در حال بارگذاری ...
 • تقویت صادرات کشور با کمک سازمان بنادر و دریانوردی

  کشور نیازمند جذب سرمایه های داخلی است ، سرمایه های که اکنون در بخش های مختلف بلاتکلیف مانده است را می توان به سمت توسعه و فعال سازی بنادر کوچک هدایت کرد . حمایت سازمان بنادر از سرمایه گذاران و فعالان صنعتی ضرورت دارد و هیچ زمان نباید از این مقوله غافل ماند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، عضو اتاق بازرگانی ایران گفت : طی چند وقت اخیر همدلی و همراهی بین دستگاه های دولتی در بنادر کشور در تخلیه کالاها افزایش پیدا کرده است ، بدین جهت در مقوله صادرات کالاهای غیرنفتی هم تجار به حمایت همه جانبه نیاز دارند .

  شعبان فروتن درباره تقویت صادرات و راهکارهایی که برای آن توصیه می شود ، اظهار داشت : یکی از ابزارهای توسعه صادرات ، تقویت زیرساخت های صادراتی است ، از جمله بخش های که می تواند کمک کننده باشد ، سازمان بنادر و دریانوردی است ، اگر بنادر کشور فرصت مناسبی برای رونق صادرات ایجاد کنند ، این بخش می تواند بیش از گذشته فعال شود . بنادر کشور از نظر زیرساختی و تامین شرایط برای صادرکنندگان عملکرد خوبی داشته است اما رونق صادارت مستلزم همکاری چند جانبه دستگاه ها است ، اگر مجموعه های مرتبط با صادرات کالاهای غیر نفتی ، تسهیل گر باشند ، خیلی از مشکلات حل خواهد شد .

  عضو اتاق بازرگانی ایران گفت : یکی دیگر از راه ها برای توسعه صادارت ، فعال سازی بنادر کوچک است ، بنادر کوچک  می توانند فرصت های خوبی رادر اختیار صادرکنندگان قرار دهند . اگر سرمایه گذاران به سمت بنادر کوچک بروند و سازمان بنادر هم شرایط خوبی برای صادرکنندگان و سرمایه گذاران در بنادر کوچک قرار دهد ، شاهد اتفاق های مثبت در حوزه صادرات خواهیم بود . 

  فروتن خاطرنشان کرد : در مقطع فعلی که ریسک سرمایه گذاری تا حدودی افزایش پیدا کرده است ، سرمایه گذاران نیاز به پوشش ریسک دارند ، بدین جهت سازمان بنادر و دریانوردی می تواند یکی از مجموعه های باشد که ریسک سرمایه گذاری در بنادر را کاهش دهد .

  وی گفت : کشور نیازمند جذب سرمایه های داخلی است ، سرمایه های که اکنون در بخش های مختلف بلاتکلیف مانده است را می توان به سمت توسعه و فعال سازی بنادر کوچک هدایت کرد . حمایت سازمان بنادر از سرمایه گذاران و فعالان صنعتی ضرورت دارد و هیچ زمان نباید از این مقوله غافل ماند .
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران