در حال بارگذاری ...
 • برف روبی بیش از ۵۹ هزار کیلومتر از جاده های کشور طی روزهای اخیر

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در پی تغییرات جوی در روزهای اخیر که در ۲۵ استان کشور منجر به بارش باران و برف و کولاک شدید شد ، با آماده باش کامل نیروهای راهداری در ایام بارش ها ، عملیات برف روبی به طول ۵۹ هزار انجام شد و شن و نمک مصرفی ، ۱۶ هزار و ۴۸۴ تن بوده است . این در حالی است که در این مدت در خصوص ۳۰ مقطع ریزش برداری انجام شده است .

  محمد رودباری مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات این سازمان با اشاره به این که در این مدت به ۲۰۰۱ دستگاه خودرو کمک رسانی لازم انجام شد و ۱۱۸ مسافر در راهدارخانه ها اسکان داده شدند ، افزود : در شبانه روز گذشته ۲۰۰ محور شریانی دارای بارش بوده و شش محور مسدود شده است . این در حالی است که ۸۲ محور غیر شریانی دارای بارش بوده و ۱۳ محور مسدود شد که اقدامات به موقع راهداری ، در خصوص بازگشایی این راه ها انجام شده است و در حال حاضر به غیر از شش محور مسدود شریانی ، تردد در محورهای مواصلاتی کشور برقرار است . 

  رودباری با اشاره به بازگشایی ۱۸۰۴ محور روستایی خاطرنشان کرد : در روزهای اخیر ۳۴۰۰ نفر نیروی راهداری و ۲۰۱۴ دستگاه ماشین آلات راهداری مشغول انجام عملیات راهداری زمستانی بودند که در پی این تلاش ها ، در حال حاضر تردد روان در محورهای چالوس ، هراز و فیروزکوه (رفت و برگشت) برقرار است و آزادراه و محور قدیم قزوین – رشت مسدود بوده و ترافیک نیمه سنگین در آزادراه قزوین – کرج حدفاصل ساسانی تا پل فردیس وجود دارد .

  گفتنی است ، معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از مسافران خواست در این شرایط جوی از سفر غیر ضروری بپرهیزند و در صورت ضرورت سفر ، تجهیزات زمستانی و زنجیر چرخ همراه داشته باشند و قبل از سفر از طریق سامانه ۱۴۱ ، از وضعیت محورهای مورد تردد خود آگاهی حاصل کنند .
  مطالب مرتبط

  جزئیات ساخت ۴۱۵ کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور در آذربایجان غربی

  جزئیات ساخت ۴۱۵ کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور در آذربایجان غربی

  سرمایه گذاری بالغ بر ۲ هزار میلیارد ریال از سال ۹۲ تاکنون در پایانه های مرزی و در جهت توسعه و احداث کریدور بندر امام خمینی (ره) به طرف پایانه مرزی بازرگان و شاخه های آن در پایانه های مرزی رازی ، سرو ، تمرچین و بازارچه مرزی کیله سردشت برای تبدیل استان به هاب لجستیک انجام گرفته است ...

  |

  ثبت بیش از ۵۱۶ پروژه در سامانه جامع مدیریت پروژه‌های عمرانی استان خوزستان

  ثبت بیش از ۵۱۶ پروژه در سامانه جامع مدیریت پروژه‌های عمرانی استان خوزستان

  در حال حاضر بالغ بر ۲ هزار ۵۰۰ پروژه در سامانه جامع مدیریت پروژه‌های عمرانی «شهاب تدکار» توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ثبت شده و خوزستان بیش از ۵۱۶ پروژه با اعتباری بیش از ۷۲۲ میلیارد تومان را در سامانه بارگذاری کرده است .

  |

  آمادگی کامل راهداران برای اجرای طرح راهداری زمستانی سال ٩٩

  آمادگی کامل راهداران برای اجرای طرح راهداری زمستانی سال ٩٩

  این آماده سازی شامل تعمیر و راه اندازی ماشین آلات راهداری زمستانی ، بهسازی راهدارخانه ها ، برگزاری دوره های آموزشی ویژه راهداران و روسای ادارات راهداری بلافاصله پس از خاتمه راهداری زمستانی سال قبل آغاز می شود .

  |

  نظرات کاربران