در حال بارگذاری ...
 • الزام شرکت های حمل و نقل مسافربری به رعایت ضوابط جدید جابجایی مسافران برون شهری

  از هموطنانی که به ناوگان اتوبوسی سفر می‌کنند ، درخواست می شود در صورت مشاهده هر گونه وضعیت نامطلوب در حین رانندگی و نارضایتی از نحوه خدمات رسانی سریعاً از طریق تلفن گویای ۱۴۱ با این سازمان ارتباط برقرار کنند تا از سوی مسئولان و کارشناسان به موارد مطرح شده و شکایات رسیدگی شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، شرکت ها و موسسات حمل و نقل مسافربری برون شهری ملزم به رعایت ضوابط جدید جا به جایی مسافران بوده و می بایست هرچه سریعتر زیرساخت‌های مورد نیاز را فراهم کنند .

  داریوش باقرجوان مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر با بیان این مطلب اظهار داشت : ضوابط جدید جابه‌جایی مسافران برون شهری در راستای افزایش ایمنی سفر‌های جاده‌ای، ارتقای سطح خدمات و افزایش توانمندی و مشارکت شرکت های حمل و نقل مسافربری ابلاغ شده است و طبق این ضوابط شرکت ها مکلف شدند اتاق ویژه کنترل و مانیتورینگ ناوگان را راه اندازی ورفتار لحظه ای رانندگان را از مبدأ تا مقصد سفر ها رصد کنند .

  وی از ضرورت مشارکت هموطنان در ارتقای خدمات در بخش حمل و نقل مسافربری یاد کرد و افزود : از هموطنانی که به ناوگان اتوبوسی سفر می‌کنند ، درخواست می شود در صورت مشاهده هر گونه وضعیت نامطلوب در حین رانندگی و نارضایتی از نحوه خدمات رسانی سریعاً از طریق تلفن گویای ۱۴۱ با این سازمان ارتباط برقرار کنند تا از سوی مسئولان و کارشناسان به موارد مطرح شده و شکایات رسیدگی شود .

  باقرجوان با اظهار امیدواری از اینکه با رعایت ضوابط جدید حمل و نقل مسافربری خطای انسانی در بروز حوادث جاده ای به حداقل ممکن برسد افزود : ایمنی سفر‌های جاده‌ای به ویژه ناوگان عمومی حمل و نقل از اهمیت خاصی برخوردار است و در صورتی که تخلف شرکت های حمل و نقل در وقوع تصادفات جاده ای محرز شود ، به مراجع قضایی اعلام شده و برخورد قانونی صورت می گیرد .

  وی خاطر نشان کرد : مسئولیت مدنی جابجایی مسافران برعهده شرکت های حمل و نقل است و می بایست در راستای افزایش مسئولیت پذیری و پاسخگویی مناسب به خدمات گیرندگان تلاش نمایند .
  مطالب مرتبط

  نصب و بهره برداری از ۹ دستگاه پل عابر پیاده در جاده های استان مازندران

  نصب و بهره برداری از ۹ دستگاه پل عابر پیاده در جاده های استان مازندران

  از مزایا اجرای این طرح ایجاد امنیت جانی شهروندان در حمل ونقل و تسهیل عبور و مرور ، افزایش ظرفیت سواره رو با حذف تداخل جریان عابران و افزایش سرعت وسایل نقلیه و افزایش ایمنی عابران پیاده برشمرد .

  |

  نظرات کاربران