در حال بارگذاری ...
 • امضا تفاهم‌نامه تبادل الکترونیکی اطلاعات میان گمرکات ایران و پاکستان

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، تفاهم‌نامه تبادل الکترونیکی اطلاعات میان گمرکات ایران و پاکستان طی مراسمی در اسلام آباد امضا شد .

  به موجب این تفاهم‌نامه که به امضای هایده باقری پور مدیر کل دفتر فن آوری اطلاعات و ارتباطات گمرک جمهوری اسلامی ایران و فیاض رسول رئیس بین الملل گمرک پاکستان رسید ، اطلاعات مربوط به همکاری‌های گمرکی و مبادلات تجاری دو کشور به صورت الکترونیکی مبادله خواهد شد که این امر علاوه بر تسریع و تسهیل تجارت و کاهش هزینه‌ها ، امکان جعل اسناد و تخلفات و قاچاق کالا را از میان خواهد برد .

  در این مراسم که تنی چند از مقامات گمرک پاکستان و دیپلمات های ارشد دو کشور حضور داشتند ، مسئولان دو کشور بر لزوم تلاش طرفین برای گسترش روابط اقتصادی و افزایش تبادلات تجاری تأکید و اعلام کردند ، با توجه به ظرفیت‌های موجود و علاقه‌مندی دو کشور به بسط همکاری‌های تجاری و اقتصادی ، حجم مبادلات بازرگانی دو طرف می‌تواند بیشتر از میزان کنونی باشد .

  بنابراین گزارش ، پاکستان به تازگی به عضویت کنوانسیون تیر درآمده و فرصت های جدیدی برای افزایش همکاری های گمرکات دو کشور در حوزه حمل و نقل بین الملل و ترانزیت کالا فراهم شده است  . اجرای پروژه‌ تیر ، ایجاد دروازه‌های مشترک گمرکی در مرزها ، تبادل الکترونیکی اطلاعات و استفاده از ظرفیت های کریدور شمال - جنوب برای کاهش هزینه تجارت و افزایش عملیات گمرکی در مرزهای دو کشور از دیگر محورهایی بود که در مراسم امضای تفاهم‌نامه تبادل الکترونیکی اطلاعات بین گمرکات ایران و پاکستان میان مسئولان دو کشور بحث و تبادل نظر شد .
  مطالب مرتبط

  اعلام مقررات ورود و خروج کالا توسط مسافرین و کالاهای مشمول گمرک

  اعلام مقررات ورود و خروج کالا توسط مسافرین و کالاهای مشمول گمرک

  ورود ارز ، اسناد بانکی و اوراق بهادار بی نام برای هر مسافر مجموعا تا سقف ١٠ هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها مجاز بوده و مازاد بر آن باید ضمن اظهار به گمرک و رعایت تشریفات مربوطه اقدامات بانکی آن صورت پذیرد .

  |

  حذف فرآیندهای موازی میان بنادر و گمرک

  حذف فرآیندهای موازی میان بنادر و گمرک

  هماهنگی برای عملیاتی و اجرایی سازی سرویس های نرم افزاری جدید ، مدیریت یکپارچه (بیجک یکپارچه الکترونیکی) و ارائه فرمت استاندارد برای مانیفست های بارنامه از دیگر موضوعاتی بود که در نشست رییس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ، بحث و تبادل نظر شد .

  |

  نظرات کاربران