در حال بارگذاری ...
 • برف‌روبی بیش از ۹۰۰۰ کیلومتر از محورهای استان خراسان جنوبی

  طی سه روز اخیر نیروهای راهداری به ۱۰۵ دستگاه خودرو گرفتار در برف و یخبندان جاده‌های استان امداد رسانی کرده اند و به ۸۰ مسافر و سرنشین گرفتار نیز اسکان داده شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی گفت : در پی بارش های سنگین برف در سه روز اول هفته بیش از ۹ هزار و ۶۰۰ کیلومتر از راه های استان برفروبی شده است .

  مصرف بیش از ۴۵۰۰ تن شن و نمک در راه‌های استان

  اسد الله جلال زاده ادامه داد : برای باز نگاه داشتن محورها تاکنون ۷۸ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری و ۱۶۰ نیروی راهداری با استفاده از حدود ۴۵۷۳ تن شن و نمک نسبت به برف‌روبی مکرر ۹۶۱۰ کیلومتر - باند راه ‌های استان اقدام نموده اند .

  کمک راهداران به ۱۰۵ دستگاه خودرو گرفتار در برف

  وی ادامه داد : طی سه روز اخیر نیروهای راهداری به ۱۰۵ دستگاه خودرو گرفتار در برف و یخبندان جاده‌های استان امداد رسانی کرده اند و به ۸۰ مسافر و سرنشین گرفتار نیز اسکان داده شده است .

  بازگشایی بیش از ۳۰۰ محور روستایی استان

  سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جادهای خراسان جنوبی افزود : براساس برنامه‌ریزی انجام شده برف‌روبی در راه‌های فرعی و روستایی استان توسط تیم‌های راهداری از صبح دیروز با کمک دهیاران در شهرستان های مختلف انجام می گیرد و تا‌کنون بیش از ۳۰۰ محور روستایی بازگشایی و کلیه راهداران در قالب اکیپ های عملیاتی به صورت شبانه روزی در حال انجام عملیات برفروبی جهت تردد ایمن در سایر محورهای روستایی هستند .

  جلال زاده گفت : شماره تلفن گویای ۱۴۱، سایت مرکز مدیریت راه‌های کشور و اپلیکیشن مربوطه به صورت ۲۴ ساعت پاسخگوی هموطنان برای اطلاع‌رسانی از وضعیت جاده‌های استان است و سامانه پیامکی ۳۰۰۰۵۶۱۴۱ نیز برای ارتباط مستقیم با سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان برای رسیدگی به شکایات ، انتقادات و پیشنهادات شهروندان فعال است .

  وی همچنین به رانندگان توصیه کرد : با توجه به برودت هوا در برخی محور های روستایی جهت تردد ایمن تجهیزات مورد نیاز از جمله زنجیر چرخ ، چراغ چشمک زن ، جعبه کمک‌های اولیه و کپسول اطفای حریق را همراه داشته باشند .
  مطالب مرتبط

  تحویل ۹ کارخانه آسفالت به اداره کل راهداری استان آذربایجان غربی در آینده ای نزدیک

  تحویل ۹ کارخانه آسفالت به اداره کل راهداری استان آذربایجان غربی در آینده ای نزدیک

  کارخانه آسفالت ۶۰ تنی سلماس به طور کامل تحویل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی شده و سایر کارخانه های آسفالت که با ظرفیت های مختلف و عمدتا ۱۲۰ تنی هستند با طی مراحل حقوقی و قانونی به زودی تحویل این اداره کل خواهند شد .

  |

  کاهش ۵۷ درصدی فوتی های رانندگی در محورهای برون شهری مازندران

  کاهش ۵۷ درصدی فوتی های رانندگی در محورهای برون شهری مازندران

  در راستای کاهش تصادفات و فوتی های رانندگی ، اقدامات اجرایی و آموزشی در سطح استان در حال اجرا بوده ، امید است باتداوم اقدامات اجرایی و آموزشی ، روند کاهشی تصادفات و فوتی ها تا پایان سال جاری ادامه یابد .

  |

  افزایش سرعت بهسازی راه ها با اجرای عملیات جدید مهندسی در سازمان راهداری

  افزایش سرعت بهسازی راه ها با اجرای عملیات جدید مهندسی در سازمان راهداری

  تعویض گاردریل در جاده های کشور با نیوجرسی و اصلاح مسیرها به این شکل کمک زیادی به ایمنی رانندگان کرده و باعث می شود پس از برخورد به آن ها به جاده برگردند . این اقدامات هزینه زیادی داشته اما با کم بودن ماشین آلات کار با اولویت در حال انجام است .

  |

  نظرات کاربران