در حال بارگذاری ...
 • انجام عملیات برفروبی در ۷۵ کیلومتر از محورهای مواصلاتی نیمه شمالی سیستان و بلوچستان

  برآوردهای اولیه نشان می دهد که خسارات ناشی از سیل در جاده ها و ابنیه فنی راه ها نیمه شمالی استان حدود ۱۵۰ میلیارد تومان است که میزان خسارت نهایی پس از انجام بررسی های دقیق کارشناسی اعلام خواهد شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان برف روبی ۷۵ کیلومتر محور مواصلاتی نیمه شمالی استان از ۲۰ دی تاکنون با تلاش شبانه روزی راهداران خبر داد .

  ایوب کرد افزود : بلافاصله بعد از وقوع سیلاب در پی بارش های ۲۰ تا ۲۲ دی ماه جاری و همچنین بارش برف در نقاط کوهستانی استان ، ۳۰ اکیپ راهداری با استفاده از  ۱۰۰ دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین به خدمات رسانی به مردم و بازگشایی مسیرها مسدود شده پرداختند .

  وی از بازگشایی مسیر ارتباطی ۱۲۵ روستای درگیر سیلاب و برف در نیمه شمالی استان خبر داد و گفت : با توجه به کاهش شدید دما و یخبندان روزهای اخیر ، در حال حاضر تردد در این محور ها با احتیاط جریان دارد . کاربران جاده باید خطرات ناشی از لغزندگی و یخبندان را در نظر گرفته و صرفاً پس از اطمینان از شرایط مناسب خودرو و جاده به انجام سفر های ضروری با رعایت سرعت مطمئنه بپردازند .

  وی با اشاره به خسارت سیل اخیر به جاده ها گفت : برآوردهای اولیه نشان می دهد که خسارات ناشی از سیل در جاده ها و ابنیه فنی راه ها نیمه شمالی استان حدود ۱۵۰ میلیارد تومان است که میزان خسارت نهایی پس از انجام بررسی های دقیق کارشناسی اعلام خواهد شد .

  کرد گفت : این اداره کل با توجه به گستردگی سیلاب در جنوب سیستان و بلوچستان ، پس از حصول اطمینان از بازگشایی کلیه مسیر های نیمه شمالی ، به منظور تسریع در امر امداد رسانی در مناطق سیل زده ، نسبت به اعزام ۲ دستگاه کمرشکن و ۲ دستگاه کامیون به جنوب استان اقدام کرده است .
  مطالب مرتبط

  استقرار کامل نیروها و تجهیزات سازمان راهداری در جاده های کشور

  استقرار کامل نیروها و تجهیزات سازمان راهداری در جاده های کشور

  پیش بینی بارش های سیل آسا و رانش در استان لرستان شده است و در راه های مواصلاتی لرستان ، تجهیزات بیشتری مستقر شده اند . در جاده های استان های شمالی نیز با توجه به بار ترافیکی تمهیدات لازم در خصوص تجهیزات و ماشین آلات اندیشیده شده است .

  |

  بازدید معاون راه های فرعی و روستایی سازمان راهداری از محورهای شهرستان الیگودرز

  بازدید معاون راه های فرعی و روستایی سازمان راهداری از محورهای شهرستان الیگودرز

  همه تلاش مجموعه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و اداره کل استان ، مدیریت بحران و تا حد امکان کاهش خسارات ناشی از آن است . خوشبختانه تیم های راهداری استان لرستان از ۲۴ ساعت قبل در همه محورهای حساس مستقرند .

  |

  ممنوعیت تردد اتوبوس در محورهای هراز و کندوان تا پایان بارش‌ها

  ممنوعیت تردد اتوبوس در محورهای هراز و کندوان تا پایان بارش‌ها

  راننده‌ها حتما زنجیر چرخ ، کپسول آتش‌نشانی و سیستم گرمایشی خودروی خود را چک کنند . طی جلسه‌ای با پلیس راه مقرر شد ، بازدید بین راهی توسط پلیس راه با همکاری اکیپ‌های راهداری در جاده‌ها خصوصا جاده‌های پربارش به دقت انجام شود .

  |

  نظرات کاربران