در حال بارگذاری ...
 • آغاز عملیات اجرایی باند دوم مسیر لار - جهرم به طول ۳۱ کیلومتر

  این پروژه برای وزارت راه و شهرسازی اولویت دارد و کلنگ زنی امروز آن به واسطه این بود که جزو طرح های اولویت دار به حساب می آید .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در جریان سفر وزیر راه و شهرسازی به استان فارس کلنگ باند دوم مسیر لار به جهرم به طول ۳۱ کیلومتر به زمین زده شد .

  محمد اسلامی در جریان سفر امروز خود به استان فارس با حضور استاندار این استان کلنگ ۳۱ کیلومتر از باند دوم مسیر لار به جهرم را به زمین زد .

  وزیر راه و شهرسازی در خصوص این مراسم با اشاره به این پروژه به عنوان یکی از مطالبات مردم لار و جهرم و برنامه های پیش رو برای به سرانجام رسیدن این طرح بزرگ اظهار داشت : موضوع حائز اهمیت درخصوص این پروژه این است که به طور طبیعی مسیر را کوتاه کرده و ظرفیت های تولید منطقه ایجاب می کرد که بار ترافیکی زیادی در این مسیر ایجاد شود . طول این مسیر ۳۸۰ کیلومتر است که همکاران ما در آن مشغول به کار هستند و با تعیین پیمانکار روی دو قطعه ۲۴ کیلومتری و ۶۵ کیلومتری کل مسیر دارای پیمانکار خواهد شد و عملیات اجرایی در آن انجام می شود.

  این عضو کابینه دولت دوازدهم تصریح کرد : امیدوار هستیم این پروژه با تامین به موقع منابع از سوی سازمان برنامه و بودجه و پیگیری های استانداری طبق زمان بندی تعیین شده به پایان برسد و مردم بتوانند از آن بهره ببرند .

  وی ادامه داد : اقدامی که برای انجام این پروژه می توانستیم، انجام دهیم این بود که در گام اول در لایحه بودجه ۹۹ منابع مناسبی را پیش بینی کنیم . گام دوم هم این بود که به موازات از سازمان راهداری خواسته شد تا نقاطی که آسیب پذیر و حادثه خیز هستند را با اقدامات مهندسی مناسب اصلاح کند تا مردم با ایمنی بیشتری از این مناطق عبور کنند . در سومین مرحله کار ، نصب دوربین های نظارتی بود که سیستم نظارتی پلیس اعمال شود تا شاهد کاهش تصادفات باشیم . هر چند که در این اتفاق اصل خود مردم هستند تا با ملاحظه بابت عبور از این کریدور شاهد حادثه ای نباشیم .

  وزیر راه و شهرسازی در پایان گفت : این پروژه برای وزارت راه و شهرسازی اولویت دارد و کلنگ زنی امروز آن به واسطه این بود که جزو طرح های اولویت دار به حساب می آید .
  مطالب مرتبط

  تاکید بر تکمیل پروژه راه‌آهن سریع‌السیر تهران - قم - اصفهان توسط سرمایه‌گذار چینی

  تاکید بر تکمیل پروژه راه‌آهن سریع‌السیر تهران - قم - اصفهان توسط سرمایه‌گذار چینی

  در خصوص موضوع مالی پروژه مقرر شد تا تمهیدات لازم برای تسهیل در مراودات مالی و همچنین فعال‌سازی مابقی LC نیز انجام شود . سرمایه‌گذار چینی این پروژه نیز اعلام کرد با تمام قدرت روند اجرای پروژه را سرعت می‌دهد و مشکلات موجود را برطرف خواهد کرد .

  |

  واگذاری احداث و بهره‌برداری از ۵ طرح بزرگراهی به بخش خصوصی

  واگذاری احداث و بهره‌برداری از ۵ طرح بزرگراهی به بخش خصوصی

  تامین مالی این طرح‌ها با توجه به ایجاد ظرفیت قانونی مناسب در سال جاری و بر اساس بند (۶) تبصره (۱۹) قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور صورت می گیرد که بر اساس این ظرفیت قانونی که به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی در قانون سال جاری تصویب شد ، امکان ارتقاء شبکه جاده‌ای کشور و متعاقب آن تسهیل ...

  |

  اختصاص ۵۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی به پروژه محور ترانزیتی شهرکرد - بازفت

  اختصاص ۵۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی به پروژه محور ترانزیتی شهرکرد - بازفت

  در صورت اتمام حفاری و تکمیل این تونل و مسیر واریانت ، محور تا بخش چمن گلی اصلاح خواهد شد و استفاده بهتر از زمان و بهره وری بیشتراز منابع به ویژه سوخت را برای تردد کنندگان از این محور به همراه خواهد داشت .

  |

  نظرات کاربران