در حال بارگذاری ...
 • نیاز به دو هزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل ۵۰ درصد منطقه ۲ آزادراه تهران - شمال

  بخشی از سرمایه‌گذاری بنیاد در این آزادراه از محل عوارض بر می‌گردد که هر میزان درآمد از این محل حاصل شود به مناطق محروم اختصاص می‌یابد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس بنیاد مستضعفان گفت : ۵۰ درصد منطقه ۲ آزادراه تا اوایل سال ۱۴۰۰ افتتاح و عبور یکطرفه از باند غربی منطقه ۲ برقرار می شود .

  سید پرویز فتاح امروز در حاشیه بازدید از منطقه یک آزادراه تهران ـ شمال در جمع خبرنگاران اظهار داشت : تا سال ۹۳ منطقه یک حدود ۱۷درصد رشد داشت اما دولت به تعهدات خود عمل کرد و این پروژه از پیشرفت مناسبی برخوردار شد . در منطقه یک حدود ۵ هزار نفر مشغول به کار هستند و ۱۷ پیمانکار به کار گرفته شده است .

  رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به مزایای اقتصادی و گردشگری تکمیل آزادراه تهران ـ شمال گفت : صد درصد ابنیه در منطقه یک به پایان رسیده ، خط‌کشی و نورپردازی در حال تکمیل است و هر زمان که دولت تصمیم بگیرد ما آماده افتتاح هستیم .

  فتاح افزود : ۵۰ درصد منطقه ۲ آزادراه نیز تا اوایل سال ۱۴۰۰ افتتاح و عبور از باند غربی منطقه ۲ برقرار می شود ، همچنین از جاده چالوس هم یاری گرفته می شود .

  رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه از امروز پیمانکاران منطقه یک به منطقه ۲ وارد می‌شوند ، گفت : بنیاد ۵۰ درصد سرمایه‌گذاری در آزادراه را برعهده دارد و دولت هم به تعهدات خود عمل کرده است . بخشی از سرمایه‌گذاری بنیاد در این آزادراه از محل عوارض بر می‌گردد که هر میزان درآمد از این محل حاصل شود به مناطق محروم اختصاص می‌یابد .

  فتاح با بیان اینکه برای تکمیل ۵۰ درصد منطقه ۲ آزادراه تهران ـ شمال ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است ، گفت : بنیاد ۵۰ درصد تامین مالی این پروژه را بر عهده دارد و برای تهیه سیمان ، فولاد و سایر مصالح مورد نیاز از تولیدات بنیاد استفاده می‌کنیم .
  مطالب مرتبط

  بازگشایی منطقه یک آزادراه تهران ـ شمال برای عبور مردم از صبح فردا

  بازگشایی منطقه یک آزادراه تهران ـ شمال برای عبور مردم از صبح فردا

  اگر محور کندوان بسته باشد ، قطعا عبور از آزادراه هم معنایی ندارد چون انتهای منطقه یک به شهرستانک متصل می‌شود و اگر مسیر مسدود باشد خودروها امکان تردد ندارند ، اما به هر حال ما از صبح فردا مسیر را برای عبور خودروها باز می‌کنیم .

  |

  آزادراه تهران - شمال یکی از افتخارات مهندسی ایران

  آزادراه تهران - شمال یکی از افتخارات مهندسی ایران

  از منطقه یک آزادراه تهران - شمال به‌عنوان پروژه نمونه ، برای صدور خدمات فنی - مهندسی استفاده کرد . در ضمن آزادراه تهران - شمال اولین آزادراه هوشمند کشور است که تمام موارد به کار رفته در طول مسیر به‌صورت مکانیزه و هوشمند کنترل می‌شود .

  |

  نظرات کاربران