در حال بارگذاری ...
 • تشریح جزئیات تعلیق موقت پروازهای مستقیم چین به فرودگاه امام خمینی (ره)

  نمایندگان وزارت بهداشت و درمان در فرودگاه به صورت منظم و دقیق از همه پروازها معاینه پزشکی از مسافران به عمل می‌آورند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مقام مسئول شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) از جزئیات تعلیق موقت پروازهای چین و توقف پرواز ۲ شرکت هواپیمایی ماهان و چاینا ساتر خبر داد .

  علی کاشانی درباره تعلیق موقت پروازهای مستقیم بین ایران و چین به دلیل بیماری کرونا و جلوگیری از شیوع آن به داخل کشور اظهار داشت : شب گذشته به دستور معاون اول رئیس‌جمهور پروازهای مستقیم ایران به چین و بالعکس به طور موقت تعلیق شد .

  مدیرکل روابط عمومی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) افزود : شب گذشته زمانی که دستور تعلیق موقت پروازهای ورودی و خروجی از / به کشور چین صادر شد ، پرواز هواپیمای چایناساتر حدود ۵ دقیقه بعد و در ساعت ۲۰:۴۵ روز گذشته وارد فرودگاه امام شد و سپس پس از مسافرگیری از کشور خارج شد .

  کاشانی ادامه داد : همچنین پروازهای شانگهای و گوانگجو ساعت ۲۱ فرودگاه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ترک کرده بودند و پرواز برومکه شرکت چایناساتر نیز ساعت ۲۲ روز گذشته فرودگاه امام را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ترک کرد . پس به این ترتیب تا دیشب ۳ پرواز از کشور ما به مقصد چین رفت .

  وی افزود : همچنین شرکت هواپیمایی ماهان دو پرواز به مقصد شانگهای و گوانگجو داشت که روز گذشته ساعت ۲۱ انجام شده بود ، اما چون آن هواپیماها ملکی ایران بودند و باید به کشور برمی‌گشتند ، امروز ساعت ۵ بامداد و ۵:۴۰ به کشور برگشتند و پس از آن هیچ پرواز مستقیمی به/از کشور چین در فرودگاه امام(ره) تا مصوبه بعدی در این باره نداریم .

  کاشانی اظهار کرد : البته ممکن است پروازهای کانکشنی نظیر ایرفلوت ، ترکیش ایرلاین و امارات در کشور ما توسط ایرلاین‌های دیگر داشته باشیم ، اما پروازهای مستقیم در مسیر چین تعلیق موقت شده است . همچنین نمایندگان وزارت بهداشت و درمان در فرودگاه به صورت منظم و دقیق از همه پروازها معاینه پزشکی از مسافران به عمل می‌آورند .
  مطالب مرتبط

  رعایت تمامی دستورالعمل های بهداشتی برای حفظ سلامت مسافران در فرودگاه امام خمینی (ره)

  رعایت تمامی دستورالعمل های بهداشتی برای حفظ سلامت مسافران در فرودگاه امام خمینی (ره)

  در حال حاضر کلیه مسافران خروجی در فرودگاه امام (ره) باید نتیجه تست منفی PCR کرونا را به همراه داشته باشند ، در غیر اینصورت بر اساس دستورالعمل های بهداشتی امکان صدور کارت پرواز و سوار شدن به هواپیما برای آن ها وجود نخواهد داشت .

  |

  تشکیل کارگروه اقتصاد دیجیتال در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)

  تشکیل کارگروه اقتصاد دیجیتال در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)

  تهیه نقشه راه توسعه اقتصاد دیجیتال در منطقه آزاد شهر فرودگاهی ، هموارسازی ساختاری و زیر ساختی برای حضور بازیگران تحول اقتصادی در بستر اقتصاد دیجیتال و حرکت به سوی اقتصاد هوشمند با تمرکز بر فناوری های نوین و آینده ساز از قبیل هوش مصنوعی ، بلاکچین و رمز ارزها از عمده اهداف این ...

  |

  توصیه‌های اتحادیه بین‌المللی ACI به دولت ها برای رونق اقتصادی فرودگاه‌ها

  توصیه‌های اتحادیه بین‌المللی ACI به دولت ها برای رونق اقتصادی فرودگاه‌ها

  بخش فرودگاه به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از اکوسیستم هواپیمایی جهانی است و در میان صنایعی قرار دارد که تحت تأثیر گسترش جهانی COVID-١٩ قرار گرفته و با بحران نقدینگی روبرو است و ما برای حمایت مجدد ازاین صنعت و محافظت از عملیات ضروری فوراً به حمایت مالی دولت ها نیاز داریم .

  |

  نظرات کاربران