در حال بارگذاری ...
 • برف روبی بیش از ۵۹ هزار کیلومتر از جاده های کشور طی روزهای اخیر

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در پی تغییرات جوی در روزهای اخیر که در ۲۵ استان کشور منجر به بارش باران و برف و کولاک شدید شد ، با آماده باش کامل نیروهای راهداری در ایام بارش ها ، عملیات برف روبی به طول ۵۹ هزار انجام شد و شن و نمک مصرفی ، ۱۶ هزار و ۴۸۴ تن بوده است . این در حالی است که در این مدت در خصوص ۳۰ مقطع ریزش برداری انجام شده است .

  محمد رودباری مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات این سازمان با اشاره به این که در این مدت به ۲۰۰۱ دستگاه خودرو کمک رسانی لازم انجام شد و ۱۱۸ مسافر در راهدارخانه ها اسکان داده شدند ، افزود : در شبانه روز گذشته ۲۰۰ محور شریانی دارای بارش بوده و شش محور مسدود شده است . این در حالی است که ۸۲ محور غیر شریانی دارای بارش بوده و ۱۳ محور مسدود شد که اقدامات به موقع راهداری ، در خصوص بازگشایی این راه ها انجام شده است و در حال حاضر به غیر از شش محور مسدود شریانی ، تردد در محورهای مواصلاتی کشور برقرار است . 

  رودباری با اشاره به بازگشایی ۱۸۰۴ محور روستایی خاطرنشان کرد : در روزهای اخیر ۳۴۰۰ نفر نیروی راهداری و ۲۰۱۴ دستگاه ماشین آلات راهداری مشغول انجام عملیات راهداری زمستانی بودند که در پی این تلاش ها ، در حال حاضر تردد روان در محورهای چالوس ، هراز و فیروزکوه (رفت و برگشت) برقرار است و آزادراه و محور قدیم قزوین – رشت مسدود بوده و ترافیک نیمه سنگین در آزادراه قزوین – کرج حدفاصل ساسانی تا پل فردیس وجود دارد .

  گفتنی است ، معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از مسافران خواست در این شرایط جوی از سفر غیر ضروری بپرهیزند و در صورت ضرورت سفر ، تجهیزات زمستانی و زنجیر چرخ همراه داشته باشند و قبل از سفر از طریق سامانه ۱۴۱ ، از وضعیت محورهای مورد تردد خود آگاهی حاصل کنند .
  مطالب مرتبط

  استقرار کامل نیروها و تجهیزات سازمان راهداری در جاده های کشور

  استقرار کامل نیروها و تجهیزات سازمان راهداری در جاده های کشور

  پیش بینی بارش های سیل آسا و رانش در استان لرستان شده است و در راه های مواصلاتی لرستان ، تجهیزات بیشتری مستقر شده اند . در جاده های استان های شمالی نیز با توجه به بار ترافیکی تمهیدات لازم در خصوص تجهیزات و ماشین آلات اندیشیده شده است .

  |

  بازدید معاون راه های فرعی و روستایی سازمان راهداری از محورهای شهرستان الیگودرز

  بازدید معاون راه های فرعی و روستایی سازمان راهداری از محورهای شهرستان الیگودرز

  همه تلاش مجموعه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و اداره کل استان ، مدیریت بحران و تا حد امکان کاهش خسارات ناشی از آن است . خوشبختانه تیم های راهداری استان لرستان از ۲۴ ساعت قبل در همه محورهای حساس مستقرند .

  |

  ممنوعیت تردد اتوبوس در محورهای هراز و کندوان تا پایان بارش‌ها

  ممنوعیت تردد اتوبوس در محورهای هراز و کندوان تا پایان بارش‌ها

  راننده‌ها حتما زنجیر چرخ ، کپسول آتش‌نشانی و سیستم گرمایشی خودروی خود را چک کنند . طی جلسه‌ای با پلیس راه مقرر شد ، بازدید بین راهی توسط پلیس راه با همکاری اکیپ‌های راهداری در جاده‌ها خصوصا جاده‌های پربارش به دقت انجام شود .

  |

  آسفالت ۲۲ کیلومتر از راه‌های روستایی شهرستان سربیشه در قالب طرح ملی ابرار

  آسفالت ۲۲ کیلومتر از راه‌های روستایی شهرستان سربیشه در قالب طرح ملی ابرار

  از مجموع ۲۲ کیلومتر راه های روستایی طرح ملی ابرار در مرحله اول این شهرستان به میزان ۱۳ کیلومتر آن تا پایان سال آسفالت و به بهره برداری خواهد رسید که از جمله راه های روستاهای ملا عباس حسینی به طول ٥ کیلومتر ، کیدشت به طول ٥ کیلومتر و محمدصباغ به طول ۳ کیلومتراز راه آسفالته ...

  |

  نظرات کاربران