در حال بارگذاری ...
 • آخرین وضعیت راه‌ها و جاده‌های سراسر کشور با توجه به تغییرات جوی و شرایط آب و هوایی

  از مردم درخواست می‌شود برای سفر و عبور از جاده‌های کوهستانی حتما زنجیر چرخ ، سوخت کافی و البسه گرم با خود به همراه داشته باشند و قبل از سفر با استفاده از سامانه جامع ۱۴۱ از وضعیت لحظه به لحظه جاده‌ها برای سفر خود مطلع شوند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با بیان اینکه «روز گذشته ارتفاع برف در برخی نقاط آزادراه و جاده قدیم قزوین - رشت به ۱ متر و ۲۰ سانتیمتر رسید» گفت : هم‌اکنون تلاش راهداران برای تخلیه این محورها از خودروهای گرفتار ادامه دارد .

  محمد رودباری با اشاره به آخرین وضعیت راه‌ها و جاده‌های سراسر کشور با توجه به تغییرات جوی و شرایط آب و هوایی اظهار داشت : در روز گذشته سامانه بارشی از سمت استان‌های گیلان و مازندران به سمت استان‌های گلستان ، خراسان شمالی و چهارمحال و بختیاری حرکت کرده است و در حال حاضر شاهد بارش برف در استان خراسان شمالی و بارش باران در برخی از محورهای استان سیستان و بلوچستان هستیم .

  وی افزود : در محورهای کوهستانی استان‌های شمال غرب و شمال کشور همچون استان‌های اردبیل ، آذربایجان غربی ، آذربایجان شرقی ، گیلان ، زنجان ، قزوین شاهد کولاک زمینی هستیم .

  مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت : در حال حاضر محورهای شریانی آزادراه قزوین - رشت ، جاده قدیم قزوین - رشت ، سراوان - فومن و رودبار - زهکلوت - ایرانشهر ، همچنین محورهای غیر شریانی جاسک - بشاگرد و رودبار - کهنوج به خاطر طغیان رودخانه ،‌ محورهای دندی - تکاب ، ایرانخواه - تکاب ،‌ اندیکا - شهرکرد و چلگرد به مسجدسلیمان به دلیل عدم دید و کولاک مسدود است .

  رودباری با اشاره به اقدامات و عملیات راهداری زمستانی انجام گرفته طی ۲۴ ساعت گذشته بیان داشت : طی شبانه روز گذشته در استان‌های مذکور بالغ بر ۴۷۰۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری و ۵۸۰۰ نیروی انسانی با آماده بارش در راهدارخانه‌ها اقدام به عملیات راهداری زمستانی کردند .

  وی یادآور شد : بر اثر بارش شدید برف و کولاک روز گذشته در آزادراه و جاده قدیم قزوین - رشت ارتفاع برف در برخی نقاط به حدود ۱ متر و ۲۰ سانتیمتر ‌رسید که موجب توقف و گرفتار شدن خودروهای فاقد زنجیر چرخ شد . به همین منظور از استان‌های همجوار مانند قزوین - زنجان و تهران و البرز ،‌ مرکزی ، قم و همدان ماشین‌آلات و امکانات کمکی اعزام شدند و در حال حاضر خودروهای گرفتار در برف در حال تخلیه شدن از سطح محورهای مذکور هستند .

  مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خاطرنشان کرد : از مردم درخواست می‌شود برای سفر و عبور از جاده‌های کوهستانی حتما زنجیر چرخ ، سوخت کافی و البسه گرم با خود به همراه داشته باشند و قبل از سفر با استفاده از سامانه جامع ۱۴۱ از وضعیت لحظه به لحظه جاده‌ها برای سفر خود مطلع شوند .
  مطالب مرتبط

  استقرار کامل نیروها و تجهیزات سازمان راهداری در جاده های کشور

  استقرار کامل نیروها و تجهیزات سازمان راهداری در جاده های کشور

  پیش بینی بارش های سیل آسا و رانش در استان لرستان شده است و در راه های مواصلاتی لرستان ، تجهیزات بیشتری مستقر شده اند . در جاده های استان های شمالی نیز با توجه به بار ترافیکی تمهیدات لازم در خصوص تجهیزات و ماشین آلات اندیشیده شده است .

  |

  بازدید معاون راه های فرعی و روستایی سازمان راهداری از محورهای شهرستان الیگودرز

  بازدید معاون راه های فرعی و روستایی سازمان راهداری از محورهای شهرستان الیگودرز

  همه تلاش مجموعه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و اداره کل استان ، مدیریت بحران و تا حد امکان کاهش خسارات ناشی از آن است . خوشبختانه تیم های راهداری استان لرستان از ۲۴ ساعت قبل در همه محورهای حساس مستقرند .

  |

  ممنوعیت تردد اتوبوس در محورهای هراز و کندوان تا پایان بارش‌ها

  ممنوعیت تردد اتوبوس در محورهای هراز و کندوان تا پایان بارش‌ها

  راننده‌ها حتما زنجیر چرخ ، کپسول آتش‌نشانی و سیستم گرمایشی خودروی خود را چک کنند . طی جلسه‌ای با پلیس راه مقرر شد ، بازدید بین راهی توسط پلیس راه با همکاری اکیپ‌های راهداری در جاده‌ها خصوصا جاده‌های پربارش به دقت انجام شود .

  |

  ابلاغ دومین دستورالعمل مقابله با ویروس کرونا به فرودگاه‌های کشور

  ابلاغ دومین دستورالعمل مقابله با ویروس کرونا به فرودگاه‌های کشور

  در این بخشنامه بر نظارت مستمر روزانه در خصوص ضد عفونی کردن فضاهای عمومی و پرتردد از جمله ترمینال ها و سالن های ترانزیت ، آسانسورها ، دستگاه ATM و ... ونظارت مستمر بر رستوران ها و فروشگاه های مواد غذایی مستقر در فرودگاه‌ها و نیز اعلام ممنوعیت فروش مواد غذایی باز در غرفه ها تاکید ...

  |

  نظرات کاربران