در حال بارگذاری ...
 • برف‌روبی بیش از ۹۰۰۰ کیلومتر از محورهای استان خراسان جنوبی

  طی سه روز اخیر نیروهای راهداری به ۱۰۵ دستگاه خودرو گرفتار در برف و یخبندان جاده‌های استان امداد رسانی کرده اند و به ۸۰ مسافر و سرنشین گرفتار نیز اسکان داده شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی گفت : در پی بارش های سنگین برف در سه روز اول هفته بیش از ۹ هزار و ۶۰۰ کیلومتر از راه های استان برفروبی شده است .

  مصرف بیش از ۴۵۰۰ تن شن و نمک در راه‌های استان

  اسد الله جلال زاده ادامه داد : برای باز نگاه داشتن محورها تاکنون ۷۸ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری و ۱۶۰ نیروی راهداری با استفاده از حدود ۴۵۷۳ تن شن و نمک نسبت به برف‌روبی مکرر ۹۶۱۰ کیلومتر - باند راه ‌های استان اقدام نموده اند .

  کمک راهداران به ۱۰۵ دستگاه خودرو گرفتار در برف

  وی ادامه داد : طی سه روز اخیر نیروهای راهداری به ۱۰۵ دستگاه خودرو گرفتار در برف و یخبندان جاده‌های استان امداد رسانی کرده اند و به ۸۰ مسافر و سرنشین گرفتار نیز اسکان داده شده است .

  بازگشایی بیش از ۳۰۰ محور روستایی استان

  سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جادهای خراسان جنوبی افزود : براساس برنامه‌ریزی انجام شده برف‌روبی در راه‌های فرعی و روستایی استان توسط تیم‌های راهداری از صبح دیروز با کمک دهیاران در شهرستان های مختلف انجام می گیرد و تا‌کنون بیش از ۳۰۰ محور روستایی بازگشایی و کلیه راهداران در قالب اکیپ های عملیاتی به صورت شبانه روزی در حال انجام عملیات برفروبی جهت تردد ایمن در سایر محورهای روستایی هستند .

  جلال زاده گفت : شماره تلفن گویای ۱۴۱، سایت مرکز مدیریت راه‌های کشور و اپلیکیشن مربوطه به صورت ۲۴ ساعت پاسخگوی هموطنان برای اطلاع‌رسانی از وضعیت جاده‌های استان است و سامانه پیامکی ۳۰۰۰۵۶۱۴۱ نیز برای ارتباط مستقیم با سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان برای رسیدگی به شکایات ، انتقادات و پیشنهادات شهروندان فعال است .

  وی همچنین به رانندگان توصیه کرد : با توجه به برودت هوا در برخی محور های روستایی جهت تردد ایمن تجهیزات مورد نیاز از جمله زنجیر چرخ ، چراغ چشمک زن ، جعبه کمک‌های اولیه و کپسول اطفای حریق را همراه داشته باشند .
  مطالب مرتبط

  نصب و بهره برداری از ۹ دستگاه پل عابر پیاده در جاده های استان مازندران

  نصب و بهره برداری از ۹ دستگاه پل عابر پیاده در جاده های استان مازندران

  از مزایا اجرای این طرح ایجاد امنیت جانی شهروندان در حمل ونقل و تسهیل عبور و مرور ، افزایش ظرفیت سواره رو با حذف تداخل جریان عابران و افزایش سرعت وسایل نقلیه و افزایش ایمنی عابران پیاده برشمرد .

  |

  نظرات کاربران