در حال بارگذاری ...
 • افتتاح منطقه یک آزادراه تهران - شمال در دهه فجر سال جاری

  با همت وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مستضعفان عمده اقدامات و پیشرفت پروژه منطقه ۱ آزادراه تهران _ شمال در ۶ سال گذشته انجام شده است و ارزش ریالی روز آن بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از افتتاح منطقه یک آزادراه تهران _ شمال در دهه فجر سال جاری خبر داد و گفت : به رغم مشکلاتی که دشمن برای توقف اقتصاد کشور ایجاد کرده اما تمام پروژه‌ها زنده و در حال اجرا هستند .

  محمدباقر نوبخت در حاشیه بازدید از منطقه یک آزادراه تهران _ شمال در جمع خبرنگاران اظهار داشت : در بازدید خردادماه از این پروژه اعلام شد که آمادگی بهره برداری در سال جاری را دارد . به رغم سختی ها و مشکلاتی که دشمن برای ما ایجاد کرده ، اما پروژه ها جاری و سرعت توسعه آنها قابل قبول است .

  معاون رئیس جمهور بیان داشت : در دهه فجر منطقه یک آزادراه تهران _ شمال به بهره برداری می رسد و تلاش می شود ، بخشی از منطقه ۲ نیز تا اوایل سال ۱۴۰۰ آماده بهره برداری شود . منطقه یک آزادراه تهران _ شمال به طول ۳۲ کیلومتر که ۱۷ کیلومتر آن را پل و تونل تشکیل می دهد ، باعث کاهش ۱.۵ تا ۲ ساعته زمان سفر می شود .

  وی اظهار داشت : با همت وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مستضعفان عمده اقدامات و پیشرفت پروژه منطقه ۱ آزادراه تهران _ شمال در ۶ سال گذشته انجام شده است و ارزش ریالی روز آن بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان است .

  نوبخت از دستور پرداخت ۸۵ میلیارد تومان برای عملیات عمرانی اتصال قطعه ۳ به ۴ آزادراه تهران _ شمال خبر داد . برای ۱۷۵۰۰ واحد مسکونی آسیب دیده در سه استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان ۱۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات و منابع مالی در نظر گرفته شده است .
  مطالب مرتبط

  تشریح ۵ ویژگی منطقه یک آزادراه تهران - شمال

  تشریح ۵ ویژگی منطقه یک آزادراه تهران - شمال

  در این آزادراه از سامانه تهویه نیمه عرضی در تونل بلند تالون که در مواقع اضطراری بصورت هوشمند عمل کرده و از طریق Axial Fan های تعبیه شده در ابتدا و انتهای تونل آلودگی را خارج می کند – بهره گیری از نرم افزار AID برای بهره مندی از سامانه هوشمند کنترل و نظارت ترافیکی در طول مسیر توسط ...

  |

  آزادراه تهران - شمال یکی از افتخارات مهندسی ایران

  آزادراه تهران - شمال یکی از افتخارات مهندسی ایران

  از منطقه یک آزادراه تهران - شمال به‌عنوان پروژه نمونه ، برای صدور خدمات فنی - مهندسی استفاده کرد . در ضمن آزادراه تهران - شمال اولین آزادراه هوشمند کشور است که تمام موارد به کار رفته در طول مسیر به‌صورت مکانیزه و هوشمند کنترل می‌شود .

  |

  نظرات کاربران