در حال بارگذاری ...
 • بسیج امکانات و تیم های امداد و نجات بندر چابهار در مناطق سیل زده

  با افزایش ظرفیت بندر چابهار و توسعه این بندر در بخش زیرساختی ، تجهیزاتی و پسکرانه ای و دسترسی به آب های آزاد ، صادرات کالا از این بندر افزایش چشمگیری پیدا کرده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت : در پی وقوع سیل در روستاهای بلوچستان علاوه بر ارسال کمک های نقدی و غیرنقدی ، تیم های امداد و نجات و ماشین آلات بندر چابهار در مناطق سیل زده حضور یافتند .

  بهروز آقایی اظهار کرد : با توجه به هشدار هواشناسی مبنی بر بارندگی سیل آسا در جنوب استان و ضرورت کمک به مردم جهت کاهش خسارت های ناشی از سیل ، تیم های امداد و نجات بندر چابهار به منظور امدادرسانی و برآورد سطح خسارت و نیازمندی های مردم در ساعات اولیه پس از بارندگی عازم مناطق روستایی چابهار ، کنارک و دشتیاری شدند . در ادامه و همزمان با حضور تیم های واکنش سریع یگان حفاظت ، عملیاتی و گشت و نظارت بر سواحل استان در روستاهای گرفتار در سیلاب ، دیگر ظرفیت ها و ماشین آلات فعال در پروژه های در دست اجرای بندر چابهار نیز جهت امدادرسانی و بازگشایی معابر روستایی به این مناطق ارسال شد .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به اعزام تیم های مهندسی بندر جهت ارائه خدمات علمی مربوط به کنترل سیلاب افزود : همچنین نیروهای انسانی ، سایر تجهیزات و ادوات بندری به منظور کمک لجستیکی و خودورهای امدادی و اداری بندر چابهار جهت حمل و نقل آسیب دیدگان به مناطق سیل زده اعزام شدند .

  آقایی با اشاره به تهیه غذای گرم برای سیل زدگان اضافه کرد : کمک های نقدی و غیر نقدی شامل پتو ، روفرشی ، چراغ شارژی ، لوازم بهداشتی ، پزشکی و دارویی ، لباس گرم ، کنسروجات ، آب معدنی و سایر اقلام خوراکی توسط کارکنان این اداره کل و شرکت های فعال در بندر چابهار در قالب ۳ محموله جمع آوری و در مناطق سیل زده توزیع شد ، ۵ محموله دیگر نیز امروز به این مناطق ارسال می شود . همچنین مقرر شد در روزهای آتی با اعزام نیروها و ماشین آلات راهداری جهت کمک های عمرانی و بازگشایی راه ها اقدام شود .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در ادامه با اشاره به باز بودن راه های مواصلاتی منتهی به بندر چابهار اظهار کرد : جریان ترافیک بار و کالا همچون روزهای گذشته در مسیرهای منتهی به بزرگترین بندر اقیانوسی کشور برقرار است، به گونه ای که بیش از ۱۰۰ کامیون روز گذشته از این بندر بارگیری و عازم مقاصد مصرف شد .

  بارگیری همزمان ۲ کشتی کالای صادراتی در بندر چابهار

  در ادامه مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت : با افزایش ظرفیت بندر چابهار و توسعه این بندر در بخش زیرساختی ، تجهیزاتی و پسکرانه ای و دسترسی به آب های آزاد ، صادرات کالا از این بندر افزایش چشمگیری پیدا کرده است . با توجه به وجود تجهیزات مدرن در بندر چابهار ، اعطای بسته های تشویقی برای صاحبان بار و کالا و رونق صادرات از این بندر استراتژیک ، به طور همزمان ۲ کشتی حامل کالای صادراتی در بندر شهید بهشتی در حال بارگیری است .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان نرم و میزان عملیات تخلیه و بارگیری در بندر چابهار را مثبت ارزیابی و بیان کرد : علاوه بر بارگیری و ارسال کالاهای صادراتی کشور از طریق بندر چابهار ، امسال شاهد افزایش ۱۰۰ درصدی صادرات کالاهای افغانستان از این بندر به سایر کشورها بودیم .
  مطالب مرتبط

  اعطا تسهیلات کم بهره به شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های فعال در حوزه بندری و دریایی

  اعطا تسهیلات کم بهره به شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های فعال در حوزه بندری و دریایی

  به منظور حمایت‌های بیشتر جهت حضور هر چه پررنگ تر این شرکت‌ها ، سازمان بنادر و دریانوردی در نقشه راه هوشمندسازی بنادر کشور پیش بینی کرده است که از محل منابع داخلی خود در قالب وجوه اداره شده و با همکاری سیستم بانکی کشور با اعطای تسهیلات کم بهره ، از شرکت‌های دانش بنیان و ...

  |

  واردات و صادرات از طریق بنادر جنوبی کشور طبق روال عادی برقرار است

  واردات و صادرات از طریق بنادر جنوبی کشور طبق روال عادی برقرار است

  طی روزهای گذشته تنها مسئله‌ای که داشتیم این بود که به دلیل نا آرام بودن شرایط جوی و دریا ، سفرهای دریایی مردم لغو شده یا با تأخیر مواجه شده ، اما مشکلی در حوزه تجاری برای بنادر هرمزگان به وجود نیامده است .

  |

  نظرات کاربران