در حال بارگذاری ...
 • جمع آوری اسکله های نصب سریع از بندر چابهار تا پایان سال جاری

  استفاده حداکثری از ظرفیت طرح توسعه بندر شهید بهشتی ، تسهیل در مانور کشتی ها در اسکله های طرح توسعه و استفاده بهینه از ظرفیت این اسکله ها از جمله اهداف اجرای این پروژه است . 

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت : پروژه جمع آوری اسکله های نصب سریع از بندر شهید بهشتی از اردیبشهت ماه امسال آغاز شد .

  بهروز آقایی درباره فرآیند جمع آوری اسکله های نصب سریع از بندر چابهار ، اظهار کرد : با توجه به اجرای طرح توسعه بندر شهید بهشتی و لزوم افزایش شعاع گردش کشتی ها در حوضچه و اسکله های جدید این بندر ، پروژه جمع آوری اسکله های نصب سریع از بندر شهید بهشتی از اردیبشهت ماه امسال آغاز شد . در راستای اجرای این پروژه اسکله ها و شمع های خشکی به طور کامل برچیده و جمع آوری شمع های دریایی آغاز شده است که تا پایان سال جاری این مهم به پایان می رسد . 

  آقایی با بیان این که این پروژه با روش برش ترمیک و اسکراپ سازه آغاز شد ادامه داد : استفاده حداکثری از ظرفیت طرح توسعه بندر شهید بهشتی ، تسهیل در مانور کشتی ها در اسکله های طرح توسعه و استفاده بهینه از ظرفیت این اسکله ها از جمله اهداف اجرای این پروژه است . به منظور احداث اسکله های نصب سریع ۱۲۴ شمع با عمق ۴۲ متر در خشکی و دریا ایجاد شده بود که از زمان اجرای پروژه ۶۰ شمع از خشکی و ۶ شمع نیز از دریا جمع آوری شد .

  آقایی اضافه کرد : فاز ۲ طرح توسعه بندر شهید بهشتی نیز در دست اجراست که در این مرحله ۳۸ هکتار استحصال از دریا انجام شده است .

  گفتنی است ، اسکله های یک تا چهار نصب سریع بندر شهید بهشتی چابهار در سال ۱۳۶۲ همزمان با جنگ عراق علیه ایران به منظور ورود کالاهای اساسی خارج از محدودیت های تنگه هرمز و از طریق بندر چابهار طراحی و اجرا شد .
  مطالب مرتبط

  امدادرسانی به خدمه لنج صیادی توسط مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار

  امدادرسانی به خدمه لنج صیادی توسط مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار

  طی تماس فردی با مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار از طریق سامانه مخابراتی ۱۵۵۰ وضعیت یک نفر از پرسنل لنج صیادی در موقعیت صیدگاه بیرونی را همراه با درد شدید در ناحیه پهلو اورژانسی اعلام کرد که بلافاصله پس از دریافت تماس ، مستقیماً با لنج حادثه دیده ارتباط برقرار شد .

  |

  اعلام آمادگی ۷۰ شرکت دانش بنیان و بخش خصوصی برای ساخت تجهیزات دریایی و بندری

  اعلام آمادگی ۷۰ شرکت دانش بنیان و بخش خصوصی برای ساخت تجهیزات دریایی و بندری

  هرچقدر عمق ساخت داخل بیشتر باشد ، مجموعه های بیشتری درگیر خواهند بود و از شناورها و تجهیزات جانبی آنها گرفته تا تجهیزات بندری و تجهیزات مخابراتی و الکترونیکی توانایی ساخت داخل وجود دارد .

  |

  نظرات کاربران