در حال بارگذاری ...
 • استقرار «مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار» در فرودگاه های بین المللی کشور

  در حال حاضر هیچ یک از پروازها ازبه کشور چین قطع نشده است اما مسافران ورودی ، تحت کنترل «مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار» وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی قرار دارند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از استقرار «مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار» وزارت بهداشت در فرودگاه امام خمینی (ره) و دیگر فرودگاه‌های بین‌المللی کشور و قرنطینه مسافر در صورت مشاهده مورد مشکوک ، خبر داد .

  رضا جعفر‌زاده درباره تمهیدات سازمان هواپیمایی کشوری بابت جلوگیری از ورود بیماری «کرونا» به کشور ‌اظهار کرد : «مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار» وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در فرودگاه امام خمینی (ره) مستقر شده‌ است .

  او با تأکید بر اینکه‌ مسافران پروازهای بانکوک و چین قبل از ورود به سالن فرودگاه امام چک می‌شوند ، ادامه داد : مسافران پروازهایی که از کشور چین و همچنین کشورهای آسیای جنوب شرقی وارد کشور می‌شوند در مورد این بیماری خاص در فرودگاه امام خمینی (ره) ‌کنترل و معاینه می‌شوند‌ . قطعا اگر مورد مشکوکی بین مسافران و حتی خدمه پرواز مشاهده شود ، ‌قرنطینه فرد انجام می‌شود .

  پروازهای چین برقرار است

  او اضافه کرد : در حال حاضر هیچ یک از پروازها از/به کشور چین قطع نشده است اما مسافران ورودی ، تحت کنترل «مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار» وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی قرار دارند . در دیگر فرودگاه‌های بین‌المللی هم که ممکن است پرواز کانکشن وجود داشته باشد ، مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار حضور دارد و معاینه مسافران را انجام می‌دهند اما بیشتر‌ پروازهای چین در فرودگاه امام خمینی (ره) علیه انجام می‌شود .

  جعفرزاده افزود : ضرورت دارد به توصیه‌های وزارت بهداشت در مورد بیماری کرونا توجه شود و حساسیت‌های فردی بیشتر مورد توجه مسافران قرار گیرد، مسافرانی که پروازهای خارجی به چین و آسیای جنوب شرقی دارند حتماً توجه کنند که این بیماری از جنس سرماخوردگی‌ و قابل سرایت به غیر است و حتما به نشانه‌های این بیماری و توصیه‌های ‌وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی توجه کنند .

  سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تأکید کرد: چنانچه فردی علائم مربوط به این بیماری را داشته باشد ، تیم مستقر در فرودگاه نمونه‌گیری ‌انجام می‌دهند و در صورت بروز مورد مشکوک حتما قرنطینه انجام می‌شود‌ .
  مطالب مرتبط

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  اگر فرد به کرونا مبتلا بوده و دوران زمانی مورد نظر را نگذرانده باشد کد وی قرمز می شود و امکان صدور بلیت برای این مسافر وجود ندارد اما اگر فردی مبتلا نباشد کد وی سبز می شود و مجاز به خرید بلیت است .

  |

  نظرات کاربران