در حال بارگذاری ...
 • آماده‌باش کامل راهداران و تجهیزات راهداری در ۱۴ استان برفی کشور

  ۱۰ هزار دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری در این ۹۴۰ راهدارخانه و جاده‌های کشور مستقر شده‌اند و ۱۲ هزار و ۳۰۰ نیروی راهدار آماده‌باش هستند .

  ​به گزارش پرتال حمل و نقل ، با ورود سامانه بارشی به کشور ، راهداران برای انجام عملیات راهداری زمستانی در ۱۴ استان کشور آماده باش و مشغول نمک‌پاشی و برف‌روبی هستند .

  محمد رودباری مدیرکل مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات این سازمان با بیان این مطلب گفت : با اعلام سازمان هواشناسی سامانه بارشی که وارد کشور شده است ، از هم‌اکنون و با شدت بیشتر از امشب در بسیاری از استان‌های کشور موجب بارش برف خواهد شد . با توجه به اطلاعیه هواشناسی مبنی بر ورود جبهه بارشی همراه با کولاک ، برف و برودت هوا به کشور تلاش شده از دو روز گذشته اطلاعیه به استان‌های درگیر ارسال و تاکید شود راهدارخانه ها از نظر شن ، نمک ، تجهیزات راهداری ، گازوئیل و... حتما تجهیز شوند .

  رودباری با اشاره به این که در ۹۴۰ پایگاه راهداری زمستانی ، ادوات و راهداران در آماده‌باش کامل هستند ، ادامه داد : پیش‌بینی می‌شود با ورود این سامانه بارشی از سمت شمال غرب ، آذربایجان غربی ، آذربایجان شرقی ، اردبیل ، زنجان ، قزوین و چند استان دیگر درگیر بارش برف شود .

  مدیرکل ماشین‌آلات و مدیریت بحران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تاکید کرد : پیش‌بینی ما این است که ۱۴ استان درگیر بارش برف شوند ، همچنین کولاک در برخی از محورها پیش‌بینی شده است ، ضمن این که در دو استان بوشهر و خوزستان هم بارش باران داریم . راهدارخانه‌ها در این ۱۴ استان تجهیز کامل شده‌اند ، ضمن این که راهدارها هم مشغول نمک‌پاشی و برف‌روبی در محورهای این استان‌ها هستند ، کما این که عملیات برف‌روبی همچنان ادامه دارد و تا پایان بارش برف ادامه می‌یابد .

  وی اضافه کرد : ۱۰ هزار دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری در این ۹۴۰ راهدارخانه و جاده‌های کشور مستقر شده‌اند و ۱۲ هزار و ۳۰۰ نیروی راهدار آماده‌باش هستند . همچنین مرکز مدیریت راه‌ها در ستاد سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و همه مراکز مدیریت راه‌های استان های درگیر برف و باران در آماده‌باش هستند و رصد جاده‌ها و نظارت بر عملیات راهداری از طریق ۸۰۰ دستگاه دوربین نظارت تصویری انجام می‌شود .

  رودباری ادامه داد : هموطنان می‌توانند از طریق تلفن گویای ۱۴۱ گزارش های خود را درباره جاده‌ها ارسال کنند تا در صورت لزوم ادوات لازم اعزام شود ، همچنین همکاران ما در مراکز مدیریت راه‌ها مستقر هستند و مردم می‌توانند آخرین وضعیت جاده‌ها را از طریق تلفن گویا و سایت ۱۴۱ دریافت کنند .

  مدیرکل مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تاکید کرد : مردم از تردد غیرضروری در جاده‌های کشور بپرهیزند و در صورت امکان حداقل تا دو روز آینده در جاده‌ها خصوصا جاده‌های کوهستانی تردد نداشته باشند و در صورت ضرورت ، حتما تجهیزات زمستانی کامل و زنجیر چرخ در خودرو داشته باشند و از سلامت خودروی خود و سیستم گرمایشی آن مطمئن باشند ، ضمن آن که دقت کنند مخزن سوخت خودروی آنها در سفرها تکمیل باشد .
  مطالب مرتبط

  ریزش برداری و پاکسازی ۹۸ درصد از نقاط مسدود شده در محورهای مواصلاتی لرستان

  ریزش برداری و پاکسازی ۹۸ درصد از نقاط مسدود شده در محورهای مواصلاتی لرستان

  به دلیل بالا آمدن سطح آب در رودخانه کشکان به خاطر مسائل ایمنی تردد از روز گذشته ، مسیر خرم آباد به پل دختر را مسدود و مسیر جایگزین ازادراه خرم ‌آباد - پل زال و از علم به پل دختر و معمولان اعلام شد .

  |

  استقرار کامل نیروها و تجهیزات سازمان راهداری در جاده های کشور

  استقرار کامل نیروها و تجهیزات سازمان راهداری در جاده های کشور

  پیش بینی بارش های سیل آسا و رانش در استان لرستان شده است و در راه های مواصلاتی لرستان ، تجهیزات بیشتری مستقر شده اند . در جاده های استان های شمالی نیز با توجه به بار ترافیکی تمهیدات لازم در خصوص تجهیزات و ماشین آلات اندیشیده شده است .

  |

  بازدید معاون راه های فرعی و روستایی سازمان راهداری از محورهای شهرستان الیگودرز

  بازدید معاون راه های فرعی و روستایی سازمان راهداری از محورهای شهرستان الیگودرز

  همه تلاش مجموعه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و اداره کل استان ، مدیریت بحران و تا حد امکان کاهش خسارات ناشی از آن است . خوشبختانه تیم های راهداری استان لرستان از ۲۴ ساعت قبل در همه محورهای حساس مستقرند .

  |

  ممنوعیت تردد اتوبوس در محورهای هراز و کندوان تا پایان بارش‌ها

  ممنوعیت تردد اتوبوس در محورهای هراز و کندوان تا پایان بارش‌ها

  راننده‌ها حتما زنجیر چرخ ، کپسول آتش‌نشانی و سیستم گرمایشی خودروی خود را چک کنند . طی جلسه‌ای با پلیس راه مقرر شد ، بازدید بین راهی توسط پلیس راه با همکاری اکیپ‌های راهداری در جاده‌ها خصوصا جاده‌های پربارش به دقت انجام شود .

  |

  نظرات کاربران