در حال بارگذاری ...
 • ضرورت عملیاتی شدن طرح‌های کاهش تصادفات جاده‌ای در مازندران

  باید تمامی متولیان این امر مهم نسبت به اجرایی کردن فعالیت‌های آموزش برای بالا بردن سطح کیفی رانندگی در کشور اهتمام ویژه ای داشته باشد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، استاندار مازندران در ششمین جلسه کمیسیون مدیریت ایمنی اجرایی حمل و نقل استان که با حضور فرمانده پلیس راه کشور ، مدیر کل ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور و دیگر اعضا که در محل استانداری مازندران تشکیل شد عنوان کرد : باید طرح‌های کاهش تصادفات جاده ای در مازندران عملیاتی شود .

  احمد حسین زادگان در این نشست اظهار داشت : راه‌های ارتباطی استان‌های شمالی کشور به دلیل گردشگر پذیر بودن و نزدیکی به پایتخت از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و از راه‌های بسیار پر تراکم محسوب می شوند . همچنین فاصله کم مراکز جمعیتی در این استانها و تراکم شهرها نیز بر اهمیت راههای درون استانی افزوده ، لذا با این همه این موارد نیاز به توجه ویژه به این راه‌ها است .

  وی تبعات ناشی از تصادفات و تلفات جاده ای را در جامعه بسیار فاجع انگیز برشمرد و تصریح کرد : باید با بررسی همه جانبه و دسترسی به اطلاعات درست از شرایط موجود در جهت ضریب افزایش ایمنی محورها گام برداریم .

  رعایت قوانین و مقررات عامل موثر در کاهش سوانح رانندگی

  سردار سید تیمور حسینی فرمانده پلیس راه کشور نیز در این نشست ضمن قدر دانی از تلاش‌های تمامی مسئولین ذیربط در خصوص کاهش تصادفات جاده ای‌ در استان مازندران خاطر نشان کرد : با رعایت قوانین و مقررات می توان نقش ارزنده ای در جهت کاهش سوانح رانندگی و افزایش ضریب ایمنی داشت .

  وی در خصوص آموزش و برنامه های زیر بنایی به‌منظور ارتقای سطح فرهنگ ترافیک کشور عنوان نمود : باید تمامی متولیان این امر مهم نسبت به اجرایی کردن فعالیت‌های آموزش برای بالا بردن سطح کیفی رانندگی در کشور اهتمام ویژه ای داشته باشد .

  فرهاد صالحیان مدیر کل ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور طی سخنانی عنوان کرد : می توان با بکار گیری تمهیدات مهندسی کنترل و نظارت ، تبلیغات کافی ، اطلاع رسانی عمومی ، آموزش فراگیر ، راهنمایی و ارشاد و بعضا تادیب خاطیان گامی به سوی ارتقاء‌ و اعتلای فرهنگ ایمنی و به تبع آن کاهش سوانح رانندگی برداریم .

  وی بر استانداردسازی راه‌های کشور تاکید و عنوان کرد : علاوه بر استانداردسازی راه‌ها ، بایدبه مقوله استانداردسازی خودروها و نظارت برمراکزمعاینه فنی آنان نیزنگاه ویژه شود .

  عباسعلی نجفی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران نیز در این جلسه از اقدامات گسترده ایمن سازی در سطح محورهای استان خبر داد و اظهار داشت : با تمام توان در جهت افزایش ارتقاء ایمنی جاده های مازندران تلاش می نمایم ، چرا که سر لوحه کاری ما حفظ ، نگهداری و ایمن سازی جاده هاست .

  وی ضمن اشاره به اقدامات آشکار سازی نقاط حادثه خیز در محورهای استان عنوان کرد : این اداره کل اقدامات وسیعی را در خصوص آشکار سازی نقاط پر حادثه بصورت زودبازه در قالب نصب علائم و تابلوهای فسفری ، نصب جداکننده های میانی و .. در سالجاری به اجرا درآورد .
  مطالب مرتبط

  نکات لازم برای سفر با خودرو شخصی در فصل زمستان و بارش‌های شدید برف

  نکات لازم برای سفر با خودرو شخصی در فصل زمستان و بارش‌های شدید برف

  در طول سفر اگر به دلیل شدت بارش‌ها مجبور به توقف در ترافیک به دلیل فعالیت ماشین آلات راهداری شدید ،‌ ضمن همکاری لازم با دستگاه‌های خدمت‌رسان مانند راهداری ،‌ اوراژانس و پلیس راه ،‌ از سبقت و عبور از لاین مخالف خودداری کنید .

  |

  استقرار کامل نیروها و تجهیزات سازمان راهداری در جاده های کشور

  استقرار کامل نیروها و تجهیزات سازمان راهداری در جاده های کشور

  پیش بینی بارش های سیل آسا و رانش در استان لرستان شده است و در راه های مواصلاتی لرستان ، تجهیزات بیشتری مستقر شده اند . در جاده های استان های شمالی نیز با توجه به بار ترافیکی تمهیدات لازم در خصوص تجهیزات و ماشین آلات اندیشیده شده است .

  |

  بازدید معاون راه های فرعی و روستایی سازمان راهداری از محورهای شهرستان الیگودرز

  بازدید معاون راه های فرعی و روستایی سازمان راهداری از محورهای شهرستان الیگودرز

  همه تلاش مجموعه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و اداره کل استان ، مدیریت بحران و تا حد امکان کاهش خسارات ناشی از آن است . خوشبختانه تیم های راهداری استان لرستان از ۲۴ ساعت قبل در همه محورهای حساس مستقرند .

  |

  ممنوعیت تردد اتوبوس در محورهای هراز و کندوان تا پایان بارش‌ها

  ممنوعیت تردد اتوبوس در محورهای هراز و کندوان تا پایان بارش‌ها

  راننده‌ها حتما زنجیر چرخ ، کپسول آتش‌نشانی و سیستم گرمایشی خودروی خود را چک کنند . طی جلسه‌ای با پلیس راه مقرر شد ، بازدید بین راهی توسط پلیس راه با همکاری اکیپ‌های راهداری در جاده‌ها خصوصا جاده‌های پربارش به دقت انجام شود .

  |

  نظرات کاربران