در حال بارگذاری ...
 • ارتقا بهره‌وری و رقابت‌پذیری بندر انزلی از برنامه های سازمان بنادر و دریانوردی

  تاکنون ۲۱۵ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی در حوزه تأسیسات روبنایی و نگهداری کالا در انزلی انجام شده و ۷۵ میلیارد تومان دیگر نیز در دست مذاکره است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت : سازمان بنادر و دریانوردی آمادگی برای ایجاد مکانیزم‌های مناسب برای بهره گیری از ظرفیت‌ها بندر انزلی را دارد .

  محمد راستاد در حاشیه بازدید از مجتمع بندری انزلی در جمع با خبرنگاران اظهار داشت : پروژه‌های توسعه ای و عملیات بندری در بندر انزلی از روند خوبی برخوردار هستند .

  وی با بیان اینکه خوشبختانه بندر انزلی در سال جاری حدود ۹۰۰ هزار تن تخلیه و بارگیری داشته است ، افزود : این روند از نظر جذب کشتی و جذب کالا مطلوب است .

  مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران با اشاره به اینکه در تلاشیم با بهبود کیفیت زیرساخت‌ها و تجهیزات بندری بتوانیم گام‌های مثبتی در راستای ارتقای بهره‌وری و رقابت‌پذیری بندر انزلی برداریم ، گفت : برخی از پروژه‌های توسعه‌ای در مراحل نهایی اجرای خود قرار دارند و در آینده نزدیک شاهد بهره‌برداری از آنها خواهیم بود .

  وی با بیان اینکه بخش خصوصی استقبال خوبی برای سرمایه گذاری در بندر انزلی دارد ، تصریح کرد : تاکنون ۲۱۵ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی در حوزه تأسیسات روبنایی و نگهداری کالا در انزلی انجام شده و ۷۵ میلیارد تومان دیگر نیز در دست مذاکره است .

  وی با بیان اینکه ظرفیت بنادر تحت مالکیت سازمان بنادر و دریانوردی در نوار شمالی حدود ۳۰ میلیون تن است ، گفت : هنوز ظرفیت‌های خالی فراوانی داریم که برای بهره‌برداری و رسیدن به این ظرفیت‌ها نیازمند توسعه مراودات با کشورهای منطقه هستیم .

  راستاد با بیان اینکه از نظر کیفیت زیرساخت‌ها و عملیات بنادر به دنبال این هستیم که بتوانیم با بالاترین بهره وری و کمترین هزینه خدمات مورد نیاز ناوگان‌ها و صاحبان کالا را ارائه دهیم ، ادامه داد : امیدواریم این اقدامات منجر به بهبود وضعیت بنادر کشور از نظر جذب کشتی و کالا شود . سازمان بنادر و دریانوردی آمادگی برای ایجاد مکانیزم‌های مناسب برای بهره گیری از ظرفیت‌ها بندر انزلی را دارد .
  مطالب مرتبط

  لزوم برنامه ریزی و یکپارچگی در حوزه های لجستیک ، ارزش افزوده کالا و زنجیره تأمین

  لزوم برنامه ریزی و یکپارچگی در حوزه های لجستیک ، ارزش افزوده کالا و زنجیره تأمین

  به دنبال واگذاری امور جاری به بخش خصوصی در بنادر ، بهتر است که حوزه تعمیرات اساسی را نیز به این بخش واگذار کنیم ، این رویکرد قطعا آماده به کاری تجهیزات ، اشتغال پایدار ، رضایت مندی مشتریان و قیمت تمام شده مناسب را تضمین می کند .

  |

  تشریح آخرین وضعیت تردد شناورها میان بنادر ایران و کشورهای همسایه

  تشریح آخرین وضعیت تردد شناورها میان بنادر ایران و کشورهای همسایه

  ورود تمام کشتی‌ها و شناورهای تجاری از مبدا ایران به بنادر کویت به‌دلیل بیماری کرونا تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام شده اما تعداد قابل توجهی از شناورها در لنگرگاه کویت مستقر هستند که البته برخی از آنها به بنادر ایران بازگشتند .

  |

  افزایش ترافیک کالا در بندر خرمشهر با اعمال کمترین میزان تعرفه

  افزایش ترافیک کالا در بندر خرمشهر با اعمال کمترین میزان تعرفه

  با توجه به شرایط تحریم در سطح کلان یکسری محدودیت هایی به وجود آمده است که بندر خرمشهر با اعمال کمترین میزان تعرفه نسبت به سایر بنادر کشور می تواند امتیازی به وجود آورد که منجر به سود آوری و ترافیک کالا در این بندر شود .

  |

  انجام لایروبی تالاب انزلی با مشارکت مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی

  انجام لایروبی تالاب انزلی با مشارکت مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی

  در بحث خود بندر انزلی با توجه به شرایطی که وجود دارد ، نیاز است طرح هایی برای احیای اراضی غربی کانال انجام گیرد . متأسفانه کانال به خاطر حساسیتی که دارد ، حجم زیادی رسوب در آن ایجاد می‌شود و توان ما برای این میزان رسوب که در محوطه‌های بندری آنچنان نیست که همه را لایروبی کنیم .

  |

  تشریح اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در توافقات تجاری بخش های بندری و دریایی

  تشریح اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در توافقات تجاری بخش های بندری و دریایی

  با توجه به انعقاد قراردادهای مربوطه در مجموع بالغ بر یک میلیون TEU کانتینر توسط شرکت ها به بنادر کشور حمل شده است که انتظار می رود با تمدید مصوبه یاد شده و ایجاد ساختار جدید برای عقد توافق نامه ها ، فعالیت کشتیرانی ها در بنادر کشور افزایش پیدا کند .

  |

  نظرات کاربران