در حال بارگذاری ...
 • سرمایه گذاری شرکت خودروسازی تویوتا در توسعه ناوگان تاکسی‌های هوایی

  در هواپیماهای عمود پرواز (Vertical Take off and Landing یا VTOL) نیروی مورد نیاز مستقیماً توسط موتور فراهم می‌شود . شیوه متداول در هواپیماها برای برخاستن از روی باند بدین ترتیب است که هواپیما پس از رها شدن ترمز با ماکزیمم توان حرکت کرده تا به سرعت مشخصی که نیروی مورد نیاز برای جدا شدن از سطح زمین را فراهم می‌کند ، برسد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، شرکت خودروسازی ژاپنی تویوتا اخیرا به منظور توسعه ناوگان تاکسی‌های هوایی با شرکت "جوبی اوییشن" (Joby Aviation) که در حوزه هوا-فضا و وسایل نقلیه الکتریکی فعالیت دارد ، همکاری کرده است .

  شرکت تویوتا اخیرا ۳۹۴ میلیون دلار در شرکت جوبی اوییشن سرمایه‌گذاری کرده است تا این شرکت بتواند در آینده تاکسی هوایی پیشرفته‌ای را توسعه دهد .

  این برای دومین بار است که شرکت تویوتا در شرکت جوبی اوییشن سرمایه‌گذاری می‌کند ؛ اما این بار این شرکت تقریبا سه برابر سرمایه‌گذاری قبلی هزینه کرده است .

  تاکنون شرکت جوبی اوییشن در طول ۱۰ سال فعالیت خود در کل ۷۲۰ میلیون دلار درآمد داشته است . اکنون نیز شرکت تویوتا برای بار دوم برای توسعه ناوگان تاکسی هوایی عمودپرواز با این استارتاپ همکاری کرده است .

  در هواپیماهای عمود پرواز (Vertical Take off and Landing یا VTOL) نیروی مورد نیاز مستقیماً توسط موتور فراهم می‌شود . شیوه متداول در هواپیماها برای برخاستن از روی باند بدین ترتیب است که هواپیما پس از رها شدن ترمز با ماکزیمم توان حرکت کرده تا به سرعت مشخصی که نیروی مورد نیاز برای جدا شدن از سطح زمین را فراهم می‌کند ، برسد . این نوع هواپیماها برای تغییر جهت نیروی رانش موتور مجهز به سیستم کنترل بردار پیشرانه‌ای (Thrust vectoring) هستند .

  شرکت جوبی اوییشن ، پیش از این با شرکت‌های نامی‌ای چون "اوبر" نیز همکاری داشته است .

  شرکت "اوبر" (Uber) قصد دارد در سال ۲۰۲۳ یک سرویس کرایه تاکسی هوایی راه‌اندازی کند . این شرکت چندی پیش برای راه‌اندازی سرویس کرایه تاکسی هوایی ، با شرکت جوبی اوییشن همکاری کرد . شرکت جوبی ، نتیجه خلاقیت و تلاش "جوبن بویرت"(JoeBen Bevirt) ، بنیان‌گذار و مدیرعامل آن است که این شرکت را در سال ۲۰۰۹ تاسیس کرد . این شرکت تا سال ۲۰۱۸ در گمنامی به سر برد تا این که توانست بودجه‌ای به مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار از سرمایه‌گذاران گوناگونی مانند "اینتل" (Intel) ، "تویوتا" (Toyota) و "جت‌بلو"(JetBlue) جذب کند . این سرمایه توانست به ابداع نخستین نمونه تاکسی هوایی شرکت کمک کند که نخستین پروازهای آزمایشی آن در فرودگاه خصوصی جوبی اوییشن در کالیفرنیای شمالی صورت گرفت .
  مطالب مرتبط

  نمایش تاکسی هوایی بل نکسوس (Bell Nexus) در نمایشگاه CES ۲۰۱۹

  نمایش تاکسی هوایی بل نکسوس (Bell Nexus) در نمایشگاه CES ۲۰۱۹

  مدتی بود که این صنعت ، انتظار رونمایی از تاکسی پرنده ما را می‌کشید و اکنون بل مفتخر به انجام این مهم شده است . معتقدیم طراحی نکسوس که برگرفته از رویکرد استراتژیک ماست ، آن را به وسیله‌ای قابل اتکا در صنعت حمل و نقل دنیا بدل خواهد کرد .

  |

  کنترل وضعیت مسافران توسط شرکت حمل و نقل هوشمند اوبر

  کنترل وضعیت مسافران توسط شرکت حمل و نقل هوشمند اوبر

  در این بررسی متغیرهایی مانند اشتباهات نوشتاری ، زمان صرف شده برای درخواست سفر و حتی دقت کاربر در استفاده از المان‌های رابط کاربری اپلیکیشن در نظر گرفته می‌شود و در صورت مشکوک بودن وضعیت مسافر ، این موضوع به راننده اطلاع داده خواهد شد .

  |

  لزوم انعقاد قرارداد میان تاکسی‌های اینترنتی و فرودگاه ها

  لزوم انعقاد قرارداد میان تاکسی‌های اینترنتی و فرودگاه ها

  فرودگاه‌ها حتماً سازوکاری برای عدم توقف تاکسی‌های اینترنتی در خط اصلی پیش‌بینی کنند به صورتی که هر خودرویی در لاین اصلی توقف نمود و نسبت به سوار کردن مسافر اقدام نمود حتماً جریمه شده و با جرثقیل به پارکینگ‌های توقیفی منتقل گردد .

  |

  نظرات کاربران