در حال بارگذاری ...
 • استفاده از توان مهندسان ایرانی برای ساخت ۱۵۸ فروند شناور

  همه سفارش‌های ساخت شناور که قبلا به خارج داده می‌شد را اکنون در داخل کشور متمرکز کردیم و در ساخت این شناور‌ها حدود ۶۲ تا ۷۲ درصد ساخت داخل بوده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی گفت : ساخت ۱۵۸ فروند شناور در دست اقدام است از این رو در ساخت این شناور‌ها تا ۷۲ درصد از توان ساخت داخل استفاده می شود .

  سیامک سید مرندی درباره ساخت ۱۵۸ فروند شناور توسط مهندسان داخلی ، افزود : در چارچوب طرح توسعه صنایع دریایی کشور ، ساخت ۱۵۸ فروند شناور را در دست اقدام داریم که استفاده از ساخت داخل و درونگرایی از ویژگی‌های متمایز در ساخت این شناور‌ها محسوب می‌شود .

  رئیس دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی کشور ، ادامه داد : همه سفارش‌های ساخت شناور که قبلا به خارج داده می‌شد را اکنون در داخل کشور متمرکز کردیم و در ساخت این شناور‌ها حدود ۶۲ تا ۷۲ درصد ساخت داخل بوده است . سفارش ساخت ۶۲ فروند از این ۱۵۸ فروند شناور را از سازمان بنادر و دریانوردی کشور و ۹۰ فروند را از بخش خصوصی دریافت کردیم ، همچنین برای ساخت ۶ فروند شناور نیز از شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی سفارش داریم .

  وی گفت : ساخت ۵ فروند از این ۱۵۸ شناور با توجه به گشایش اسناد اعتباری و تزریق مالی ، شروع شده است و امیدواریم تا پایان سال بتوانیم به پیشرفت خوبی در این خصوص برسیم .

  رئیس دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی کشور ، افزود : توجه نداشتن به نوسازی و بهسازی شناورها ، سبب افزایش سن آن‌ها و ایجاد محدودیت تردد برای عبور آن‌ها از آب‌های بین المللی می‌شود .

  سید مرندی در خصوص ایجاد زیرساخت‌های لازم برای این کار گفت : حدود ۲ میلیارد دلار زیرساخت لازم را ایجاد کردیم و اکنون قابلیت پذیرش شناور‌های پهن پیکر را داریم .
  مطالب مرتبط

  افزایش ظرفیت پهلوگیری کشتی‌ های ۵۰ هزار تنی در بندر بوشهر

  افزایش ظرفیت پهلوگیری کشتی‌ های ۵۰ هزار تنی در بندر بوشهر

  ظرفیت‌های موجود باعث شده تا تخلیه این کشتی‌های وارداتی یکی پس از دیگری براساس برنامه‌های زمانبندی تخلیه شوند ؛ واردات این ۲ کشتی به راه‌اندازی خط تولید چند شرکت تولید کود فسفات استان کمک شایانی کرده و گامی حائز اهمیت در مسیر تحقق رونق تولید است .

  |

  رعایت پروتکل های بهداشتی داخلی و بین المللی از سوی سازمان بنادر و دریانوردی

  رعایت پروتکل های بهداشتی داخلی و بین المللی از سوی سازمان بنادر و دریانوردی

  فعالان اقتصادی حتی در شرایط تحریم و کرونا باید فعالیت کنند تا چرخ اقتصاد کشور از حرکت باز نایستد و در دوران شیوع ویروس کرونا توجه به مسائل بهداشتی باید بیش از هرچیز دیگری مدنظر قرار گیرد .

  |

  ارتقاء جایگاه بندر شهید رجایی با اتمام پروژه فاز سوم طرح توسعه

  ارتقاء جایگاه بندر شهید رجایی با اتمام پروژه فاز سوم طرح توسعه

  پذیرش شناورهای اقیانوس پیمای سوپرپست پاناماکس و بزرگ مقیاس از شاخص های بنادر توسعه یافته به شمار می آید و بندر شهیدرجایی به عنوان بزرگترین بندر کانتینری کشور سهم قابل ملاحظه ای در تجارت ملی و منطقه ای دارد ، بنابراین ارتقاء ظرفیت بندر شهید رجایی با بهره برداری از این طرح ...

  |

  رشد ۱۹۶ درصدی بارگیری کانتینر در بندر خرمشهر

  رشد ۱۹۶ درصدی بارگیری کانتینر در بندر خرمشهر

  بندر خرمشهر با برخورداری از ۲۰ پست اسکله ، ۲۳۰ هکتار وسعت و با استفاده از پتانسیل منطقه تجاری صنعتی آزاد اروند و بهره مندی از مزایا و معافیت های منحصر به فرد در منطقه ، آمادگی لازم برای ارائه تسهیلات به سرمایه گذاران و خطوط مختلف کشتیرانی را داراست .

  |

  نظرات کاربران