در حال بارگذاری ...
 • انعقاد تفاهم‌نامه ساخت ۲۰ دستگاه واگن مسافری میان شرکت رجا و شرکت واگن پارس اراک

  واگن پارس اراک علاوه بر تولید واگن‌های مسافری غیر خودکشش ، در تولید واگن‌های خودکشش نیز توانمندی بالایی دارد که انتظار می‌رود با جبران کسری قطعات ، تولیدات واگن‌های خود کشش نیز به ناوگان ریلی اضافه شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، تفاهم‌نامه ساخت ۲۰ دستگاه واگن مسافری روز چهارشنبه بین شرکت حمل و نقل ریلی رجا و شرکت واگن پارس اراک در این واحد تولیدی منعقد شد .

  مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا در این آیین گفت : پیش از این قرارداد ساخت ۳۳ دستگاه واگن مسافری بین این شرکت و واگن پارس اراک امضا شده بود که کیفیت این واگن‌ها باعث شده است قرارداد مذکور تمدید و ساخت ۸ واگن  جدید به واگن پارس واگذار شود .

  محمد رجبی افزود : قرارداد بازسازی ۵۵ واگن بالای ۳۰ سال نیز از سوی شرکت رجا به واگن پارس اراک واگذار شده که اکنون پنج دستگاه واگن تکمیل و تحویل شده و بقیه در دست اقدام است . با توجه به توانمندی‌های تخصصی واگن پارس اراک ، قرارداد ساخت ۲۰ دستگاه واگن مسافری نیز از سوی شرکت رجا به این واحد مادر تخصصی ریلی سپرده شد که انتظار می‌رود فرآیند تولید آن‌ها در اسرع وقت آغاز شود .

  مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا بیان کرد : واگن پارس اراک علاوه بر تولید واگن‌های مسافری غیر خودکشش ، در تولید واگن‌های خودکشش نیز توانمندی بالایی دارد که انتظار می‌رود با جبران کسری قطعات ، تولیدات واگن‌های خود کشش نیز به ناوگان ریلی اضافه شود . سطح دانش فنی ریلی واگن ‌پارس اراک در کشور و حتی منطقه بی‌نظیر است و باید با بکارگیری از تمامی ظرفیت این واحد مادرتخصصی زمینه توسعه صنعت ریلی کشور و از همه مهمتر افزایش اشتغال در این واحد تولیدی فراهم شود .

  وی اظهار داشت : کمبود منابع مالی مهمترین مشکل حوزه تولید واگن و صنعت ریلی کشور است که این مهم تنها با حمایت نظام بانکی از شرکت‌های بهره‌بردار رفع می‌شود . در بازه زمانی نه چندان دور حدود یک‌هزار و ۸۰۰ واگن مسافری در خطوط ریلی کشور فعالیت داشت ، اما اکنون با وجود افزایش جمعیت و توسعه راه‌آهن کشور ، کمبود بیش از ۵۰۰ واگن مسافری احساس می‌شود که این مهم باید از سوی شرکت‌های واگن‌سازی داخلی به خصوص واگن پارس به‌ صورت دوره‌ای تامین شود .

  مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک نیز در این آیین گفت : چهار واگن از هشت دستگاه واگن مسافری که امسال قرارداد ساخت آن‌ها از سوی شرکت حمل و نقل ریلی رجا با این واحد تولیدی امضا شده تا پایان سال تحویل می‌شود و چهار دستگاه دیگر نیز خرداد ماه سال آینده آماده پیوستن به خطوط ریلی کشور است .

  محمدرضا مختاری افزود : در صورتی که نقدینگی شرکت واگن پارس از سوی شرکت بهره‌بردار تامین می‌شد تمامی هشت دستگاه تا آخر سال تکمیل و به ناوگان ریلی کشور می‌پیوست .

  وی بیان کرد: عملیات ساخت ۲۰ دستگاه جدید که بین واگن پارس و شرکت رجا امضا شده نیز خرداد ماه سال آینده کلید می‌خورد و در صورت تامین منابع مالی تا پایان همان سال تکمیل و تحویل می‌شوند .

  مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک قیمت تمام شده هر واگن مسافربری را ۷۵ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت : با ساخت ۲۰ واگن مسافری مذکور بیش از ۶۰۰ هزار یورو صرفه جویی ارزی در کشور انجام می‌شود و در تولید هر واگن باری نیز بیش از ۵۰ هزار یورو صرفه جویی ارزی انجام می‌شود .
  مطالب مرتبط

  انجام ضدعفونی و کنترل‌های بهداشتی دائمی در قطارها و اقلام مصرفی شرکت رجا

  انجام ضدعفونی و کنترل‌های بهداشتی دائمی در قطارها و اقلام مصرفی شرکت رجا

  مجموعه رجا و خادمان مردم در قطارها در نخستین روزهای اعلام شیوع ویروس کرونا در کشور و با هدف سلامتی و آرامش مسافران در سفر با قطار ، عملیات مه پاشی و ضد عفونی کردن قطارها را در کلیه مبادی و مقاصد به ویژه نقاط تماس مسافران با وسایل و تجهیزات قطارها ، در دستور کار قرار داد .

  |

  رعایت اصول مشتری مداری برای تجاری سازی در شرکت رجا

  رعایت اصول مشتری مداری برای تجاری سازی در شرکت رجا

  رفتار صمیمانه و دوستانه با مشتریان ، داشتن زبان بدن مناسب برای مهمان‌نوازی ، شنونده خوب بودن ، صادق بودن ، تعهد داشتن به حرف‌هایی که زده می‌شود و حفظ خونسردی در مواقع مهم و ایجاد حس آرامش در مشتریان مورد توجه ویژه قرار گیرد تا به اصل مهم که همان تجاری سازی است برسیم .

  |

  واگن‌های بازسازی و بهسازی شده جدید شرکت رجا آماده برای سیر هستند

  واگن‌های بازسازی و بهسازی شده جدید شرکت رجا آماده برای سیر هستند

  این واگن‌ها دارای کوپه‌های ۴ تخته همراه با سیستم صوتی و تصویری IPTV ، تهویه مطبوع با قابلیت تنظیم درجه ، سیستم احضار مهماندار ، طراحی جدید در میزهای پذیرایی داخل کوپه (میز یک نفره) و طراحی زیبا در کوپه‌ها می‌باشند .

  |

  ارائه تسهیلات سفر همزمان با ایام دهه مبارک فجر توسط شرکت رجا

  ارائه تسهیلات سفر همزمان با ایام دهه مبارک فجر توسط شرکت رجا

  در قالب این طرح ، ۳۰ درصد تخفیف برای متولدان ۱۲ الی ۲۲ بهمن ماه ۱۳۵۷ و ۲۰ درصد تخفیف به متولدان ۱۲ الی ۲۲ بهمن ماه سال‌های پس از ۱۳۵۷ که قصد سفر در بازه حرکتی ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه سال جاری را دارند ، ارائه می‌شود . 

  |

  نظرات کاربران