در حال بارگذاری ...
 • اختصاص حدود ۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای تامین تجهیزات پایانه های مرزی سیستان و بلوچستان

  از مجموع اعتبارات سال جاری ۲۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال آن به پایانه مرزی میرجاوه ، ۲۴ میلیارد ریال به پایانه مرزی میلک و افزون بر ۳۱ میلیارد ریال به پایانه مرزی ریمدان اختصاص دارد که صرف اقداماتی نظیر تکمیل ساختمان نمازخانه ، محوطه سازی ، احداث سردرب ، ساختمان پیش ساخته و تعمیر و بهسازی سالن های مسافری پایانه های مرزی استان خواهد شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان از اختصاص حدود ۸۰ میلیارد ریال اعتبار در سال جاری برای احداث سایت ها و تامین تجهیزات مورد نیاز پایانه های مرزی استان خبر داد .

  ایوب کرد با بیان اینکه طرح مسائلی نظیر توسعه تجارت منطقه ای و بین المللی ، بدون توجه به مقوله حمل و نقل و ترانزیت عملاً بی ثمر خواهد بود ، افزود : با توجه به اینکه پایانه های مرزی این استان اهمیت بسزایی در توسعه اقتصاد منطقه و حمل و نقل بین المللی و افزایش مبادلات با کشورهای همسایه دارند باید پایانه های مرزی زمینی از نظر فیزیکی و چگونگی ارائه خدمات به مسافرین ، صاحبان کالا و رانندگان در سطح استانداردهای ملی و بین المللی بوده و مبتنی بر همین مولفه ها فعالیت کند .

  وی احداث و توسعه پایانه های مرزی را از اولویت های مهم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان عنوان کرد و افزود : از مجموع اعتبارات سال جاری ۲۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال آن به پایانه مرزی میرجاوه ، ۲۴ میلیارد ریال به پایانه مرزی میلک و افزون بر ۳۱ میلیارد ریال به پایانه مرزی ریمدان اختصاص دارد که صرف اقداماتی نظیر تکمیل ساختمان نمازخانه ، محوطه سازی ، احداث سردرب ، ساختمان پیش ساخته و تعمیر و بهسازی سالن های مسافری پایانه های مرزی استان خواهد شد .

  مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اهمیت پایانه مرزی ریمدان ، اظهار داشت : مطالعات طرح جامع احداث این پایانه مرزی توسط مشاوران از سال ۹۶ آغاز و عملیات احداث سایت موقت نیز در تیرماه سال گذشته شروع شد که با ساخت ساختمان تشریفات مسافری و سازه های پشتیبان از قبیل سرویس بهداشتی ، ساختمان مخازن آب ، سپتیک ، برج نوری ، دکل پرچم ، حصارکشی و برق رسانی به پایانه مذکور با هزینه ای بیش از ۴۵ میلیارد ریال اتمام یافته و درحال حاضر خاکریزی محوطه در دست اجراست .

  کرد در پایان پایانه های مرزی را موتور محرکه اقتصاد محلی ذکر کرد و افزود : در صورت برخورداری پایانه های مرزی از توسعه و رونق مناسب ، می‌توانند منافع اقتصادی و اجتماعی قابل توجهی را برای کشور به ارمغان آورند ، لذا احداث سایت استاندارد برای دو پایانه مرزی ریمدان و پیشین در دستور کار این اداره کل قرار دارد تا با اجرای طرح مناسب به الگوی کشوری تبدیل شوند.
  مطالب مرتبط

  تحویل ۹ کارخانه آسفالت به اداره کل راهداری استان آذربایجان غربی در آینده ای نزدیک

  تحویل ۹ کارخانه آسفالت به اداره کل راهداری استان آذربایجان غربی در آینده ای نزدیک

  کارخانه آسفالت ۶۰ تنی سلماس به طور کامل تحویل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی شده و سایر کارخانه های آسفالت که با ظرفیت های مختلف و عمدتا ۱۲۰ تنی هستند با طی مراحل حقوقی و قانونی به زودی تحویل این اداره کل خواهند شد .

  |

  کاهش ۵۷ درصدی فوتی های رانندگی در محورهای برون شهری مازندران

  کاهش ۵۷ درصدی فوتی های رانندگی در محورهای برون شهری مازندران

  در راستای کاهش تصادفات و فوتی های رانندگی ، اقدامات اجرایی و آموزشی در سطح استان در حال اجرا بوده ، امید است باتداوم اقدامات اجرایی و آموزشی ، روند کاهشی تصادفات و فوتی ها تا پایان سال جاری ادامه یابد .

  |

  نظرات کاربران