در حال بارگذاری ...
 • بازگشایی راه ارتباطی ۴۰۰ روستای مسدود شده در سیلاب سیستان و بلوچستان

  ۴۰۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری در حال بازسازی راه‌های اصلی ، فرعی و روستایی تخریب شده یا مسدود در اثر سیلاب در جنوب استان سیستان و بلوچستان هستند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در اثر وقوع سیلاب در استان سیستان و بلوچستان ، ۷۰۰ راه روستایی مسدود شد که با تلاش شبانه روزی راهداران تاکنون راه ارتباطی ۴۰۰ روستا بازگشایی شده است .

  حیدر مطاعی معاون راهداری این سازمان با علام این مطلب افزود : بخش زیادی از جاده‌های اصلی ، فرعی و روستایی تا کنون بازگشایی شده اند اما در برخی از جاده‌های اصلی تا زمانی که سیلاب فروکش نکند ، نمی توان عملیات بازگشایی را انجام داد . شهرهای ایرانشهر ، قصرقند و چابهار ، بیشترین حجم سیلاب را داشته اند و به تبع آن راه های مواصلاتی در این شهرها بیشتر آسیب دیده است به گونه ای که  در خصوص بازگشایی ۳۰۰ راه روستایی به دلیل اینکه کل مسیر زیر آب رفته است ، فعلاً نمی‌توان عملیات راهسازی انجام داد .

  مطاعی خاطرنشان کرد : ۴۰۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری در حال بازسازی راه‌های اصلی ، فرعی و روستایی تخریب شده یا مسدود در اثر سیلاب در جنوب استان سیستان و بلوچستان هستند .

  وی با اشاره به انتقال تمام امکانات عمرانی و راهسازی بخش خصوصی ، دولتی و پیمانکاری به مناطق سیل زده افزود : عملیات امداد رسانی از روز پنجشنبه آغاز شده است این در حالی است که  ابتدا باید آب موجود در محورها و جاده‌ها فروکش کند تا بتوانیم میزان خسارت وارده را برآورد کنیم .

  معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای همچنین اظهار داشت : در حال حاضر در جاده‌هایی که آبگرفتگی ها به صورت نقطه‌ای است ، در حال انجام عملیات بازگشایی راه هستیم اما در بسیاری از محورها، آبگرفتگی به صورت کلی است . با توجه به اینکه سرعت انتقال آب کند است ،  پس از فروکش کردن سیلاب با حداکثر سرعت بازسازی محورها را آغاز خواهیم کرد .

  وی خاطرنشان کرد : در عرض دو یا سه ساعت ، معادل دو سال بارش در جنوب سیستان و بلوچستان رخ داد که ۲۵۰ میلیمتر بارندگی بود این در حالی است که پس از هشدار سازمان هواشناسی ، بلافاصله امدادرسانی آغاز شد و در حالت آماده باش کامل بودیم .

  مطاعی : با توجه به اینکه آن منطقه تماماً دشت است و رودخانه‌های سیلابی نداریم تا بتواند آبهای سطحی را جمع آوری کرده و ببرد ، تنها راه ما منتظر ماندن برای فروکش کردن آب است ؛ با این حال توانسته ایم بسیاری از محورهای روستایی تخریب شده را با اقدامات موقتی بازگشایی کنیم .
  مطالب مرتبط

  تلاش شبانه روزی راهداران مانع از انسداد جاده‌ها بر اثر بارش برف سنگین

  تلاش شبانه روزی راهداران مانع از انسداد جاده‌ها بر اثر بارش برف سنگین

  برای تردد در محورهای کوهستانی و برفگیر کشور به همراه داشتن زنجیرچرخ و تجهیزات زمستانی الزامی است . همچنین مردم می‌توانند با مراجعه به سامانه ۱۴۱ از آخرین وضعیت ترافیکی و جوی جاده‌های سراسر کشور مطلع شوند .

  |

  آخرین وضعیت اقدامات انجام شده در برابر سیلاب در راه‌های استان هرمزگان

  آخرین وضعیت اقدامات انجام شده در برابر سیلاب در راه‌های استان هرمزگان

  از ۱۵۰ راه روستایی مسدود نیز فقط ۷ راه روستایی شامل ۲۱ روستا در حوالی جاسک و بشاگرد که به دلیل طغیان رودخانه‌ها مسدود شده بود در دست بازگشایی قرار دارد و مسیر دسترسی به سایر روستاهای استان باز و تردد برقرار است .

  |

  رسیدگی به تخلفات ۲۲۶ راننده حمل و نقل عمومی برون شهری در سیستان و بلوچستان

  رسیدگی به تخلفات ۲۲۶ راننده حمل و نقل عمومی برون شهری در سیستان و بلوچستان

  عدم رعایت ضوابط تهیه ، تنظیم و استفاده از بارنامه و صورت وضعیت ، سوء استفاده از کارت هوشمند راننده و اخذ کمیسیون اضافی از رانندگان از جمله تخلفات صورت گرفته از سوی شرکت‌ها و کسر تجهیزات ایمنی و عدم اخذ بارنامه و صورت وضعیت نیز برخی تخلفات انجام شده از سوی رانندگان حمل ونقل ...

  |

  اعلام آخرین وضعیت راه های آسیب دیده از سیل در جنوب کشور

  اعلام آخرین وضعیت راه های آسیب دیده از سیل در جنوب کشور

  در استان سیستان و بلوچستان همزمان با وقوع سیل ، با بسیج حداقل ۴۳۰ دستگاه ماشین آلات سنگین راهداری و راهسازی شامل ماشین آلات شمال و جنوب استان و اعزامی از استانهای معین و بخش خصوصی ، عملیات مرمت و بازگشایی اولیه شروع شدو با توجه به اهمیت موضوع ، رئیس و تعدادی از معاونین و مدیران ...

  |

  نظرات کاربران