در حال بارگذاری ...
 • خروج هواپیمای پرواز تهران - کرمانشاه از سطوح پروازی فرودگاه کرمانشاه

  در حال حاضر فرودگاه کرمانشاه در حال باز کردن باند و رفع موانع برای برقراری مجدد پروازها است . سازمان هواپیمایی کشوری نیز در حال اعزام تیم بررسی حادثه به فرودگاه کرمانشاه است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، صبح امروز هواپیمای پرواز تهران - کرمانشاه پس از فرود و هنگام خروج از باند از سطوح پروازی فرودگاه خارج شد .

  حسن رضایی فر ، مدیر کل دفتر بررسی سوانح سازمان هواپیمایی کشوری ضمن تایید خبر خروج هواپیمای پرواز تهران - کرمانشاه با شماره IR۲۸۳ از سطوح پروازی در این باره توضیح داد : حدود ساعت ۶صبح امروز هواپیمای ایرباس ۳۱۹ ایران ایر با شماره ثبت (رجیستر) EP-IEQ که حامل ۱۰۲ سرنشین بود ، پس از فرود و هنگام خروج از باند ، اندکی از سطوح پروازی فرودگاه خارج شد . هواپیما پس از فرود در فرودگاه کرمانشاه و هنگام وارد شدن به تاکسی وی از سطوح پروازی خارج شد . تاکنون موردی از آسیب به هواپیما در این حادثه گزارش نشده است .

  به گفته رضایی فر به مسافران این پرواز آسیبی نرسیده است .

  مدیر کل بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی کشوری به ضرورت توجه شرکتهای هواپیمایی به مخاطرات آب و هوایی در فرودگاههای کشور اشاره کرد .

  این توصیه در پی وقوع حادثه یک فروند هواپیمای A۳۱۹ شرکت هما در فرودگاه کرمانشاه صادر شد . باتوجه به پیش بینی آب و هوای نامساعد در فضای کشور و فرودگاه ها ضروری است که شرکتهای هواپیمایی و همچنین سایر بهره برداران صنعت هوانوردی این مخاطرات را مدیریت کرده تا شاهد حوادث مشابه نباشیم . این توصیه در سالهای قبل نیز برای مواجه با فصل زمستان صادر شده بود .

  گفتنی است در حال حاضر فرودگاه کرمانشاه در حال باز کردن باند و رفع موانع برای برقراری مجدد پروازها است . سازمان هواپیمایی کشوری نیز در حال اعزام تیم بررسی حادثه به فرودگاه کرمانشاه است .
  مطالب مرتبط

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  اگر فرد به کرونا مبتلا بوده و دوران زمانی مورد نظر را نگذرانده باشد کد وی قرمز می شود و امکان صدور بلیت برای این مسافر وجود ندارد اما اگر فردی مبتلا نباشد کد وی سبز می شود و مجاز به خرید بلیت است .

  |

  نظرات کاربران