در حال بارگذاری ...
 • تخلیه کشتی غلات در بندر چابهار با بهره گیری از انرژی برق

  با اتصال مکنده ها به انرژی برق علاوه بر صرفه جویی در مصرف مستقیم سوخت های فسیلی ، از آلودگی زیست محیطی نیز جلوگیری می شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت : برای اولین بار تخلیه کشتی غلات در بندر چابهار با بهره گیری از انرژی برق انجام شد .

  بهروز آقایی درباره تخلیه کشتی با استفاده از انرژی برق در بندر چابهار ، اظهار کرد : با راه اندازی پست ۲۰ کیلو ولت برق طرح توسعه بندر شهید بهشتی ، زیرساخت های استفاده از انرژی برق برای تخلیه کشتی های غلات فراهم شد .

  به گفته وی ، با تحقق این مهم برای اولین بار تخلیه کشتی حامل گندم وارداتی در بندر چابهار با استفاده از انرژی برق و بهره مندی از مکنده های پیشرفته این بندر صورت پذیرفت .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با بیان این تا چندی پیش عملیات تخلیه و بارگیری توسط مکنده های غلات به وسیله موتور دیزل و با مصرف سوخت انجام می شد ، ادامه داد : با اتصال مکنده ها به انرژی برق علاوه بر صرفه جویی در مصرف مستقیم سوخت های فسیلی ، از آلودگی زیست محیطی نیز جلوگیری می شود .

  آقایی ، جلوگیری از استهلاک دیزل ژنراتورهای مکنده های غلات و کاهش هزینه های نگهداری تجهیزات بندری و همچنین اتصال تجهیزات استراتژیک به انرژی برق را از دیگر مزایا و اهداف این پروژه اعلام کرد .
  مطالب مرتبط

  نصب دستگاه پایش آنلاین آلودگی در اسکله نفتی بندر شهید رجایی

  نصب دستگاه پایش آنلاین آلودگی در اسکله نفتی بندر شهید رجایی

  این دستگاه بطور آزمایشی در بخشی از اسکله نفتی بندر شهید رجایی نصب شده که با حصول اطمینان از آزمایش ها و صحت سنجی گزارشات در سایر اسکله ها و ترمینال های نفتی و محدوده آب شیرین کن نیز اجرا و قابل بهره برداری است .

  |

  تسریع در خروج و توزیع کالا با اتصال بنادر به شبکه ریلی

  تسریع در خروج و توزیع کالا با اتصال بنادر به شبکه ریلی

  اتصال برخی از بنادر به ریل اهمیت قابل توجهی دارد ، چرا که از طریق ریل می توان به افزایش صادرات هم دست یافت ، از این رو بندر چابهار که همه نگاه ها به سمت طرح های توسعه ای آن است، باید با فوریت به ریل وصل شود تا از این طریق ضمن ترغیب سرمایه گذاران و تولیدکنندگان ، به فعال سازی این ...

  |

  امدادرسانی به خدمه لنج صیادی توسط مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار

  امدادرسانی به خدمه لنج صیادی توسط مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار

  طی تماس فردی با مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار از طریق سامانه مخابراتی ۱۵۵۰ وضعیت یک نفر از پرسنل لنج صیادی در موقعیت صیدگاه بیرونی را همراه با درد شدید در ناحیه پهلو اورژانسی اعلام کرد که بلافاصله پس از دریافت تماس ، مستقیماً با لنج حادثه دیده ارتباط برقرار شد .

  |

  اعلام آمادگی ۷۰ شرکت دانش بنیان و بخش خصوصی برای ساخت تجهیزات دریایی و بندری

  اعلام آمادگی ۷۰ شرکت دانش بنیان و بخش خصوصی برای ساخت تجهیزات دریایی و بندری

  هرچقدر عمق ساخت داخل بیشتر باشد ، مجموعه های بیشتری درگیر خواهند بود و از شناورها و تجهیزات جانبی آنها گرفته تا تجهیزات بندری و تجهیزات مخابراتی و الکترونیکی توانایی ساخت داخل وجود دارد .

  |

  نظرات کاربران