در حال بارگذاری ...
 • صدور ​احکام حقوقی رانندگان و شرکت های حمل و نقل متخلف در تصادف های اتوبوسی اخیر

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در پی وقوع  تصادف های اخیر وسایل نقلیه جاده ای پس از بررسی علل و عوامل آن ، تخلفات رانندگان و شرکت های متخلف در کمیسیون های مواد ۱۱ و ۱۲ رسیدگی و احکام حقوقی لازم صادر شد .

  عباسعلی بنی اسدی مدیر کل دفتر حقوقی و تدوین مقررات این سازمان با اعلام این خبر افزود : تخلفات حرفه ای رانندگان و شرکت های حمل و نقل جاده ای ، پس از تکمیل اسناد و مدارک موجود، به کمیسیون های مواد ۱۱ و ۱۲ رسیدگی به تخلفات شرکتهای حمل و نقل جاده ای ارجاع شد و پس از بررسی ، احکام برخورد با این تخلفات صادر و به اجرا در آمده است . در رابطه با تصادف اتوبوس مسیر فیروز کوه ، شرکت تعاونی مسافر بری شماره ۲ پایانه شرق تهران به رغم نقص فنی اتوبوس مبادرت به صدور صورت وضعیت نموده که با توجه به رای اعضای کمیسیون بر طبق  تبصره ۱ ماده ۳۱ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی ، حکم تعطیلی شرکت تعاونی ۲ پایانه شرق تهران به مدت یک سال صادر شد .

  مدیر کل دفتر حقوقی و تدوین مقررات در خصوص تصادف مورخ ۱۰ دی ماه گفت : اتوبوس تحت پوشش شرکت مسافربری عدل اصفهان بوده که با بررسی اسناد و مدارک پرونده ، شرکت مذکور در مورد حمل بار تجاری و راهبری صحیح وسیله نقلیه توسط رانندگان مندرج در صورت وضعیت مربوطه و استفاده از افراد فاقد صلاحیت و همچنین تغییر وضعیت وسیله نقلیه مقصر شناخته شده و رای به تعطیلی شرکت مذکور به مدت یک سال صادر شد .

  بنی اسدی در مورد حادثه ۲۰ دی ماه نیز گفت : اتوبوس تحت پوشش شرکت مسافربری پیک صبای شهرستان بم در محور ایرانشهر – بم بوده که منجر به فوت یک نفر و مجروح شدن ۲ نفر از هموطنان عزیز شد، پس از دفاعیات مدیر عامل شرکت مذکور ، قصور شرکت در نظارتهای فنی لازم قبل از سفر محرز شد و رای به تعطیلی شرکت مذکور به مدت یک سال صادر شد .

  مدیر کل دفتر حقوقی سازمان  راهداری و حمل و نقل جاده ای در مورد تصادف ۱۶ دی ماه گفت : اتوبوس تحت پوشش شرکت مسافربری لوان نور شهرستان زاهدان در محور خروجی پل آزادراه باغچه – مشهد که منجر به فوت یک نفر و مجروح شدن هفت نفر شد ، کمیسیون حکم تعطیلی شرکت حمل و نقل مذکور را به مدت شش ماه صادر کرد .

  گفنتی است در مورد رانندگان این اتوبوس ها ، با توجه به این که سه نفر از رانندگان در این تصادفات فوت شدند پرونده مختومه شده و در مورد سه نفر دیگر رانندگان درگیر در تصادفات مذکور با توجه به مستندات موجود در پرونده شرکت ، حکم به لغو اعتبار کارت هوشمند رانندگان مقصر به مدت یک سال و در مورد راننده اتوبوس محور زنجان ، حکم به ممنوعیت فعالیت به مدت ۲ سال صادر شد .
  مطالب مرتبط

  نصب و بهره برداری از ۹ دستگاه پل عابر پیاده در جاده های استان مازندران

  نصب و بهره برداری از ۹ دستگاه پل عابر پیاده در جاده های استان مازندران

  از مزایا اجرای این طرح ایجاد امنیت جانی شهروندان در حمل ونقل و تسهیل عبور و مرور ، افزایش ظرفیت سواره رو با حذف تداخل جریان عابران و افزایش سرعت وسایل نقلیه و افزایش ایمنی عابران پیاده برشمرد .

  |

  الزام شرکت های حمل و نقل مسافربری به رعایت ضوابط جدید جابجایی مسافران برون شهری

  الزام شرکت های حمل و نقل مسافربری به رعایت ضوابط جدید جابجایی مسافران برون شهری

  از هموطنانی که به ناوگان اتوبوسی سفر می‌کنند ، درخواست می شود در صورت مشاهده هر گونه وضعیت نامطلوب در حین رانندگی و نارضایتی از نحوه خدمات رسانی سریعاً از طریق تلفن گویای ۱۴۱ با این سازمان ارتباط برقرار کنند تا از سوی مسئولان و کارشناسان به موارد مطرح شده و شکایات رسیدگی شود .

  |

  نظرات کاربران