در حال بارگذاری ...
 • آغاز بازسازی و ترمیم محورهای خسارت دیده از سیلاب در شهرستان های جنوبی استان کرمان

  در حال حاضر با استفاده از ماشین آلات راهداری موجود در جنوب کرمان مسیرهای آسیب دیده و تخریب شده به صورت موقت ترمیم و بازگشایی شده و زیر بار ترافیک قرار گرفته است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، با تلاش عوامل راهداری در حال حاضر تمامی محورهای ارتباطی استان کرمان بازگشایی شده و مرمت و بازسازی محورهای آسیب دیده در شهرستان های جنوبی استان کرمان در حال اجراست .     

  خداداد مقبلی معاون برنامه ریزی این سازمان در بازدید از محورهای خسارت دیده و تخریب شده بر اثر سیل در شهرستان های جنوبی استان کرمان ، اظهار داشت : بارش شدید باران سبب تخریب زیرساخت های راه در استان سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان شد که با حضور عوامل راهداری در حال حاضر تمامی محورهای ارتباطی بازگشایی شده است و در برخی نقاط هم که حجم سیلاب بالا بوده ، پس از فروکش کردن آب ، کار مرمت موقت انجام خواهد شد .  

  معاون برنامه ریزی با بیان این که بیشترین خسارت به حوزه راه ها در محور شریانی رودبار جنوب و ایرانشهر به ابنیه فنی وارد شده است ، افزود : ۱۸ دستگاه آبنما در این محور به کلی تخریب شده و به ۱۳۰ دستگاه ابنیه فنی نیز خسارت وارد شده است .

  وی میزان برآورد خسارت ابنیه فنی را تاکنون ۳۰ تا ۳۷ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت : با توجه به این که هنوز در برخی از راه ها و ابنیه ، آب فروکش نکرده ، میزان خسارت واردشده به این نقاط هم به این میزان خسارت ها افزوده می شود .   

  مقبلی با اشاره به این که میزان تخریب سیلاب توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جنوب کرمان برآورد شده ، بیان کرد : در حال حاضر با استفاده از ماشین آلات راهداری موجود در جنوب کرمان مسیرهای آسیب دیده و تخریب شده به صورت موقت ترمیم و بازگشایی شده و زیر بار ترافیک قرار گرفته است .

  در سیلاب اخیر به ۳۴۵ کیلومتر از محورهای آسفالته و بیش از ۱۸۶۰ کیلومتر از محورهای خاکی جنوب استان کرمان خسارت وارد شده است که با توجه به حجم خسارت ها ، احتمال افزایش این ارقام وجود دارد .
  مطالب مرتبط

  استقرار کامل نیروها و تجهیزات سازمان راهداری در جاده های کشور

  استقرار کامل نیروها و تجهیزات سازمان راهداری در جاده های کشور

  پیش بینی بارش های سیل آسا و رانش در استان لرستان شده است و در راه های مواصلاتی لرستان ، تجهیزات بیشتری مستقر شده اند . در جاده های استان های شمالی نیز با توجه به بار ترافیکی تمهیدات لازم در خصوص تجهیزات و ماشین آلات اندیشیده شده است .

  |

  بازدید معاون راه های فرعی و روستایی سازمان راهداری از محورهای شهرستان الیگودرز

  بازدید معاون راه های فرعی و روستایی سازمان راهداری از محورهای شهرستان الیگودرز

  همه تلاش مجموعه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و اداره کل استان ، مدیریت بحران و تا حد امکان کاهش خسارات ناشی از آن است . خوشبختانه تیم های راهداری استان لرستان از ۲۴ ساعت قبل در همه محورهای حساس مستقرند .

  |

  ممنوعیت تردد اتوبوس در محورهای هراز و کندوان تا پایان بارش‌ها

  ممنوعیت تردد اتوبوس در محورهای هراز و کندوان تا پایان بارش‌ها

  راننده‌ها حتما زنجیر چرخ ، کپسول آتش‌نشانی و سیستم گرمایشی خودروی خود را چک کنند . طی جلسه‌ای با پلیس راه مقرر شد ، بازدید بین راهی توسط پلیس راه با همکاری اکیپ‌های راهداری در جاده‌ها خصوصا جاده‌های پربارش به دقت انجام شود .

  |

  نظرات کاربران