در حال بارگذاری ...
 • برف روبی بیش از ۵۹ هزار کیلومتر از جاده های کشور طی روزهای اخیر

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در پی تغییرات جوی در روزهای اخیر که در ۲۵ استان کشور منجر به بارش باران و برف و کولاک شدید شد ، با آماده باش کامل نیروهای راهداری در ایام بارش ها ، عملیات برف روبی به طول ۵۹ هزار انجام شد و شن و نمک مصرفی ، ۱۶ هزار و ۴۸۴ تن بوده است . این در حالی است که در این مدت در خصوص ۳۰ مقطع ریزش برداری انجام شده است .

  محمد رودباری مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات این سازمان با اشاره به این که در این مدت به ۲۰۰۱ دستگاه خودرو کمک رسانی لازم انجام شد و ۱۱۸ مسافر در راهدارخانه ها اسکان داده شدند ، افزود : در شبانه روز گذشته ۲۰۰ محور شریانی دارای بارش بوده و شش محور مسدود شده است . این در حالی است که ۸۲ محور غیر شریانی دارای بارش بوده و ۱۳ محور مسدود شد که اقدامات به موقع راهداری ، در خصوص بازگشایی این راه ها انجام شده است و در حال حاضر به غیر از شش محور مسدود شریانی ، تردد در محورهای مواصلاتی کشور برقرار است . 

  رودباری با اشاره به بازگشایی ۱۸۰۴ محور روستایی خاطرنشان کرد : در روزهای اخیر ۳۴۰۰ نفر نیروی راهداری و ۲۰۱۴ دستگاه ماشین آلات راهداری مشغول انجام عملیات راهداری زمستانی بودند که در پی این تلاش ها ، در حال حاضر تردد روان در محورهای چالوس ، هراز و فیروزکوه (رفت و برگشت) برقرار است و آزادراه و محور قدیم قزوین – رشت مسدود بوده و ترافیک نیمه سنگین در آزادراه قزوین – کرج حدفاصل ساسانی تا پل فردیس وجود دارد .

  گفتنی است ، معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از مسافران خواست در این شرایط جوی از سفر غیر ضروری بپرهیزند و در صورت ضرورت سفر ، تجهیزات زمستانی و زنجیر چرخ همراه داشته باشند و قبل از سفر از طریق سامانه ۱۴۱ ، از وضعیت محورهای مورد تردد خود آگاهی حاصل کنند .
  مطالب مرتبط

  درگذشت سرپرست اداره راهداری عنبرآباد در جنوب کرمان حین انجام ماموریت راهداری

  درگذشت سرپرست اداره راهداری عنبرآباد در جنوب کرمان حین انجام ماموریت راهداری

  سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان عنبرآباد پس از حادثه به بیمارستان امام خمینی (ره) جیرفت منتقل شد و تحت مراقبت های ویژه قرار گرفت که متاسفانه شدت جراحات و آسیب های وارد شده ، منجر به درگذشت این همکار ارجمند و تلاشگر شد .

  |

  حمل و نقل جاده ای مسافر نیازمند بهره برداری از رویکردهای نوین

  حمل و نقل جاده ای مسافر نیازمند بهره برداری از رویکردهای نوین

  یکی از تاثیرات مهم در ارائه خدمات نوین به مسافران حذف واسطه های بدون آورده سرمایه و ایجاد ارزش افزوده در این حوزه و توانمند سازی سرمایه گذاران این بخش است . از طرفی هر اتوبوس می تواند ۱۶۰۰ کیلوگرم توشه همراه و غیر همراه را در چهارچوب قانون و بدون مغایرت با ایمنی مسافران در جعبه ...

  |

  آذربایجان غربی ، نقطه ثقل ترانزیت کشور

  آذربایجان غربی ، نقطه ثقل ترانزیت کشور

  کریدورهای بین المللی مسیرهایی هستند که با موافقت دولت ها برای تسهیل روند حمل و نقل ایجاد شده اند که گذر اغلب این مسیرها از آذربایجان غربی ، اهمیت استان در حمل و نقل بین المللی و ترانزیتی را از دیدگاه کشورهای دیگر و سازمان های مرتبط بین المللی نشان می دهد .

  |

  اجرای عملیات توسعه محوطه پایانه مرزی میلک در سیستان و بلوچستان

  اجرای عملیات توسعه محوطه پایانه مرزی میلک در سیستان و بلوچستان

  از آنجایی که این پایانه مرزی اهمیت بسزایی در توسعه اقتصاد منطقه و حمل و نقل بین المللی و افزایش مبادلات با کشور افغانستان دارد عملیات توسعه محوطه آن از نظر فیزیکی به منظور ارائه خدمات بهتر به مسافران ، صاحبان کالا و رانندگان در سطح استانداردهای ملی و بین المللی در حال انجام ...

  |

  نظرات کاربران