در حال بارگذاری ...
 • تشریح اقدامات سازمان راهداری برای بازگشایی محورهای مسدود شده سیستان و بلوچستان

  بر اثر وقوع سیل حدود ۱۶ دستگاه پل و آبرو کاملا تخریب شده است و حدود ۱۶۲ ابنیه شامل آبنما و پل دچار آسیب و خسارت شده است ، همچنین ۱۷۶۳ کیلومتر از راه‌های اصلی و فرعی و ۳۸۶۰ کیلومتر از راه‌های روستایی تخریب و یا دچار آسیب شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، آخرین اقدامات انجام شده توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در جهت بازگشایی محورهای مسدود شده در استان سیستان و بلوچستان تشریح شد .

  عبدالهاشم حسن‌نیا معاون وزیر و رئیس این سازمان در خصوص اقدامات انجام شده در محورهای سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان گفت : در پی وقوع سیل ۲۷ محور اصلی و فرعی و ۸۷۵ راه روستایی بر اثر سیل و طغیان رودخانه ها دچار انسداد شده بود که با تلاش شبانه‌روزی ۷۲۲ نفر نیروی راهداری و بکارگیری ۳۷۵ دستگاه ماشین‌آلات نیمه سنگین و سنگین فعال راهداری تاکنون ۲۷ محور اصلی و فرعی و ۸۰۵ راه روستایی بازگشایی شده است و تلاش برای بازگشایی حدود ۷۰ راه روستایی همچنان ادامه دارد .

  وی از فعالیت شبانه‌روزی و بی وقفه ۷۰ اکیپ راهداری جهت بازگشایی و رفع مشکل مناطق آسیب دیده خبر داد و افزود : بر اثر وقوع سیل حدود ۱۶ دستگاه پل و آبرو کاملا تخریب شده است و حدود ۱۶۲ ابنیه شامل آبنما و پل دچار آسیب و خسارت شده است ، همچنین ۱۷۶۳ کیلومتر از راه‌های اصلی و فرعی و ۳۸۶۰ کیلومتر از راه‌های روستایی تخریب و یا دچار آسیب شده است .

  معاون وزیر راه و شهرسازی افزود : در محورهای مواصلاتی استان سیستان و بلوچستان تاکنون ۶۰ هزار متر مکعب خاکبرداری و ریزش‌برداری و ۲۰۰ هزار متر مکعب خاکریزی انجام شده است . برای بازگشایی محورهای مسدود شده در استان سیستان و بلوچستان ۱۱ دستگاه ماشین‌آلات راهداری از استان‌های بوشهر ، خراسان جنوبی ، فارس و یزد شامل لودر و بلدوزر ارسال شده است ، همچنین ۷۰ متر لوله آبرو پیش ساخته جهت برقراری ارتباط راه‌ها از استان لرستان به این استان ارسال شده است .

   

   
  مطالب مرتبط

  تاکید وزیر راه و شهرسازی بر تسریع در نهایی‌سازی نقشه راه ایمنی راه‌های کشور

  تاکید وزیر راه و شهرسازی بر تسریع در نهایی‌سازی نقشه راه ایمنی راه‌های کشور

  از ۲۵۱ نقطه پر تصادف معرفی شده در مرداد ماه از سوی پلیس راه به وزارت راه و شهرسازی ، پس از ابلاغ به سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ۶۸ نقطه طی ۳ ماه برطرف شد و ۱۴۱ نقطه دیگر نیز در دست اجرا است که تا پایان سال جاری رفع می‌شود . همچنین اصلاح ۶۱ نقطه پر هزینه نیز در سال آینده پس ...

  |

  بالا بودن حجم خسارت‌های وارده به راه‌های استان سیستان و بلوچستان

  بالا بودن حجم خسارت‌های وارده به راه‌های استان سیستان و بلوچستان

  طبق آمار به دست آمده نزدیک به ۱۰۰ روستای استان سیستان و بلوچستان با انسداد راه‌های دسترسی مواجه هستند اما با تدابیر اندیشیده شده ماشین آلات به ترتیب عملیات بازگشایی راه های روستایی را آغاز می‌کنند .

  |

  نظرات کاربران