در حال بارگذاری ...
 • بهره برداری از پروژه بهسازی سیستم روشنایی باند فرودگاه ارومیه در دهه فجر امسال

  اکنون پروژه سیستم روشنایی باند فرودگاه ارومیه به پایان رسیده و با وارسی پروازی مورد تایید سازمان هواپیمایی کشوری قرار گرفته است . 

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، پروژه بهسازی سیستم روشنایی باند فرودگاه ارومیه از محل اعتبارات شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد .

  محمدعلی قراملکی ، مدیرکل فرودگاه های استان با اعلام این خبر با اشاره به اینکه برای بالا بردن کیفیت زیرساخت ها و همچنین تامین تجهیزات به روز جهت ایمنی بیشتر پروازها ، بهسازی و تجهیز سیستم روشنایی باند فرودگاه ارومیه انجام شده است ، گفت : بهسازی سیستم روشنایی باند فرودگاه ارومیه به طول ۳۲۵۰ متر شامل کابل کشی ، احداث پست برق جدید و تعویض چراغ ها و زیر ساخت های الکتریکال و مکانیکال بوده است .  

  قراملکی افزود : احداث پست برق  ccr roomبه مساحت ۱۰۰ مترمربع ، تجهیز پست برق به دستگاه ها و تجهیزات جدید به تعداد ۱۲ دستگاه CCR ، برق رسانی به پروژه برای به روزرسانی سیستم از طریق خط ۳.۳ کیلوولت با دو دستگاه ترانسفورماتور و بریکر و ۲۲۰۰ متر کابل کشی ، کابل گذاری شبکه فشار متوسط به طول ۶۵ هزار متر ، تهیه و نصب چراغ های جدید runway به تعداد ۱۴۲ عدد چراغ کفی ( inset) کم مصرف ، نصب هندهول و دیگچه چدنی ، نصب شالوبیس چراغ ها ، اتصالات اولیه و ثانویه و کابل کشی تغذیه چراغ ها از جمله اقدامات انجام شده در این پروژه است .

  وی گفت : اکنون پروژه سیستم روشنایی باند فرودگاه ارومیه به پایان رسیده و با وارسی پروازی مورد تایید سازمان هواپیمایی کشوری قرار گرفته است . 
  مطالب مرتبط

  پیش بینی کاهش ۴۶ درصدی تعداد مسافران فرودگاهی کشور

  پیش بینی کاهش ۴۶ درصدی تعداد مسافران فرودگاهی کشور

  در صورت تبعیت صنعت هوانوردی ایران از مدل های پیش بینی بین المللی برای خاورمیانه شاهد کاهش ۴۶ درصدی در تعداد مسافران هوایی خواهیم بود که به تبع آن درآمدهای هوانوردی و غیر هوانوردی فرودگاهی نیز کاهش قابل ملاحظه ای خواهد داشت .

  |

  نظرات کاربران