در حال بارگذاری ...
 • تشریح عملکرد اداره کل راه آهن آذربایجان طی ۹ ماهه سال جاری

  میزان صادرات کالا از طریق حمل‌و‌نقل ریلی در ۹ ماهه سال جاری ۸۴ هزار و ۹۷۹ تن است که نسبت به ۵۷ هزار و ۸۱۰ تن مدت مشابه سال قبل از افزایش ۴۷ درصدی برخوردار است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر کل راه‌آهن آذربایجان از جابجایی ۴۰۵ هزار و ۴۳۱ نفر مسافر با قطارهای حومه‌ای و دو میلیون و ۷۰ هزار و ۴۲۶ نفر مسافر با قطارهای سراسری خبر داد و گفت : در ۹ ماهه امسال شاهد افزایش ۴۷ درصدی صادرات و ۲۸ درصدی تن کیلومتر مبدأ - مقصد در این اداره کل هستیم .

  شاپور ارصلانی در تشریح عملکرد اداره کل راه آهن آذربایجان در ۹ ماهه سال جاری به بهره‌برداری از مسیر تازه تأسیس میانه – بستان آباد ، راه‌اندازی قطار بستان آباد – مشهد ، راه اندازی قطار ارومیه – مشهد ، راه‌اندازی قطار دانشجویی تبریز – جلفا (دانشگاه بین المللی) و راه‌اندازی قطار بین‌المللی تهران‌ –‌ تبریز‌ – آنکارا (از مرز ریلی رازی) اشاره کرد و از جابجایی ۴۰۵۴۳۱ نفر مسافر با قطارهای حومه ای و ۲۰۷۰۴۲۶ نفر مسافر با قطار های سراسری در ۹ ماهه سال جاری در اداره کل راه آهن آذربایجان خبر داد .

  ارصلانی به افزایش صادرات از طریق حمل‌ونقل ریلی اشاره کرد و گفت : میزان صادرات کالا از طریق حمل‌و‌نقل ریلی در ۹ ماهه سال جاری ۸۴ هزار و ۹۷۹ تن است که نسبت به ۵۷ هزار و ۸۱۰ تن مدت مشابه سال قبل از افزایش ۴۷ درصدی برخوردار است .

  مدیرکل راه‌آهن آذربایجان از افزایش ۲۸ درصدی تن کیلومتر مبداء - مقصد و ۵ درصدی تن کیلومتر مرزی در حمل کالا در اداره کل راه‌آهن آذربایجان در همین مدت خبرداد و افزود : میزان کالای حمل شده بر اساس تن کیلومتر مبداء - مقصد در در ۹ ماهه سال جاری یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون و ۹۲۵ هزار و ۸۵۶ تن کیلومتر است که نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۹۸۰ میلیون و ۴۷۷ هزار و ۳۴۲ تن کیلومتربوده ۲۸ درصد افزایش و تن کیلومتر مرزی  بار حمل شده در همین مدت با جابجایی ۳۲۸ میلیون و ۲۲۲ هزار و ۱۶۵ تن کیلومتر بار مرزی نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۳۱۲ میلیون و ۶۲ هزار و ۳۸۴ تن بوده است ، ۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد .
  مطالب مرتبط

  آخرین وضعیت توسعه خطوط و قطارهای حومه‌ای در محور تهران - ورامین - گرمسار

  آخرین وضعیت توسعه خطوط و قطارهای حومه‌ای در محور تهران - ورامین - گرمسار

  تعداد رام قطار روزانه در سال ۹۲ در این محور ۴ سیر روزانه بوده است که در مجموع تعداد ۱۴۰ هزار مسافر سالانه را جابه‌جا می‌کرد ولی با رشد تعداد سیرها در سال ۹۷ به ۲۰ سیر روزانه ، تعداد مسافر با رشد چشم‌گیر۱۰ برابری به یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر رسیده است و تجربه‌ای موفق از انتقال ...

  |

  استفاده از قطارهای حومه ای برای افزایش ظرفیت بازگشت زائران در ایام اربعین

  استفاده از قطارهای حومه ای برای افزایش ظرفیت بازگشت زائران در ایام اربعین

  قطارهایی با برخورداری از ظرفیت خالی برای زائرانی که از قبل بلیت تهیه نکرده‌اند در نظر گرفته شد تا به صورت آزاد در پایانه‌های خرمشهر ، کرمانشاه ، همدان و اندیمشک مستقر ‌شده و مورد استفاده زائران قرار گیرند .

  |

  تشریح جزئیات افزایش قیمت بلیت قطارهای مسافری شرکت رجا

  تشریح جزئیات افزایش قیمت بلیت قطارهای مسافری شرکت رجا

  در مورد بلیت قطارهای حومه‌ای تصمیم بر این شده است که فعلاً بلیت این قطارها مشمول افزایش قیمت نباشد و تعرفه‌ها همانند گذشته اعمال شود ؛ هر چند که در جلسه بعدی شورای عالی راه و ترابری در خصوص آنها تصمیم گیری نهایی می‌شود و بلیت قطارهای پر سرعت (ترن ست) نیز با افزایش مقطوع ۲۲ ...

  |

  نظرات کاربران