در حال بارگذاری ...
 • سیر ایمن قطارها در محور ریلی گیلان با وجود برف شدید و کولاک

  در جریان برف شدید و کولاک در استان گیلان اعزام و پذیرش قطارها با تاخیر مواجه شد اما محور ریلی گیلان با انسداد مواجه نشد و سیر تمام قطارها بر اساس برنامه انجام شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه «طرح مقاوم‌سازی نقاط آسیب‌پذیر شبکه ریلی کشور از ابتدای سال جاری در دستور کار راه‌‌آهن قرار گرفت» گفت : در حال حاضر شبکه ریلی کشور با مشکل خاصی مواجه نیست .

  سعید رسولی با اشاره به تجربه راه‌آهن برای مقابله با بارش‌های شدید برف و باران اظهار داشت : در ابتدای سال جاری شاهد جاری شدن سیل در برخی از استان‌های کشور بودیم و شبکه ریلی در محور شمال و محور جنوب با مشکلاتی مواجه شد که با همت کارکنان راه‌‌آهن و مسئولان استانی این مشکلات برطرف شد . در آن مقطع زمانی ۱۲ گروه فنی و کارشناسی از داخل راه‌آهن تشکیل و تجهیز شد تا ضمن بازدید از شبکه ریلی کشور ، گزارش کاملی از وضعیت موجود تهیه و ارائه کنند .

  مدیرعامل راه‌آهن بیان داشت : گزارش آسیب‌شناسی میدانی تهیه شده شامل دو بخش نقاط آسیب دیده و نقاط آسیب‌پذیر بود . بر همین مبنا ضمن بازسازی نقاط آسیب دیده ،‌ از ابتدای سال جاری برنامه‌های تحت عنوان مقاوم سازی نقاط آسیب پذیر در شبکه ریلی کشور اجرا شد . خوشبختانه اقدامات قابل قبولی در خصوص مقاوم سازی تمامی موارد مربوط به امور فنی و زیربنایی ریلی کشور انجام شد .

  رسولی با بیان اینکه «خوشبختانه در حال حضور خطوط ریلی با مسئله جدی روبرو نیستند» یادآور شد : در جریان برف شدید و کولاک در استان گیلان اعزام و پذیرش قطارها با تاخیر مواجه شد اما محور ریلی گیلان با انسداد مواجه نشد و سیر تمام قطارها بر اساس برنامه انجام شد .

  وی افزود : محور بستان‌آباد که به دلیل بارش شدید برف و سقوط بهمن با مشکلات مواجه شده بود نیز با امدادرسانی به موقع و در نظر گرفتن تمهیدات لازم ، سیر ایمن قطارها فراهم شد و هم اکنون خطوط با مشکل خاصی مواجه نیستند .

  رسولی با بیان اینکه «در این ایام حال و هوای راه‌آهن نوروزی شده است» یادآور شد : در ستاد سفرهای نوروزی راه‌آهن تمهیدات لازم برای سفرهای ریلی مردم در ایام نوروز اندیشیده شده است و در جلسات این ستاد علاوه بر بررسی مسائل مربوط به پیش فروش بلیت ، ناوگان و خدمات ایستگاهی ، مسائل و تمهیدات مربوط به جابجایی مسافران در تمام بخش‌ها مورد توجه و بررسی قرار می‌گیرد .

  مدیرعامل شرکت راه‌آهن از برگزاری جلسات مستمر ستاد سفرهای نوروزی راه‌آهن و اتخاذ تصمیمات مناسب در ارتباطات با وضعیت آماده به کار بودن ناوگان و خطوط در ایام نوروز خبر داد .
  مطالب مرتبط

  اختصاص ۹۴۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به شرکت‌ های حمل و نقل مسافری ریلی

  اختصاص ۹۴۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به شرکت‌ های حمل و نقل مسافری ریلی

  در راستای تحقق شعار سال سامانه یکپارچه رونق تولید در سایت راه‌آهن در دسترس است ؛ سامانه در ۲ بخش طراحی شده که در یک بخش آن مجموعه قطعات ساخته شده شبکه ریلی با شماره فنی قطعات و کارخانجات تولیدکننده آنها معرفی شده است .

  |

  رونمایی از نخستین موتور ملی دوگانه‌سوز لکوموتیو در شرکت دیزل سنگین ایران

  رونمایی از نخستین موتور ملی دوگانه‌سوز لکوموتیو در شرکت دیزل سنگین ایران

  موفق شدیم با بسته‌های حمایتی و استفاده از ظرفیت‌های قانونی فرصت‌هایی را برای سرمایه گذاری اقتصادی در شبکه و ناوگان ریلی فراهم کنیم . این اقدام باعث تقاضاهای متعدد بخش غیردولتی برای سرمایه گذاری شد که بخشی در حال انجام و بخشی در حال انعقاد تفاهم نامه و قرارداد است ضمن این که ...

  |

  بارگیری روزانه ۱۵۰ دستگاه واگن‌ کالای اساسی در بندر امام خمینی (ره)

  بارگیری روزانه ۱۵۰ دستگاه واگن‌ کالای اساسی در بندر امام خمینی (ره)

  بندر شهید رجایی هم تعاملات خوبی با شرکت راه‌آهن برقرار شد ، هم برای افزایش سهم ریل در جابه‌جایی بار بنادر و هم برای آنکه رویه‌های جدید برقرار شود . همچنین در بخش ریل و سوزن ، در بندر شهید رجایی بهسازی و نوسازی تجهیزات به صورت متناوب و طبق زمان‌بندی انجام می‌شود .

  |

  نظرات کاربران