در حال بارگذاری ...
 • برگزاری اجلاس مرزی مشترک حمل و نقل بین المللی میان ایران و آذربایجان در پایانه مرزی جلفا

  در این اجلاس طرفین ضمن ابراز خشنودی از روند روبه رشد همکاری های حمل ونقل بین المللی جاده ای فی مابین و برای توسعه مناسبات حمل ونقل جاده ای اقدام به مبادله آمار تردد ناوگان حمل و نقل جاده ای کالا و مسافر بین دو کشور در سال ۲۰۱۹ نموده و همچنین برای اتخاذ تدابیر لازم در راستای توسعه مناسبات حمل ونقل بین المللی به تفاهم رسیدند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، اجلاس مرزی مشترک حمل و نقل بین المللی مابین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در پایانه مرزی جلفا برگزار شد .

  مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل ونقل بین المللی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای و رییس هیئت ایرانی گفت : این اجلاس در راستای اجرای اوامر مقام عالی وزارت راه و شهرسازی که در دیدار با معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان مبنی بر لزوم توسعه روابط حمل و نقلی و کاهش هزینه های فی مابین مقرر شده بود جلسه ای با مسئولین ذی ربط دو طرف درنشست مرزی پیرامون موضوعات بررسی حذف یا کاهش عوارض دوجانبه حمل ونقلی برگزار شود انجام شد .

  منوچهر سلمان زاده افزود : در این نشست به منظور توسعه هر چه بیشتر روابط حمل ونقلی و گمرکی فیمابین وضعیت حمل و نقل جاده ای بین دوکشور , تبادل اطلاعات و آمار و عوارض دریافتی از ناوگان باری و مسافری متردد بین دو کشور بررسی شد .

  وی افزود : در این اجلاس طرفین ضمن ابراز خشنودی از روند روبه رشد همکاری های حمل ونقل بین المللی جاده ای فی مابین و برای توسعه مناسبات حمل ونقل جاده ای اقدام به مبادله آمار تردد ناوگان حمل و نقل جاده ای کالا و مسافر بین دو کشور در سال ۲۰۱۹ نموده و همچنین برای اتخاذ تدابیر لازم در راستای توسعه مناسبات حمل ونقل بین المللی به تفاهم رسیدند . در این اجلاس یاداشت تفاهمی مشتمل بر ۸ بند به امضای طرفین رسید .

  لازم به ذکر است دراین نشست دو روزه ریاست هیئت آذربایجانی را دلاورفرض علی یف رییس بخش همکاری های بین الملی کمیته دولتی گمرک جمهوری آذربایجان را به عهده داشته ودر هیئت ایرانی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی و مدیران پایانه های مرزی جلفا , آستارا , بیله سواروپلدشت نیز حضور داشتند .
  مطالب مرتبط

  اختصاص حدود ۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای تامین تجهیزات پایانه های مرزی سیستان و بلوچستان

  اختصاص حدود ۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای تامین تجهیزات پایانه های مرزی سیستان و بلوچستان

  از مجموع اعتبارات سال جاری ۲۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال آن به پایانه مرزی میرجاوه ، ۲۴ میلیارد ریال به پایانه مرزی میلک و افزون بر ۳۱ میلیارد ریال به پایانه مرزی ریمدان اختصاص دارد که صرف اقداماتی نظیر تکمیل ساختمان نمازخانه ، محوطه سازی ، احداث سردرب ، ساختمان پیش ساخته و ...

  |

  بازدید مدیرکل تیر اتحادیه بین المللی حمل و نقل جاده ای (ایرو) از مرکز مدیریت راه‌های کشور

  بازدید مدیرکل تیر اتحادیه بین المللی حمل و نقل جاده ای (ایرو) از مرکز مدیریت راه‌های کشور

  ایرو همکاری های خوب و سازنده ای با آن سازمان و کشورهای عضو در زمینه تسهیل تجارت مرزی از طریق پیاده سازی کنوانسیون تیر و همچنین اجرای پروژه های تست مسیر به منظور برآورد زمان و هزینه های توقف در مرزها و مسیرهای عبوری دارد .

  |

  بازدید رئیس کمیسیون عمران مجلس از قرارگاه مرکزی حمل و نقل و راهداری زمستانی کشور

  بازدید رئیس کمیسیون عمران مجلس از قرارگاه مرکزی حمل و نقل و راهداری زمستانی کشور

  رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ضمن بازدید از مرکز مدیریت راه های کشور واقع در سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای ، بر نحوه خدمت رسانی این مرکز به کاربران جاده ای ، رانندگان و مسافران جاده ای ، نحوه اطلاع رسانی آخرین وضعیت محورهای مختلف کشور به هموطنان و شرایط تردد در ...

  |

  تشریح آخرین وضعیت محور‌های مسدود شده بر اثر زلزله استان آذربایجان شرقی

  تشریح آخرین وضعیت محور‌های مسدود شده بر اثر زلزله استان آذربایجان شرقی

  در ساعت‌های اولیه وقوع این زلزله ریزش کوهی در محور‌های بستان آباد ، میانه ، میانه به زنجان و سرچم به ترتیب به طول ۳۰ کیلومتر و ۱۸ کیلومتر و روستاهای شهرستان میانه و سراب رخ داد که باعث مسدود شدن برخی از محور‌ها به روستا‌های آذربایجان شرقی شد .

  |

  نظرات کاربران