در حال بارگذاری ...
 • افزایش امکانات پزشکی بندر انزلی برای مقابله با ویروس کرونا

  هر کسی که وارد محوطه‌های بندری می‌شود مورد ارزیابی و قرنطینه قرار خواهد گرفت و در صورت وجود مشکل اجازه ورود به بندر داده نخواهد شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به اهمیت موافقتنامه اوراسیا در توسعه بنادر شمالی کشور گفت : این تفاهمنامه برای بنادر شمالی کشور یک فرصت است و اهمیت ویژه‌ای برای بندر انزلی دارد .

  حمیدرضا آبایی در خصوص شیوع بیماری کرونا و گسترش آن بعد از چین به اروپا بابت تمهیدات در نظر گرفته شده در بندر انزلی برای جلوگیری از شیوع این بیماری اظهار داشت : براساس کنوانسیون‌های بین‌المللی که سازمان بنادر و دریانوردی در عضویت آن قرار دارد ، بابت قرنطینه انسانی دستورالعمل‌هایی وجود دارد . به این شکل هر کسی که وارد محوطه‌های بندری می‌شود مورد ارزیابی و قرنطینه قرار خواهد گرفت و در صورت وجود مشکل اجازه ورود به بندر داده نخواهد شد .

  وی افزود : با این حال در شرایط خاص کنونی در بحث شیوع بیماری کرونا ، مکاتبات با دانشگاه علوم پزشکی گیلان انجام شد و امکانات مستقر در بندر افزایش پیدا کرد . در این خصوص با استفاده از تب‌سنج‌های لیزری هر شخصی که وارد بندر می‌شود مورد ارزیابی قرار گرفته و موارد مشکوک قرنطینه می‌شود . خوشبختانه با تدابیر اندیشیده شده و ارزیابی‌های صورت گرفته ، مورد خاصی مشاهده نشده و مشکلی از این بابت نداشته‌ایم .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان بابت میزان تخلیه و بارگیری در بندر انزلی اظهار داشت : در بحث تخلیه و بارگیری طی ۱۰ ماه سال ۹۸ عدد ۹۰۰ هزار تن به ثبت رسیده است . در این زمینه برنامه‌ریزی به این شکل بوده است تا کشتی‌هایی که به سمت بندر انزلی می‌آیند دو سر باشند تا بعد از تخلیه ، بندر را پر ترک کنند . در همین خصوص امکاناتی را برای صادرات بار فراهم کردیم که صادرکنندگان بتوانند از محوطه‌های بندر بهره برده و به بهترین شکل از آن‌ها استفاده کنند . به همین خاطر هم اکنون ۴۶ درصد کشتی‌های ورودی به بندر پر از بندر خارج می‌شوند . این برنامه‌ریزی برای کالاهای صادراتی هستند و نوید این را می‌دهد که در سال‌های آینده رشد بیشتری را شاهد باشیم .

  حمیدرضا آبایی در خصوص موافقتنامه اوراسیا و تاثیر آن در بنادر شمالی کشور گفت : هر نوع موافقتنامه بین‌المللی در رشد و بالندگی بنادر و تجارت هر کشوری بسیار تاثیرگذار خواهد بود اما موافقتنامه اوراسیا در توسعه بنادر شمالی بسیار تاثیرگذار است .

  وی ادامه داد : این موافقتنامه فرصتی را فراهم می‌کند که بنادر شمالی در بهترین شکل بتوانند از این امکان استفاده کنند و شرایط بهینه‌ای را برای آن‌ها فراهم می‌کند . در تفاهمنامه اوراسیا اتاق بازرگانی ایران و روسیه حضور دارند و این موافقتنامه یک فرصت است که برای بندرانزلی بسیار اهمیت داشته و باعث رونق آن خواهد شد .
  مطالب مرتبط

  تصمیمی برای توقف پروازهای چین‌ اتخاذ نشده است

  تصمیمی برای توقف پروازهای چین‌ اتخاذ نشده است

  در حال حاضر شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ر‌ه)‌ همکاری بسیار مناسبی با مأموران وزارت بهداشت و درمان و اداره بهداشت مرزی دارند و معاینه مسافران ورودی به کشور به دقت انجام می‌شود .

  |

  نظرات کاربران