در حال بارگذاری ...
 • پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به فعالان عرصه گردشگری دریایی بوشهر

  طراحی انواع شناورهای تحت نظارت موسسات رده بندی داخلی ، ارتقا کیفیت ساخت شناورها ، انتقال و بکارگیری تکنولوژی‌های مختلف در زمینه ساخت انواع شناور از جمله مزیت وجوه اداره شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، نماینده کمیته وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی گفت : از محل وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی زمینه پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به فعالان عرصه گردشگری دریایی بوشهر فراهم شد .

  عبدالرحمان ایزدی در جمع فعالان صنعت گردشگری دریایی بوشهر افزود : وجوه اداره شده از محل بودجه مصوب سازمان بنادر و دریانوردی است که در قالب مفاد قراردادهای عاملیت در اختیار بانک‎های عامل قرار گرفته و سپس با طی ساز و کارهای لازم به فعالان صنعت گردشگری دریایی پرداخت می‏‌شود. متقاضی این نوع تسهیلات شخص حقیقی یا حقوقی غیر دولتی است که بخش قابل توجهی از سرمایه مورد نیاز خود را با تسهیلات ارزان قیمت از محل وجوه اداره شده دریافت می‎کند .

  ایزدی در ارتباط با مزیت‎های تسهیلات وجوده اداره شده اظهار داشت : طراحی انواع شناورهای تحت نظارت موسسات رده بندی داخلی ، ارتقا کیفیت ساخت شناورها ، انتقال و بکارگیری تکنولوژی‌های مختلف در زمینه ساخت انواع شناور از جمله مزیت وجوه اداره شده است .

  وی گفت : اجرا طرح‌های سرمایه گذاری در اراضی بندری با یکهزار و ۲۲۷ میلیارد ریال اعتبار ، توسعه و نوسازی ناوگان مسافربری با اعتبار ۵۳۹ میلیارد ریال ، توسعه و نوسازی ناوگان تجاری ، خدماتی در جنوب کشور با ۲ هزار و ۴۴۱ میلیارد ریال اعتبار و تامین تجهیزات بندری و دریایی مورد نیاز بنادر با ۲ هزار و ۹۳۰ میلیارد ریال اعتبار از جمله دستاوردهای وجوه اداره شده در چند سال اخیر است . طرح‎های مسافری دریایی ، طرح‎های ریلی ، لجستیکی و ترانزیتی ، طرح‎های توسعه ، ساخت و تجهیز بنادر ، طرح‏های جایگزین سازی شناورهای سنتی در بخش تجاری ، طرح‎های سرمایه‎گذاری در اراضی و محوطه‎های بندی تحت حاکمیت و طرح‎های حفاظت محیط زیست دریایی از اولویت‌های وجوه اداره شده در سال جاری است .

  وی یادآور شد : در طرح‎های دریایی ، مسافری و گردشگری اولویت‎ها با تجهیزات و شناورهای لایروبی ، یدک کش‎های با ویژگی خاص و قدرت ۴۰۰۰ اسب بخار به بالا ، شناورهای خدماتی( بویه گذار و آتشخوار) ، تجهیزات و شناورهای آموزشی - تجاری ، جایگزینی شناورهای سنتی است که در این طرح‎های حداقل سهم آورده متقاضی ۲۰ درصد حداکثر تسهیلات نسبت به ارزش تایید شده طرح ۸۰ درصد و حداکثر یارانه سود تسهیلات نیز ۶۰ تا ۱۰۰ درصد تعیین شده است .

  ایزدی افزود : در پرداخت تسهیلات متقاضی باید دارای شخصیت حقوقی باشد که در این بین شرکت‎های تعاونی و خصوصی فعال در حوزه حمل و نقل و خدمات دریایی در اولویت قرار دارند . دارا بودن مجوز فعالیت از امور شرکت‎‏های سازمان بنادر و همچنین تجربه و سابقه کار مفید در زمینه فعالیت‌های مربوطه ، ارائه گزارش کامل مطالعات توجیه اقتصادی طرح مورد تقاضا و تایید صلاحیت فنی ، اجرایی و مالی متقاضی از جمله شرایط دریافت تسهیلات وجوه اداره شده است .
  مطالب مرتبط

  لزوم برنامه ریزی و یکپارچگی در حوزه های لجستیک ، ارزش افزوده کالا و زنجیره تأمین

  لزوم برنامه ریزی و یکپارچگی در حوزه های لجستیک ، ارزش افزوده کالا و زنجیره تأمین

  به دنبال واگذاری امور جاری به بخش خصوصی در بنادر ، بهتر است که حوزه تعمیرات اساسی را نیز به این بخش واگذار کنیم ، این رویکرد قطعا آماده به کاری تجهیزات ، اشتغال پایدار ، رضایت مندی مشتریان و قیمت تمام شده مناسب را تضمین می کند .

  |

  تشریح آخرین وضعیت تردد شناورها میان بنادر ایران و کشورهای همسایه

  تشریح آخرین وضعیت تردد شناورها میان بنادر ایران و کشورهای همسایه

  ورود تمام کشتی‌ها و شناورهای تجاری از مبدا ایران به بنادر کویت به‌دلیل بیماری کرونا تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام شده اما تعداد قابل توجهی از شناورها در لنگرگاه کویت مستقر هستند که البته برخی از آنها به بنادر ایران بازگشتند .

  |

  افزایش ترافیک کالا در بندر خرمشهر با اعمال کمترین میزان تعرفه

  افزایش ترافیک کالا در بندر خرمشهر با اعمال کمترین میزان تعرفه

  با توجه به شرایط تحریم در سطح کلان یکسری محدودیت هایی به وجود آمده است که بندر خرمشهر با اعمال کمترین میزان تعرفه نسبت به سایر بنادر کشور می تواند امتیازی به وجود آورد که منجر به سود آوری و ترافیک کالا در این بندر شود .

  |

  انجام لایروبی تالاب انزلی با مشارکت مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی

  انجام لایروبی تالاب انزلی با مشارکت مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی

  در بحث خود بندر انزلی با توجه به شرایطی که وجود دارد ، نیاز است طرح هایی برای احیای اراضی غربی کانال انجام گیرد . متأسفانه کانال به خاطر حساسیتی که دارد ، حجم زیادی رسوب در آن ایجاد می‌شود و توان ما برای این میزان رسوب که در محوطه‌های بندری آنچنان نیست که همه را لایروبی کنیم .

  |

  تشریح اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در توافقات تجاری بخش های بندری و دریایی

  تشریح اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در توافقات تجاری بخش های بندری و دریایی

  با توجه به انعقاد قراردادهای مربوطه در مجموع بالغ بر یک میلیون TEU کانتینر توسط شرکت ها به بنادر کشور حمل شده است که انتظار می رود با تمدید مصوبه یاد شده و ایجاد ساختار جدید برای عقد توافق نامه ها ، فعالیت کشتیرانی ها در بنادر کشور افزایش پیدا کند .

  |

  نظرات کاربران