در حال بارگذاری ...
 • منطقه یک آزادراه تهران - شمال ، ابر پروژه عمرانی در کشور

  منطقه یک آزادراه تهران - شمال موثرترین بخش آزادراه است که از نظر نوع و حجم عملیات صورت گرفته مثال زدنی است و یک ابر پروژه عمرانی در کشور است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید رییس سازمان برنامه و بودجه از آزادراه تهران - شمال گفت : منطقه یک که موثرترین بخش این آزادراه در کوتاه کردن مسیر محسوب می‌شود آماده بهره‌برداری در بهمن ماه سالجاری است که با حضور رییس جمهور این مراسم برگزار می‌شود .

  خیراله خادمی صبح امروز به همراه معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه و رییس سازمان بنیاد مستضعفان از روند اجرایی منطقه یک آزادراه تهران - شمال بازدید کرد و در این خصوص گفت :‌ با تکمیل اقدامات مربوط به ایمنی طی چند روز آینده با حداکثر دقت و با هدف افزایش ایمنی در مسیر ، منطقه یک این آزادراه در ماه جاری آماده بهره‌برداری می‌شود .

  وی از بهره‌برداری این پروژه با حضور رییس جمهور خبر داد و افزود : منطقه یک آزادراه تهران - شمال موثرترین بخش آزادراه است که از نظر نوع و حجم عملیات صورت گرفته مثال زدنی است و یک ابر پروژه عمرانی در کشور است .

  معاون وزیر راه و شهرسازی اعتبار هزینه شده در منطقه یک آزادراه را به ارزش روز بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان معادل یک میلیارد دلار اعلام کرد .

  خادمی یادآور شد : این محور ۳۲ کیلومتر است و با توجه به کوهستانی بودن مسیر ، آزادراه ترکیبی از پل ، تونل و دیوار‌های حایل است به طول ۲۸ کیلومتر است و طولانی ترین تونل های کشور نیز در این منطقه واقع شده که طولانی ترین آن ۵ کیلومتر است . منطقه یک تاثیر بسزایی در کاهش طول مسیر دارد و فاصله تهران تا چالوس را ۶۲ کیلومتر کوتاه‌تر می‌کند و در حالت عادی زمان سفر را ۱.۵ تا ۲ ساعت کاهش می‌دهد .
  مطالب مرتبط

  بازگشایی منطقه یک آزادراه تهران ـ شمال برای عبور مردم از صبح فردا

  بازگشایی منطقه یک آزادراه تهران ـ شمال برای عبور مردم از صبح فردا

  اگر محور کندوان بسته باشد ، قطعا عبور از آزادراه هم معنایی ندارد چون انتهای منطقه یک به شهرستانک متصل می‌شود و اگر مسیر مسدود باشد خودروها امکان تردد ندارند ، اما به هر حال ما از صبح فردا مسیر را برای عبور خودروها باز می‌کنیم .

  |

  تشریح ۵ ویژگی منطقه یک آزادراه تهران - شمال

  تشریح ۵ ویژگی منطقه یک آزادراه تهران - شمال

  در این آزادراه از سامانه تهویه نیمه عرضی در تونل بلند تالون که در مواقع اضطراری بصورت هوشمند عمل کرده و از طریق Axial Fan های تعبیه شده در ابتدا و انتهای تونل آلودگی را خارج می کند – بهره گیری از نرم افزار AID برای بهره مندی از سامانه هوشمند کنترل و نظارت ترافیکی در طول مسیر توسط ...

  |

  نظرات کاربران