در حال بارگذاری ...
 • رشد ۵۴ درصدی جذب سرمایه گذاری بخش غیر دولتی در بنادر کشور

  اهداف اختصاصی مراکز ؛ پشتیبانی و تسهیل فعالیت های بازرگانی و افزایش ارزش افزوده است و برنامه های عملیاتی مراکز ؛ ایجاد زمینه تحرک فعالیت اقتصادی ، تولید و پردازش کالا با بهره گیری از پتانسیل های قانونی مناطق و پایش و نظارت بر نحوه اجرای فرآیندهای امور مناطق و ارزیابی میزان تحقق آن ها خواهد بود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل مناطق ویژه بندری و سرمایه گذاری سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد : طی ۱۰ ماهه سال جاری میزان جذب سرمایه گذاری بخش غیر دولتی در بنادر کشور رشد ۵۴ درصدی داشته است .

  حسین صادقی نژاد پاریزی ، درباره سرمایه گذار ی های صورت گرفته در بنادر کشور ، اظهار داشت : قرارداد سرمایه گذاری تا دی ماه سال ۹۸ به میزان ۵۴۹۸۲ میلیارد ریال از سوی بخش غیر دولتی در بنادر کشور جذب شده است و شاهد رشد ۵۴ درصدی جذب سرمایه گذاری بخش غیر دولتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته طی ۱۰ ماه هستیم .

  مدیرکل مناطق ویژه بندری و سرمایه گذاری سازمان بنادر و دریانوردی خاطرنشان کرد : سرمایه گذاری های بخش خصوصی در زمینه احداث و بهره برداری از اسکله و پایانه مکانیزه ریلی مواد معدنی ، انبار مکانیزه غلات و سیستم انتقال - احداث مخازن و خطوط انتقال فرآورده نفتی - محوطه ترانزیتی و صادراتی کالا و کانتینر - خدمات فنی ، موتورپول و ... ، احداث کارخانجات صنعتی در بنادر چابهار ، شهیدرجایی و امام خمینی (ره) است .

  تحرک فعالیت اقتصادی ، تولید و پردازش کالا با بهره گیری از پتانسیل های قانونی

  وی ادامه داد : اهداف اختصاصی مراکز ؛ پشتیبانی و تسهیل فعالیت های بازرگانی و افزایش ارزش افزوده است و برنامه های عملیاتی مراکز ؛ ایجاد زمینه تحرک فعالیت اقتصادی ، تولید و پردازش کالا با بهره گیری از پتانسیل های قانونی مناطق و پایش و نظارت بر نحوه اجرای فرآیندهای امور مناطق و ارزیابی میزان تحقق آن ها خواهد بود .

  مدیریت بر توسعه ساختار سامانه های جامع بندری و واحد کار و خدمات اشتغال

  مدیرکل مناطق ویژه بندری و سرمایه گذاری سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی بنادر از ۴۰ به ۶۰ درصد به عنوان دیگر اهداف کلان سازمان بنادر و دریانوردی ، تعریف شده است ، خاطرنشان کرد : در این راستا اهداف اختصاصی مراکز ؛ توسعه ساختار فرآیندی سامانه های مناطق بندری خواهد بود و برنامه های عملیاتی مراکز ؛ مدیریت بر توسعه ساختار فرآیندی سامانه های جامع مناطق بندری و واحد کار و خدمات اشتغال است .

  نگاه سازمان بنادر به فعالیت سرمایه گذاران بخش خصوصی

  صادقی نژاد در ارتباط با نگاه سازمان بنادر به فعالیت سرمایه گذاران بخش خصوصی در بنادر کشور ، اظهار کرد : تهیه و روزآمدسازی بسته‌های مختلف جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی در ساخت و توسعه انواع زیرساخت‌ها و تأسیسات و فعالیت‌های دریایی ، تدوین و بروزرسانی قوانین مناسب برای تخصیص درصدی از درآمدهای دولت ناشی از فعالیت‌های تجاری دریایی به توسعه مناطق ساحلی و حفاظت از محیط ‌زیست دریایی حداکثر تا دو سال پس از تصویب و ابلاغ سند و نیز حمایت از تشکیل شرکت‌های بیمه تخصصی دریایی و فعالیت شرکت‌های بیمه‌ای موجود در حوزه دریا و ارائه پوشش‌های بیمه‌ای خاص از جمله مواردی است که سازمان بنادر و دریانوردی به آن توجه جدی دارد .

  وی ادامه داد : ظرفیت سازی قانونی به منظور ارائه تسهیلات مالی مطابق با نرخ و عرف بین‌الملل به منظور توسعه فعالیت‌های دریایی با تأکید بر حوزه‌های مزیت دار و رقابتی با رعایت استفاده از حداکثر توان داخلی ، تسهیل شرایط صدور ضمانت‏نامه بانکی و غیربانکی توسط صندوق توسعه صنایع دریایی حداکثر تا دو سال پس از تصویب و ابلاغ سند ، شناسایی خدمات حمل و نقل دریایی بار بین بنادر ایران و خارج از کشور و بالعکس به صاحبان کالا به عنوان حمل و نقل بین‌المللی و تصریح عدم شمول مالیات و عوارض ارزش افزوده بر ارائه خدمات مذکور در مقررات اجرایی قانون مالیات بر ارزش افزوده حداکثر تا یک سال پس از تصویب و ابلاغ سند نیز بخش دیگری از برنامه های است که از سوی سازمان بنادر دنبال می شود .

  به گفته مدیرکل مناطق ویژه بندری و سرمایه گذاری سازمان بنادر و دریانوردی ، در راستای نگاه سازمان بنادر و دریانوردی به فعالیت هرچه بیشتر و بهتر بخش خصوصی در بنادر می توان به اعطای تسهیلات در نظام بانکی بر مبنای مشارکت و بهره برداری در پروژه‌های دریایی به جای اخذ وثیقه ، ارتقاء صندوق توسعه صنایع دریایی به سطح نهاد مالی توسعه‌ای دریایی کشور و تأمین سرمایه متناسب و تدوین آیین نامه‌های اجرایی به منظور پذیرش فعالیت‌های صنعتی و خدماتی بین‌المللی دریایی به عنوان محصولات صادراتی و بهره گیری از مزایای مربوطه اشاره کرد .
  مطالب مرتبط

  افزایش ظرفیت پهلوگیری کشتی‌ های ۵۰ هزار تنی در بندر بوشهر

  افزایش ظرفیت پهلوگیری کشتی‌ های ۵۰ هزار تنی در بندر بوشهر

  ظرفیت‌های موجود باعث شده تا تخلیه این کشتی‌های وارداتی یکی پس از دیگری براساس برنامه‌های زمانبندی تخلیه شوند ؛ واردات این ۲ کشتی به راه‌اندازی خط تولید چند شرکت تولید کود فسفات استان کمک شایانی کرده و گامی حائز اهمیت در مسیر تحقق رونق تولید است .

  |

  رعایت پروتکل های بهداشتی داخلی و بین المللی از سوی سازمان بنادر و دریانوردی

  رعایت پروتکل های بهداشتی داخلی و بین المللی از سوی سازمان بنادر و دریانوردی

  فعالان اقتصادی حتی در شرایط تحریم و کرونا باید فعالیت کنند تا چرخ اقتصاد کشور از حرکت باز نایستد و در دوران شیوع ویروس کرونا توجه به مسائل بهداشتی باید بیش از هرچیز دیگری مدنظر قرار گیرد .

  |

  ارتقاء جایگاه بندر شهید رجایی با اتمام پروژه فاز سوم طرح توسعه

  ارتقاء جایگاه بندر شهید رجایی با اتمام پروژه فاز سوم طرح توسعه

  پذیرش شناورهای اقیانوس پیمای سوپرپست پاناماکس و بزرگ مقیاس از شاخص های بنادر توسعه یافته به شمار می آید و بندر شهیدرجایی به عنوان بزرگترین بندر کانتینری کشور سهم قابل ملاحظه ای در تجارت ملی و منطقه ای دارد ، بنابراین ارتقاء ظرفیت بندر شهید رجایی با بهره برداری از این طرح ...

  |

  رشد ۱۹۶ درصدی بارگیری کانتینر در بندر خرمشهر

  رشد ۱۹۶ درصدی بارگیری کانتینر در بندر خرمشهر

  بندر خرمشهر با برخورداری از ۲۰ پست اسکله ، ۲۳۰ هکتار وسعت و با استفاده از پتانسیل منطقه تجاری صنعتی آزاد اروند و بهره مندی از مزایا و معافیت های منحصر به فرد در منطقه ، آمادگی لازم برای ارائه تسهیلات به سرمایه گذاران و خطوط مختلف کشتیرانی را داراست .

  |

  نظرات کاربران