در حال بارگذاری ...
 • تقویت صادرات کشور با کمک سازمان بنادر و دریانوردی

  کشور نیازمند جذب سرمایه های داخلی است ، سرمایه های که اکنون در بخش های مختلف بلاتکلیف مانده است را می توان به سمت توسعه و فعال سازی بنادر کوچک هدایت کرد . حمایت سازمان بنادر از سرمایه گذاران و فعالان صنعتی ضرورت دارد و هیچ زمان نباید از این مقوله غافل ماند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، عضو اتاق بازرگانی ایران گفت : طی چند وقت اخیر همدلی و همراهی بین دستگاه های دولتی در بنادر کشور در تخلیه کالاها افزایش پیدا کرده است ، بدین جهت در مقوله صادرات کالاهای غیرنفتی هم تجار به حمایت همه جانبه نیاز دارند .

  شعبان فروتن درباره تقویت صادرات و راهکارهایی که برای آن توصیه می شود ، اظهار داشت : یکی از ابزارهای توسعه صادرات ، تقویت زیرساخت های صادراتی است ، از جمله بخش های که می تواند کمک کننده باشد ، سازمان بنادر و دریانوردی است ، اگر بنادر کشور فرصت مناسبی برای رونق صادرات ایجاد کنند ، این بخش می تواند بیش از گذشته فعال شود . بنادر کشور از نظر زیرساختی و تامین شرایط برای صادرکنندگان عملکرد خوبی داشته است اما رونق صادارت مستلزم همکاری چند جانبه دستگاه ها است ، اگر مجموعه های مرتبط با صادرات کالاهای غیر نفتی ، تسهیل گر باشند ، خیلی از مشکلات حل خواهد شد .

  عضو اتاق بازرگانی ایران گفت : یکی دیگر از راه ها برای توسعه صادارت ، فعال سازی بنادر کوچک است ، بنادر کوچک  می توانند فرصت های خوبی رادر اختیار صادرکنندگان قرار دهند . اگر سرمایه گذاران به سمت بنادر کوچک بروند و سازمان بنادر هم شرایط خوبی برای صادرکنندگان و سرمایه گذاران در بنادر کوچک قرار دهد ، شاهد اتفاق های مثبت در حوزه صادرات خواهیم بود . 

  فروتن خاطرنشان کرد : در مقطع فعلی که ریسک سرمایه گذاری تا حدودی افزایش پیدا کرده است ، سرمایه گذاران نیاز به پوشش ریسک دارند ، بدین جهت سازمان بنادر و دریانوردی می تواند یکی از مجموعه های باشد که ریسک سرمایه گذاری در بنادر را کاهش دهد .

  وی گفت : کشور نیازمند جذب سرمایه های داخلی است ، سرمایه های که اکنون در بخش های مختلف بلاتکلیف مانده است را می توان به سمت توسعه و فعال سازی بنادر کوچک هدایت کرد . حمایت سازمان بنادر از سرمایه گذاران و فعالان صنعتی ضرورت دارد و هیچ زمان نباید از این مقوله غافل ماند .
  مطالب مرتبط

  امدادرسانی به خدمه لنج صیادی توسط مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار

  امدادرسانی به خدمه لنج صیادی توسط مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار

  طی تماس فردی با مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار از طریق سامانه مخابراتی ۱۵۵۰ وضعیت یک نفر از پرسنل لنج صیادی در موقعیت صیدگاه بیرونی را همراه با درد شدید در ناحیه پهلو اورژانسی اعلام کرد که بلافاصله پس از دریافت تماس ، مستقیماً با لنج حادثه دیده ارتباط برقرار شد .

  |

  اعلام آمادگی ۷۰ شرکت دانش بنیان و بخش خصوصی برای ساخت تجهیزات دریایی و بندری

  اعلام آمادگی ۷۰ شرکت دانش بنیان و بخش خصوصی برای ساخت تجهیزات دریایی و بندری

  هرچقدر عمق ساخت داخل بیشتر باشد ، مجموعه های بیشتری درگیر خواهند بود و از شناورها و تجهیزات جانبی آنها گرفته تا تجهیزات بندری و تجهیزات مخابراتی و الکترونیکی توانایی ساخت داخل وجود دارد .

  |

  نظرات کاربران