در حال بارگذاری ...
 • بالا بودن حجم خسارت‌های وارده به راه‌های استان سیستان و بلوچستان

  طبق آمار به دست آمده نزدیک به ۱۰۰ روستای استان سیستان و بلوچستان با انسداد راه‌های دسترسی مواجه هستند اما با تدابیر اندیشیده شده ماشین آلات به ترتیب عملیات بازگشایی راه های روستایی را آغاز می‌کنند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سرپرست معاونت راه‌های روستایی و فرعی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به فروکش‌ کردن سطح آب در استان سیستان و بلوچستان گفت : تلاش می‌شود تا فردا گزارش اولیه خسارت اولیه وارده به راه‌های استان ارائه شود .

  رضا اکبری با اشاره به بازدید و رصد اقدامات انجام شده در قبال جاری شدن سیلاب در استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت : امروز به سرتاسر استان سرکشی شد و مشاهدات حاکی از بالا بودن حجم خسارت‌های وارده است . بنا بر تلاش شبانه روزی راهداران ، هیچ یک از راه‌های شریانی و فرعی استان سیستان و بلوچستان مسدود نیست و تردد برقرار است . اگرچه تعدادی از ابنیه‌ فنی و راه‌های شریانی و فرعی با آب‌ شستگی شدید مواجه شده‌اند .

  سرپرست معاونت راه روستایی و فرعی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به اقدامات انجام شده در جنوب استان نیز گفت : در جنوب استان به غیر از جاده کنارک به جاسک سایر محورها باز است و هم اینک دو اکیپ راهداری در حال تلاش برای بازگشایی این محور تا پایان امروز هستند . با توجه به فروکش کردن سطح آب نسبت به روز‌های گذشته ، تلاش می‌شود تا فردا براورد اولیه از میزان خسارت وارده به راه‌های استان تهیه شود .

  وی در خصوص وضعیت راه‌های روستایی استان نیز گفت : طبق آمار به دست آمده نزدیک به ۱۰۰ روستای استان سیستان و بلوچستان با انسداد راه‌های دسترسی مواجه هستند اما با تدابیر اندیشیده شده ماشین آلات به ترتیب عملیات بازگشایی راه های روستایی را آغاز می‌کنند .

  این مقام مسئول در سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در ادامه بارش برف در کرمان طی ۲۰ سال اخیر را بی سابقه توصیف کرد و گفت : محور بافت به نگار که بر اثر کولاک مسدود بود ، امروز با تلاش راهداران بازگشایی شد و خوشبختانه کرمان فاقد محور مسدود شریانی است . اما راه های دسترسی ۵۰ روستا در استان کرمان و ۴۰ روستا در استان هرمزگان که استان‌های معین سیستان و بلوچستان محسوب می‌شوند مسدود هستند و ماشین‌آلات راهداری آن‌ها در حال انجام عملیات هستند . برای تامین ماشین‌‌آلات مورد نیاز استان سیستان و بلوچستان از استان‌های فارس، بوشهر و یزد درخواست کمک شده است .
  مطالب مرتبط

  تاکید وزیر راه و شهرسازی بر تسریع در نهایی‌سازی نقشه راه ایمنی راه‌های کشور

  تاکید وزیر راه و شهرسازی بر تسریع در نهایی‌سازی نقشه راه ایمنی راه‌های کشور

  از ۲۵۱ نقطه پر تصادف معرفی شده در مرداد ماه از سوی پلیس راه به وزارت راه و شهرسازی ، پس از ابلاغ به سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ۶۸ نقطه طی ۳ ماه برطرف شد و ۱۴۱ نقطه دیگر نیز در دست اجرا است که تا پایان سال جاری رفع می‌شود . همچنین اصلاح ۶۱ نقطه پر هزینه نیز در سال آینده پس ...

  |

  تشریح اقدامات سازمان راهداری برای بازگشایی محورهای مسدود شده سیستان و بلوچستان

  تشریح اقدامات سازمان راهداری برای بازگشایی محورهای مسدود شده سیستان و بلوچستان

  بر اثر وقوع سیل حدود ۱۶ دستگاه پل و آبرو کاملا تخریب شده است و حدود ۱۶۲ ابنیه شامل آبنما و پل دچار آسیب و خسارت شده است ، همچنین ۱۷۶۳ کیلومتر از راه‌های اصلی و فرعی و ۳۸۶۰ کیلومتر از راه‌های روستایی تخریب و یا دچار آسیب شده است .

  |

  نظرات کاربران