در حال بارگذاری ...
 • بازگشایی راه‌های اصلی و فرعی دو استان سیستان و بلوچستان و هرمزگان با تلاش راهداران

  با فروکش کردن آب ، بلافاصله ادوات و ماشین‌آلات راهداری‌ نسبت به برقراری ارتباط و آماده‌سازی جاده برای عبور و مرور اقدام می‌کنند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت : در حال حاضر در هر دو استان سیستان و بلوچستان و هرمزگان ، راه‌های اصلی و فرعی که به دلیل سیلاب مسدود شده بود ، باز شده است .

  ‌‌حیدر مطاعی درباره آخرین وضعیت جاده‌های استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان که به دلیل سیلاب آسیب دیده‌اند ، اظهار داشت : در حال حاضر در هر دو استان سیستان و بلوچستان و هرمزگان ، راه‌های اصلی و فرعی که به دلیل سیلاب مسدود شده بود ، باز شده است . در حال حاضر از نظر تردد خودرو در راه‌های اصلی و فرعی دو استان مشکلی نداریم .

  در استان سیستان و بلوچستان فقط ۳۵ راه روستایی مسدود داریم

  وی اظهار کرد : فقط در ایرانشهر و چابهار ‌حدود ۳۵ روستا مشکل آب‌گرفتگی دارند که هنوز رفع شده است ؛ در استان سیستان و بلوچستان‌ بیش از ۷۰۰ جاده روستایی‌ به دلیل سیلاب مسدود شده بود ، که فعلاً همین ۳۵ جاده روستایی مانده است که پیش‌بینی می‌شود با فروکش کردن آب و ورود ادوات و ماشین آلات راهداری ، ‌امشب و یا حداکثر صبح فردا این جاده‌های روستایی نیز بازگشایی شود .

  مطاعی بیان کرد : در این راه‌ها هدف اول برقراری اتصال این روستاها و‌ عبور و مرور جاده است و در گام بعد ترمیم و بازسازی و برآورد خسارات ‌انجام می‌شود . با احتساب راه‌‌های روستایی مسدود در استان هرمزگان ، حدود ۸۵۰ راه روستایی مسدود به دلیل سیلاب داشتیم که اغلب آنها بازگشایی شده است .

  معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت : با فروکش کردن آب ، بلافاصله ادوات و ماشین‌آلات راهداری‌ نسبت به برقراری ارتباط و آماده‌سازی جاده برای عبور و مرور اقدام می‌کنند .

  بازگشایی محورهای منتهی به بشاگرد تا صبح فردا

  مطاعی گفت : در استان هرمزگان در راه‌های منتهی به منطقه بشاگرد مشکلاتی داریم که مسیرهای صعب العبور و کوهستانی است ، اما به دلیل باز شدن اغلب راه‌های این استان ، بیشتر تجهیزات و ماشین‌آلات راهداری به بشاگرد اعزام شده است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان وقت امروز یا صبح فردا ، مسیرهای روستای بشاگرد نیز بازگشایی شود .

  اعزام ماشین‌آلات راهداری از استان‌های فارس و یزد به هرمزگان و سیستان‌و‌بلوچستان

  معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای یادآور شد: بابت رفع مشکلات محورهای مناطق سیل زده در کنار استفاده از ادوات و ماشین‌آلات راهداری ، بخش خصوصی و کارگاه‌هایی که در آن مناطق فعال بودند ، هم ماشین آلات خود را در اختیار راهداران قرار دادند و یا نسبت به باز کردن راه‌های مسدود خود اقدام کردند .

  وی ادامه داد : البته در حال حاضر در بسیاری از مناطق کشور‌ برف و باران داریم و ماشین‌آلات راهداری در آن مناطق فعال هستند و نمی‌توان ماشین آلات را از آنجا به این مناطق اعزام کرد ، اما با این وجود ۱۵ دستگاه ماشین آلات از استان‌های همجوار فارس و یزد ، شامل گریدر ، لودر و بولدوزر به این مناطق اعزام شد و هم‌اکنون کمک می‌کنند تا کارهای تکمیلی و بازسازی و باز‌کردن محورها به سرعت انجام شود .
  مطالب مرتبط

  تشریح اقدامات سازمان راهداری برای بازگشایی محورهای مسدود شده سیستان و بلوچستان

  تشریح اقدامات سازمان راهداری برای بازگشایی محورهای مسدود شده سیستان و بلوچستان

  بر اثر وقوع سیل حدود ۱۶ دستگاه پل و آبرو کاملا تخریب شده است و حدود ۱۶۲ ابنیه شامل آبنما و پل دچار آسیب و خسارت شده است ، همچنین ۱۷۶۳ کیلومتر از راه‌های اصلی و فرعی و ۳۸۶۰ کیلومتر از راه‌های روستایی تخریب و یا دچار آسیب شده است .

  |

  ثبت یک میلیون و ۳۸۴ هزار تخلف سبقت غیرمجاز در محورهای استان اردبیل

  ثبت یک میلیون و ۳۸۴ هزار تخلف سبقت غیرمجاز در محورهای استان اردبیل

  بیشترین تخلف سبقت غیرمجاز در محورهای اردبیل – آستارا و بالعکس با ۲۱۳ هزار تردد ، اردبیل مشکین شهر و بالعکس با ۱۳۶ هزار تردد ، محور بیله سوار حدود ۹۴ هزار تردد ، سه راهی سربند بران در محور پارس آباد مشکین شهر با ۷۶ هزار تخلف و محور جعفرآباد به پارس آباد ۷۰ هزار تخلف به ثبت رسیده ...

  |

  نظرات کاربران