در حال بارگذاری ...
 • اقدامات انجام گرفته برای مقابله با بارندگی‌ها و سیلاب شدید در سطح سیستان و بلوچستان

  در حال حاضر مسیر‌ها با خاک به صورت موقتی بازگشایی می‌شوند تا پس از فروکش کردن سطح آب و برآورد خسارت ترمیم‌های اساسی انجام شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان شدت بارندگی در ۲۵ سال گذشته بی سابقه عنوان کرد و گفت : راهداران به صورت شبانه‌روزی در حال بازگشایی مسیر‌ها هستند .

  ایوب کرد با اشاره به اقدامات انجام گرفته برای مقابله با بارندگی‌ها و سیلاب شدید در سطح استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت : پس دریافت اطلاعیه سازمان هواشناسی ، تمهیدات لازم اندیشیده شد و تمام نیرو‌های راهدار ، ماشین‌آلات و راهدارخانه‌ها شامل ۳۰ اکیپ و ۱۰۰ دستگاه ماشین‌آلات در حالت آماده باش قرار گرفتند . شدت بارندگی بیش از ۲۰۰ میلیمتر ، به حدی بالا بود که در مقایسه با ۲۵ سال اخیر با بارندگی به این شدت مواجه نشده بودیم .

  مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان بیان کرد : از حدود ۱۶ راه فرعی که بر اثر بارندگی مسدود شده بود ، به غیر از یک محور الباقی با تلاش همکاران بازگشایی شد و برای بازگشایی آن محور نیز منتظر قروکش کردن آب هستیم .

  کرد با اشاره به بارش برف سنگین در مناطق کوهستانی گفت : به دلیل بارش سنگین برف مسیر ارتباطی ۱۲۵ روستا مسدود شد که با تلاش بی‌وقفه نیروهای راهداری ، مسیر ارتباطی ۷۵ روستا بازگشایی شده و راهداران مشغول بازگشایی راه ارتباطی ۵۰ روستای باقیمانده هستند .

  وی حجم خرابی‌های وارده به جسم راه‌ها و ابنیه فنی را بسیار زیاد عنوان کرد و گفت : در حال حاضر مسیر‌ها با خاک به صورت موقتی بازگشایی می‌شوند تا پس از فروکش کردن سطح آب و برآورد خسارت ترمیم‌های اساسی انجام شود .

  مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد : استان‌های هرمزگان و کرمان به عنوان استان‌های معین سیستان و بلوچستان در حال مقابله با بارندگی شدید هستند و قرار است رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در پایان هفته جاری به استان سیستان و بلوچستان سفر می‌کند . در خواست می‌شود به صورت الحساب به دو اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان از طریق اعتبارات کمک شود ،‌ بدین ترتیب می‌توان شرایط را بهتر مدیریت کرد .
  مطالب مرتبط

  آغاز طرح تشدید نظارت بر مجتمع های خدماتی رفاهی استان تهران

  آغاز طرح تشدید نظارت بر مجتمع های خدماتی رفاهی استان تهران

  مجتمع های خدماتی و رفاهی برای افزایش خدمات مطلوب‌تر به مسافرین در راستای صیانت از حریم عمومی و حقوق شهروندی در جهت خدمات‌رسانی مطلوب در طول سال انجام وظیفه می کنند و امید است با برنامه ریزی دقیق در راستای رفاه کاربران جاده ای امکانات رفاهی را بیش از پیش توسعه دهند .

  |

  افزایش شمار مجوزهای تردد عبور ناوگان حمل کالای ایرانی از روسیه

  افزایش شمار مجوزهای تردد عبور ناوگان حمل کالای ایرانی از روسیه

  طرفین توافق نمودند ضمن افزایش تعداد مجوزهای تردد برای سال ۲۰۲۰ ، حسب اعلام نیاز هریک در خصوص افزایش شمار مجوزهای تردد تکمیلی ، موضوع را بر اساس گزارش عملکرد ناوگان مورد بررسی و اقدام مقتضی قرار دهند .

  |

  نظرات کاربران