در حال بارگذاری ...
 • توسعه بنادر شمالی کشور با اجرایی شدن موافقتنامه اوراسیا

  با موافقتنامه اوراسیا که اجرایی شده است ، سرمایه گذاران به بنادر شمالی کشور توجه بیشتری خواهند کرد ، از اینرو به زودی فرصت های جدیدی برای رونق بنادر از سوی بخش خصوصی فراهم می شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، عضو اتاق بازرگانی ایران گفت : موافقتنامه اوراسیا سبب می شود بنادر شمالی کشور توسعه پیدا کنند .

  محمدرضا عظیم نژاد درباره رشد و توسعه بنادر کشور و با اشاره به موافقتنامه اوراسیا که از آبان ماه اجرایی شده است ، افزود : موافقتنامه اوراسیا سبب می شود بنادر شمالی کشور توسعه پیدا کنند ، از سویی این امر کمک قابل توجهی خواهد کرد تا بنادر این منطقه پویا شوند . سازمان بنادر و دریانوردی طی سال های اخیر برنامه های توسعه ای مناسبی را برای بنادر شمالی کشور داشته است و این بنادر از نظر تجهیزات نسبت به گذشته شرایط بهتری دارند .

  این فعال اقتصادی گفت : با موافقتنامه اوراسیا که اجرایی شده است ، سرمایه گذاران به بنادر شمالی کشور توجه بیشتری خواهند کرد ، از این رو به زودی فرصت های جدیدی برای رونق بنادر از سوی بخش خصوصی فراهم می شود .

  عظیم نژاد اظهار داشت : یکی از بخش های که رونق خواهد گرفت پسکرانه بنادر شمالی است ، بدین جهت امیدوارم که سرمایه گذاران سرمایه های خود را به این سمت ببرند و تولید در کنار دریا را ضرورت بدانند .

  وی تاکید کرد : تولید در کنار دریا باعث خواهد شد که صادرات سودده و قیمت نهایی کالاها در بازار رقابتی ارزان تر تمام شود . ضرورت توسعه پسکرانه بنادر کشور ضرورت زیادی پیدا کرده است و نباید از این مهم غافل ماند .
  مطالب مرتبط

  امدادرسانی به خدمه لنج صیادی توسط مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار

  امدادرسانی به خدمه لنج صیادی توسط مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار

  طی تماس فردی با مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار از طریق سامانه مخابراتی ۱۵۵۰ وضعیت یک نفر از پرسنل لنج صیادی در موقعیت صیدگاه بیرونی را همراه با درد شدید در ناحیه پهلو اورژانسی اعلام کرد که بلافاصله پس از دریافت تماس ، مستقیماً با لنج حادثه دیده ارتباط برقرار شد .

  |

  اعلام آمادگی ۷۰ شرکت دانش بنیان و بخش خصوصی برای ساخت تجهیزات دریایی و بندری

  اعلام آمادگی ۷۰ شرکت دانش بنیان و بخش خصوصی برای ساخت تجهیزات دریایی و بندری

  هرچقدر عمق ساخت داخل بیشتر باشد ، مجموعه های بیشتری درگیر خواهند بود و از شناورها و تجهیزات جانبی آنها گرفته تا تجهیزات بندری و تجهیزات مخابراتی و الکترونیکی توانایی ساخت داخل وجود دارد .

  |

  نظرات کاربران