در حال بارگذاری ...
 • اجرای طرح آشکارسازی ناوگان باری در استان سمنان

  بیش از ۳۳۰۰ دستگاه انواع ناوگان باری در استان سمنان فعال است که اجرای این طرح برای تمامی این ناوگان در دست اقدام است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون ایمنی ، فنی و بهره برداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان از اجرای طرح آشکارسازی ناوگان باری در استان خبر داد .

  محسن لشکری با اعلام این خبر اظهار داشت : به منظور پیشگیری از وقوع حوادث رانندگی و ارتقاء ایمنی تردد ناوگان باری اجرای طرح آشکارسازی و ایمنی تردد ناوگان باری در استان آغاز شد.

  وی با اشاره به تأثیر قابل ملاحظه کنترل بر تردد وسایل نقلیه و نظارت بر اجرای قوانین توسط کاربران جاده‌ای بر بازدارنگی تخلفات رانندگی در راستای ارتقای ایمنی تردد گفت : به منظور ارتقای کارایی و کارآمدی شیوه‌های نظارتی و استفاده مؤثر از تمامی شقوق نظارت جاده‌ای ؛ نظارت و کنترل بر تردد وسایل نقلیه مورد اجرا گذاشته می‌شود تا با بهره‌گیری بهینه از منابع و ظرفیت‌های استانی ، افزایش بهره‌وری و اثربخشی بیشتر در این حوزه محقق شود .

  لشکری با اشاره به اینکه اجرای طرح های ارتقای ایمنی تاثیر مثبتی در بهیود رفتار رانندگان و مترددین در جاده ها را دارد ، افزود : نمایان‌سازی ابعاد عقب کشنده ، اتاق بار و یدک خودروهای ناوگان باری موجب رویت به‌موقع آنها توسط رانندگانی می شود که در عقب این خودروها در حرکت هستند و این امر به رانندگان پشت سری فرصت می دهد تا بموقع واکنش نشان داده و از بروز تصادف و به بار آمدن خسارت و تلفات جلوگیری کنند .

  لشکری گفت : اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای برای مهار و کنترل این نوع از تصادفات نسبت به نصب برچسب شبرنگ در قسمت های مختلف ۸۰۰ دستگاه ناوگان باری در تمامی شهرستان‌های استان به منظور نمایان سازی تردد و حضور آنان در راه ها اقدام کرده است .

  شایان ذکر است ، بیش از  ۳۳۰۰ دستگاه انواع ناوگان باری در استان سمنان فعال است که اجرای این طرح برای تمامی این ناوگان در دست اقدام است .
  مطالب مرتبط

  نصب و بهره برداری از ۹ دستگاه پل عابر پیاده در جاده های استان مازندران

  نصب و بهره برداری از ۹ دستگاه پل عابر پیاده در جاده های استان مازندران

  از مزایا اجرای این طرح ایجاد امنیت جانی شهروندان در حمل ونقل و تسهیل عبور و مرور ، افزایش ظرفیت سواره رو با حذف تداخل جریان عابران و افزایش سرعت وسایل نقلیه و افزایش ایمنی عابران پیاده برشمرد .

  |

  الزام شرکت های حمل و نقل مسافربری به رعایت ضوابط جدید جابجایی مسافران برون شهری

  الزام شرکت های حمل و نقل مسافربری به رعایت ضوابط جدید جابجایی مسافران برون شهری

  از هموطنانی که به ناوگان اتوبوسی سفر می‌کنند ، درخواست می شود در صورت مشاهده هر گونه وضعیت نامطلوب در حین رانندگی و نارضایتی از نحوه خدمات رسانی سریعاً از طریق تلفن گویای ۱۴۱ با این سازمان ارتباط برقرار کنند تا از سوی مسئولان و کارشناسان به موارد مطرح شده و شکایات رسیدگی شود .

  |

  نظرات کاربران