در حال بارگذاری ...
 • آخرین وضعیت راه‌ها و جاده‌های سراسر کشور با توجه به تغییرات جوی و شرایط آب و هوایی

  از مردم درخواست می‌شود برای سفر و عبور از جاده‌های کوهستانی حتما زنجیر چرخ ، سوخت کافی و البسه گرم با خود به همراه داشته باشند و قبل از سفر با استفاده از سامانه جامع ۱۴۱ از وضعیت لحظه به لحظه جاده‌ها برای سفر خود مطلع شوند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با بیان اینکه «روز گذشته ارتفاع برف در برخی نقاط آزادراه و جاده قدیم قزوین - رشت به ۱ متر و ۲۰ سانتیمتر رسید» گفت : هم‌اکنون تلاش راهداران برای تخلیه این محورها از خودروهای گرفتار ادامه دارد .

  محمد رودباری با اشاره به آخرین وضعیت راه‌ها و جاده‌های سراسر کشور با توجه به تغییرات جوی و شرایط آب و هوایی اظهار داشت : در روز گذشته سامانه بارشی از سمت استان‌های گیلان و مازندران به سمت استان‌های گلستان ، خراسان شمالی و چهارمحال و بختیاری حرکت کرده است و در حال حاضر شاهد بارش برف در استان خراسان شمالی و بارش باران در برخی از محورهای استان سیستان و بلوچستان هستیم .

  وی افزود : در محورهای کوهستانی استان‌های شمال غرب و شمال کشور همچون استان‌های اردبیل ، آذربایجان غربی ، آذربایجان شرقی ، گیلان ، زنجان ، قزوین شاهد کولاک زمینی هستیم .

  مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت : در حال حاضر محورهای شریانی آزادراه قزوین - رشت ، جاده قدیم قزوین - رشت ، سراوان - فومن و رودبار - زهکلوت - ایرانشهر ، همچنین محورهای غیر شریانی جاسک - بشاگرد و رودبار - کهنوج به خاطر طغیان رودخانه ،‌ محورهای دندی - تکاب ، ایرانخواه - تکاب ،‌ اندیکا - شهرکرد و چلگرد به مسجدسلیمان به دلیل عدم دید و کولاک مسدود است .

  رودباری با اشاره به اقدامات و عملیات راهداری زمستانی انجام گرفته طی ۲۴ ساعت گذشته بیان داشت : طی شبانه روز گذشته در استان‌های مذکور بالغ بر ۴۷۰۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری و ۵۸۰۰ نیروی انسانی با آماده بارش در راهدارخانه‌ها اقدام به عملیات راهداری زمستانی کردند .

  وی یادآور شد : بر اثر بارش شدید برف و کولاک روز گذشته در آزادراه و جاده قدیم قزوین - رشت ارتفاع برف در برخی نقاط به حدود ۱ متر و ۲۰ سانتیمتر ‌رسید که موجب توقف و گرفتار شدن خودروهای فاقد زنجیر چرخ شد . به همین منظور از استان‌های همجوار مانند قزوین - زنجان و تهران و البرز ،‌ مرکزی ، قم و همدان ماشین‌آلات و امکانات کمکی اعزام شدند و در حال حاضر خودروهای گرفتار در برف در حال تخلیه شدن از سطح محورهای مذکور هستند .

  مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خاطرنشان کرد : از مردم درخواست می‌شود برای سفر و عبور از جاده‌های کوهستانی حتما زنجیر چرخ ، سوخت کافی و البسه گرم با خود به همراه داشته باشند و قبل از سفر با استفاده از سامانه جامع ۱۴۱ از وضعیت لحظه به لحظه جاده‌ها برای سفر خود مطلع شوند .
  مطالب مرتبط

  تمهیدات سازمان راهداری برای مقابله با سامانه بارشی پیش رو

  تمهیدات سازمان راهداری برای مقابله با سامانه بارشی پیش رو

  از آنجایی که آزادراه و جاده قدیم قزوین - رشت در منطقه امام زاده هاشم به هم متصل می‌شوند و تشکیل یک محور را می‌دهند ، زیرساخت‌ها و معابر داخل شهر رشت نیز از نظر تاب‌آوری ، توزیع ترافیک و تخلیه ترافیک باید مورد بررسی قرار گیرد .

  |

  نظرات کاربران