در حال بارگذاری ...
 • بازگشایی راه ارتباطی ۴۰۰ روستای مسدود شده در سیلاب سیستان و بلوچستان

  ۴۰۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری در حال بازسازی راه‌های اصلی ، فرعی و روستایی تخریب شده یا مسدود در اثر سیلاب در جنوب استان سیستان و بلوچستان هستند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در اثر وقوع سیلاب در استان سیستان و بلوچستان ، ۷۰۰ راه روستایی مسدود شد که با تلاش شبانه روزی راهداران تاکنون راه ارتباطی ۴۰۰ روستا بازگشایی شده است .

  حیدر مطاعی معاون راهداری این سازمان با علام این مطلب افزود : بخش زیادی از جاده‌های اصلی ، فرعی و روستایی تا کنون بازگشایی شده اند اما در برخی از جاده‌های اصلی تا زمانی که سیلاب فروکش نکند ، نمی توان عملیات بازگشایی را انجام داد . شهرهای ایرانشهر ، قصرقند و چابهار ، بیشترین حجم سیلاب را داشته اند و به تبع آن راه های مواصلاتی در این شهرها بیشتر آسیب دیده است به گونه ای که  در خصوص بازگشایی ۳۰۰ راه روستایی به دلیل اینکه کل مسیر زیر آب رفته است ، فعلاً نمی‌توان عملیات راهسازی انجام داد .

  مطاعی خاطرنشان کرد : ۴۰۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری در حال بازسازی راه‌های اصلی ، فرعی و روستایی تخریب شده یا مسدود در اثر سیلاب در جنوب استان سیستان و بلوچستان هستند .

  وی با اشاره به انتقال تمام امکانات عمرانی و راهسازی بخش خصوصی ، دولتی و پیمانکاری به مناطق سیل زده افزود : عملیات امداد رسانی از روز پنجشنبه آغاز شده است این در حالی است که  ابتدا باید آب موجود در محورها و جاده‌ها فروکش کند تا بتوانیم میزان خسارت وارده را برآورد کنیم .

  معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای همچنین اظهار داشت : در حال حاضر در جاده‌هایی که آبگرفتگی ها به صورت نقطه‌ای است ، در حال انجام عملیات بازگشایی راه هستیم اما در بسیاری از محورها، آبگرفتگی به صورت کلی است . با توجه به اینکه سرعت انتقال آب کند است ،  پس از فروکش کردن سیلاب با حداکثر سرعت بازسازی محورها را آغاز خواهیم کرد .

  وی خاطرنشان کرد : در عرض دو یا سه ساعت ، معادل دو سال بارش در جنوب سیستان و بلوچستان رخ داد که ۲۵۰ میلیمتر بارندگی بود این در حالی است که پس از هشدار سازمان هواشناسی ، بلافاصله امدادرسانی آغاز شد و در حالت آماده باش کامل بودیم .

  مطاعی : با توجه به اینکه آن منطقه تماماً دشت است و رودخانه‌های سیلابی نداریم تا بتواند آبهای سطحی را جمع آوری کرده و ببرد ، تنها راه ما منتظر ماندن برای فروکش کردن آب است ؛ با این حال توانسته ایم بسیاری از محورهای روستایی تخریب شده را با اقدامات موقتی بازگشایی کنیم .
  مطالب مرتبط

  صرفه‌جویی یک میلیارد و ۲۲۰ میلیون لیتری سوخت با نوسازی ۵۰۰۰ دستگاه کامیون فرسوده

  صرفه‌جویی یک میلیارد و ۲۲۰ میلیون لیتری سوخت با نوسازی ۵۰۰۰ دستگاه کامیون فرسوده

  هر مالکی که ماشین خود را اسقاط کند به شرکت سازنده معرفی می‌شود تا کامیون جدید را تحویل بگیرد . ضمن اینکه شرکت تولیدکننده نیز افرادی را که ما در قالب این طرح معرفی می‌کنیم در اولویت تحویل کامیون قرار می‌دهد .

  |

  نظرات کاربران