در حال بارگذاری ...
 • نقش محور لار – جهرم در اتصال شمال کشور به بنادر جنوبی

  این محور از آن جهت مهم است که شمال و مرکز کشور را به جنوب آن متصل کرده و استان فارس به بنادر جنوبی از جمله بندرعباس و شهید رجایی وصل می شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، استاندار فارس در جریان سفر وزیر راه و شهرسازی به این استان کلنگ زنی محور ۳۱ کیلومتری دو بانده لار - جهرم را برای اتصال شمال کشور به بنادر جنوبی پراهمیت دانست .

  عنایت الله رحیمی در جریان سفر وزیر راه و شهرسازی به این استان و در مراسم کلنگ زنی پروژه ۳۱ کیلومتری باند دوم مسیر لار به جهرم با تبریک ایام الله دهه فجر درخصوص این طرح اظهار داشت : در جریان سفر امروز وزیر راه و شهرسازی به استان فارس شاهد بازدید و کلنگ زنی چند پروژه بودیم . ترمینال فرودگاه لارستان یکی از این پروژه ها بود که باند این فرودگاه افتتاح شد . همچنین کلنگ زنی ۱۸۰۰ واحد مسکونی در طرح اقدام ملی و کلنگ زنی طرح ابرار و افتتاح ۵۴ کیلومتر راه روستایی در لارستان را شاهد بودیم که موجب دسترسی سهل و آسان تر روستائیان به مراکز پرجمعیت شهری و درمانی خواهد شد .

  وی ادامه داد : این قطعه از بزرگراه لار – جهرم که کلنگ احداث آن توسط وزیر راه و شهرسازی به زمین زده شد ۳۱ کیلومتر است که اهمیت بسیار زیادی دارد . این محور از آن جهت مهم است که شمال و مرکز کشور را به جنوب آن متصل کرده و استان فارس به بنادر جنوبی از جمله بندرعباس و شهید رجایی وصل می شود .

  رحیمی تصریح کرد : ترافیک روی این محور به خواست مردم بوده که ایمن سازی و تسهیل روی آن انجام گیرد . خوشبختانه با تلاش های وزارت راه و شهرسازی در این ایام اقدامات مناسبی از جمله برطرف کردن نقاط حادثه خیز و شیروانی کردن جاده ها و نصب روشنایی در مناطقی بوده که نیاز احساس می شده است . امیدواریم با اجرای این قطعه و به بهره برداری رساندن آن رفت و آمد در آن ایمن تر شود .

  وی در پایان گفت : همان طور که وزیر راه و شهرسازی تاکید داشت ، ایمنی در سفر بیشتر به اصلاح فرهنگ رانندگی و ترافیک بر می گردد که با در دستور کار قرار دادن این موضوع و آموزش آن از طریق صداوسیما مخاطبین متوجه این موضوع می شوند که هر جاده ای یک سرعت مطمئن دارد . امیدواریم با مجموعه این اقدامات شاهد سفرهای ایمن و بدون حادثه هموطنان کشورمان باشیم و با بهره برداری از کل این محور شاهد استفاده مردم کل استان باشیم .
  مطالب مرتبط

  امضا تفاهمنامه همکاری میان سپاه استان زنجان ، فرمانداری ماهنشان و راهداری زنجان

  امضا تفاهمنامه همکاری میان سپاه استان زنجان ، فرمانداری ماهنشان و راهداری زنجان

  هدف از این تفاهم نامه خدمت رسانی و رفع محرومیت و فراهم کردن امکان زندگی برای روستاییان مناطق محروم و کم برخوردار است که می تواند عامل بسیار مهمی در تثبیت جمعیت و جلوگیری از مهاجرت روستاییان باشد .

  |

  اجرای عملیات آسفالت راه روستایی پیر یادگار شهرستان چایپاره در قالب طرح ملی ابرار

  اجرای عملیات آسفالت راه روستایی پیر یادگار شهرستان چایپاره در قالب طرح ملی ابرار

  ساماندهی سه راهی چورس که جزو برنامه‌های حذف نقطه حادثه خیز بوده و نیز حذف نقطه حادثه خیز در کیلومتر ۱۷ محور چایپاره - خوی و نقطه‌ای دیگر در محور چایپاره - حمزیان بطول ششصد متر از جمله این برنامه‌ها است .

  |

  انجام عملیات آسفالت راه ۱۱ روستای شهرستان خلخال طی سال جاری

  انجام عملیات آسفالت راه ۱۱ روستای شهرستان خلخال طی سال جاری

  امسال در جاده‌های خلخال به اسالم ، خلخال به کوثر ، خلخال به کلور و خلخال به هشتجین پروژه روکش آسفالت اجرا می‌شود و در مجموع اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال برای حذف نقاط حادثه‌خیز ، ارتقای ایمنی راه‌ها و نگهداری مستمر جاده‌ها اختصاص یافته است .

  |

  نظرات کاربران