در حال بارگذاری ...
 • ارتقا مهارت های دریایی و بندری اولویت اصلی سازمان فنی و حرفه ای کشور

  سازمان بنادر و دریانوردی در نظر دارد با ترسیم سازوکار اجرایی مطلوب و چارچوب های توسعه دهنده ، صلاحیت های حرفه ای در مشاغل تخصصی دریایی و بندری را با همکاری سازمان فنی و حرفه ای کشور ارتقاء دهد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت : با توجه به تمایل بسیار زیاد متقاضیان دارای تحصیلات دانشگاهی ، اما فاقد هرگونه مهارت ، برای اشتغال در مشاغل دریایی و بندری ، خلاء آموزش های فنی و حرفه ای در این حوزه ها کاملا جدی است .

  محمد راستاد در نشست مشترک با رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور که با هدف توسعه همکاری های آموزشی و ترسیم مکانیزم های اجرایی برای تامین نیروی کار واجد صلاحیت در حوزه های بندری و دریایی برگزار شد ، اظهار داشت : با توجه به تمایل بسیار زیاد متقاضیان دارای تحصیلات دانشگاهی ، اما فاقد هرگونه مهارت ، برای اشتغال در مشاغل دریایی و بندری ، خلاء آموزش های فنی و حرفه ای در این حوزه ها کاملا جدی است .

  معاون وزیر راه و شهرسازی ، ظرفیت های آموزشی و مهارت افزایی سازمان آموزش فنی و حرفه ای را برای ارتقا بهره وری در بخش های مختلف دریایی و بندری را مناسب دانست و گفت : سازمان بنادر و دریانوردی در نظر دارد با ترسیم سازوکار اجرایی مطلوب و چارچوب های توسعه دهنده ، صلاحیت های حرفه ای در مشاغل تخصصی دریایی و بندری را با همکاری سازمان فنی و حرفه ای کشور ارتقاء دهد .

  به گفته راستاد ، آموزش اپراتوری تجهیزات بندری با توجه به خاص بودن این تجهیزات به شبیه ساز تخصصی نیاز دارد و نوع فعالیت آتش نشانان در بنادر برای اطفای هم زمان حریق در آب و خشکی با آتش نشانان در شهر متفاوت است . پیمانکاران سازه های دریایی و تعمیرکاران تجهیزات بندری به مهارت های خاص نیاز دارند .

  ضرورت دریا محور شدن

  در این نشست همچنین علی اوسط هاشمی ؛ رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای با اشاره بر ضرورت دریامحور شدن تصمیمات کلان کشور ، گفت : چنانچه به جای نفت ، برای پیشبرد اهداف و پیشرفت کشور ، به دریامحوری روی می آوردیم ، الان شرایط شایسته تری را در کشور شاهد بودیم .

  معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به افزایش بیکاری جوانان دارای تحصیلات در استان های ساحلی ، تاکید کرد : در حال حاضر مهارت ورزی فعالان دریایی و بندری و راه اندازی مراکز تخصصی آموزش مشاغل عمومی در بندرگاه ها ، اولویت سازمان فنی و حرفه ای قلمداد می شود .

  رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای ، استاندارد مشاغل ؛ سنجش مهارت ، آزمون مراکز آموزشگاهی و گواهینامه های مهارتی را ۴ عنصر این سازمان در توسعه همکاری های آموزشی با دستگاه های دولتی و شرکت های خصوصی برشمرد.

  بر اساس این گزارش و با تأکید مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ، مقر شد با تشکیل یک گروه کارشناسی از دو سازمان و تعیین مکانیزم اجرایی ، سازمان آموزش فنی و حرفه ای در حوزه های آموزش اپراتوری تجهیزات بندری ؛ آتش نشانان بنادر ؛ تعمیرکاران تجهیزات بندری و پیمانکاران سازه های دریایی ، با سازمان بنادر و دریانوردی توسعه همکاری داشته باشد .
  مطالب مرتبط

  لزوم برنامه ریزی و یکپارچگی در حوزه های لجستیک ، ارزش افزوده کالا و زنجیره تأمین

  لزوم برنامه ریزی و یکپارچگی در حوزه های لجستیک ، ارزش افزوده کالا و زنجیره تأمین

  به دنبال واگذاری امور جاری به بخش خصوصی در بنادر ، بهتر است که حوزه تعمیرات اساسی را نیز به این بخش واگذار کنیم ، این رویکرد قطعا آماده به کاری تجهیزات ، اشتغال پایدار ، رضایت مندی مشتریان و قیمت تمام شده مناسب را تضمین می کند .

  |

  تشریح آخرین وضعیت تردد شناورها میان بنادر ایران و کشورهای همسایه

  تشریح آخرین وضعیت تردد شناورها میان بنادر ایران و کشورهای همسایه

  ورود تمام کشتی‌ها و شناورهای تجاری از مبدا ایران به بنادر کویت به‌دلیل بیماری کرونا تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام شده اما تعداد قابل توجهی از شناورها در لنگرگاه کویت مستقر هستند که البته برخی از آنها به بنادر ایران بازگشتند .

  |

  افزایش ترافیک کالا در بندر خرمشهر با اعمال کمترین میزان تعرفه

  افزایش ترافیک کالا در بندر خرمشهر با اعمال کمترین میزان تعرفه

  با توجه به شرایط تحریم در سطح کلان یکسری محدودیت هایی به وجود آمده است که بندر خرمشهر با اعمال کمترین میزان تعرفه نسبت به سایر بنادر کشور می تواند امتیازی به وجود آورد که منجر به سود آوری و ترافیک کالا در این بندر شود .

  |

  انجام لایروبی تالاب انزلی با مشارکت مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی

  انجام لایروبی تالاب انزلی با مشارکت مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی

  در بحث خود بندر انزلی با توجه به شرایطی که وجود دارد ، نیاز است طرح هایی برای احیای اراضی غربی کانال انجام گیرد . متأسفانه کانال به خاطر حساسیتی که دارد ، حجم زیادی رسوب در آن ایجاد می‌شود و توان ما برای این میزان رسوب که در محوطه‌های بندری آنچنان نیست که همه را لایروبی کنیم .

  |

  تشریح اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در توافقات تجاری بخش های بندری و دریایی

  تشریح اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در توافقات تجاری بخش های بندری و دریایی

  با توجه به انعقاد قراردادهای مربوطه در مجموع بالغ بر یک میلیون TEU کانتینر توسط شرکت ها به بنادر کشور حمل شده است که انتظار می رود با تمدید مصوبه یاد شده و ایجاد ساختار جدید برای عقد توافق نامه ها ، فعالیت کشتیرانی ها در بنادر کشور افزایش پیدا کند .

  |

  نظرات کاربران