلی و ترانزیتی آذربایجان غربی با عملیات لکه گیری و روکش آسفالت

  لزوم ایمن سازی محورهای اصلی و ترانزیتی آذربایجان غربی با عملیات لکه گیری و روکش آسفالت

  زمان آغاز پروژه لکه گیری و روکش آسفالت این محور از ۲۰ مرداد ماه سال جاری آغاز و زمان اتمام آن دو سال بعد بود که با توجه به اهمیت محور مذکور در کمتر از سه ماه به بهره برداری رسید .

  |

  کاهش ۳۰ درصدی تعداد سفرهای جاده ای ثبت شده در استان اصفهان طی نیمه نخست امسال

  کاهش ۳۰ درصدی تعداد سفرهای جاده ای ثبت شده در استان اصفهان طی نیمه نخست امسال

  استان اصفهان با دارا بودن ۳۱ پایانه حمل و نقل مسافر ، ۱۵۳ شرکت ، شعبه و نمایندگی حمل و نقل مسافر فعال ، یک کانون انجمن های صنفی شرکت های مسافربری ،‌ ۷ انجمن صنفی شرکت ها و موسسات حمل ونقل مسافربری و دو انجمن صنفی رانندگان مسافری جایگاه ویژه ای در سطح کشور دارد .

  |

  لزوم بخشودگی اجاره بهای غرف شرکت های حمل و نقل مسافر در پایانه های مسافربری اصفهان

  لزوم بخشودگی اجاره بهای غرف شرکت های حمل و نقل مسافر در پایانه های مسافربری اصفهان

  متاسفانه با شیوع ویروس کرونا بیشترین تبلیغات منفی بر سفر با حمل و نقل عمومی با اتوبوس متمرکز شد . باوجود هزینه های بسیار زیاد پروتکل های بهداشتی در سفر با حمل و نقل عمومی به خوبی رعایت شده و به مسافران بسته های بهداشتی ارائه می شود .

  |

  نظرات کاربران