در حال بارگذاری ...
 • بسیج امکانات و تیم های امداد و نجات بندر چابهار در مناطق سیل زده

  با افزایش ظرفیت بندر چابهار و توسعه این بندر در بخش زیرساختی ، تجهیزاتی و پسکرانه ای و دسترسی به آب های آزاد ، صادرات کالا از این بندر افزایش چشمگیری پیدا کرده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت : در پی وقوع سیل در روستاهای بلوچستان علاوه بر ارسال کمک های نقدی و غیرنقدی ، تیم های امداد و نجات و ماشین آلات بندر چابهار در مناطق سیل زده حضور یافتند .

  بهروز آقایی اظهار کرد : با توجه به هشدار هواشناسی مبنی بر بارندگی سیل آسا در جنوب استان و ضرورت کمک به مردم جهت کاهش خسارت های ناشی از سیل ، تیم های امداد و نجات بندر چابهار به منظور امدادرسانی و برآورد سطح خسارت و نیازمندی های مردم در ساعات اولیه پس از بارندگی عازم مناطق روستایی چابهار ، کنارک و دشتیاری شدند . در ادامه و همزمان با حضور تیم های واکنش سریع یگان حفاظت ، عملیاتی و گشت و نظارت بر سواحل استان در روستاهای گرفتار در سیلاب ، دیگر ظرفیت ها و ماشین آلات فعال در پروژه های در دست اجرای بندر چابهار نیز جهت امدادرسانی و بازگشایی معابر روستایی به این مناطق ارسال شد .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به اعزام تیم های مهندسی بندر جهت ارائه خدمات علمی مربوط به کنترل سیلاب افزود : همچنین نیروهای انسانی ، سایر تجهیزات و ادوات بندری به منظور کمک لجستیکی و خودورهای امدادی و اداری بندر چابهار جهت حمل و نقل آسیب دیدگان به مناطق سیل زده اعزام شدند .

  آقایی با اشاره به تهیه غذای گرم برای سیل زدگان اضافه کرد : کمک های نقدی و غیر نقدی شامل پتو ، روفرشی ، چراغ شارژی ، لوازم بهداشتی ، پزشکی و دارویی ، لباس گرم ، کنسروجات ، آب معدنی و سایر اقلام خوراکی توسط کارکنان این اداره کل و شرکت های فعال در بندر چابهار در قالب ۳ محموله جمع آوری و در مناطق سیل زده توزیع شد ، ۵ محموله دیگر نیز امروز به این مناطق ارسال می شود . همچنین مقرر شد در روزهای آتی با اعزام نیروها و ماشین آلات راهداری جهت کمک های عمرانی و بازگشایی راه ها اقدام شود .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در ادامه با اشاره به باز بودن راه های مواصلاتی منتهی به بندر چابهار اظهار کرد : جریان ترافیک بار و کالا همچون روزهای گذشته در مسیرهای منتهی به بزرگترین بندر اقیانوسی کشور برقرار است، به گونه ای که بیش از ۱۰۰ کامیون روز گذشته از این بندر بارگیری و عازم مقاصد مصرف شد .

  بارگیری همزمان ۲ کشتی کالای صادراتی در بندر چابهار

  در ادامه مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت : با افزایش ظرفیت بندر چابهار و توسعه این بندر در بخش زیرساختی ، تجهیزاتی و پسکرانه ای و دسترسی به آب های آزاد ، صادرات کالا از این بندر افزایش چشمگیری پیدا کرده است . با توجه به وجود تجهیزات مدرن در بندر چابهار ، اعطای بسته های تشویقی برای صاحبان بار و کالا و رونق صادرات از این بندر استراتژیک ، به طور همزمان ۲ کشتی حامل کالای صادراتی در بندر شهید بهشتی در حال بارگیری است .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان نرم و میزان عملیات تخلیه و بارگیری در بندر چابهار را مثبت ارزیابی و بیان کرد : علاوه بر بارگیری و ارسال کالاهای صادراتی کشور از طریق بندر چابهار ، امسال شاهد افزایش ۱۰۰ درصدی صادرات کالاهای افغانستان از این بندر به سایر کشورها بودیم .
  مطالب مرتبط

  تشریح اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی برای هوشمندسازی عملیات دریایی

  تشریح اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی برای هوشمندسازی عملیات دریایی

  تجهیز و تامین وسایل محافظت فردی برای افسران کنترل و بازرسی کشتی ها بر اساس توصیه های IMO و جلوگیری از هرگونه وقفه برای کشتی ها از جمله این اقدامات است و در عین حال دستورالعمل های مرتبط با نحوه انجام فعالیت های بازرسی و کاهش حضور افسران کنترل و بازرسی به جهت جلوگیری از ریسک ابتلا ...

  |

  تعمیر سیستم هیدرولیک جرثقیل ساحلی در بندر امام خمینی (ره) توسط مهندسان داخلی

  تعمیر سیستم هیدرولیک جرثقیل ساحلی در بندر امام خمینی (ره) توسط مهندسان داخلی

  کاهش توقفات اضطراری حین عملیات ، ارتقا رضایت صاحبان کالا به لحاظ انجام عملیات بدون توقف ، کاهش هزینه‌ها به همراه افزایش بهره‌وری و بازگرداندن تجهیز به نرم کارخانه‌ای از جمله مزیت های این تعمیرات است .

  |

  جلوگیرى از حریق در شناورهاى سنتى در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی

  جلوگیرى از حریق در شناورهاى سنتى در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی

  ممنوعیت استفاده از پمپ های بنزینی روی شناورهای سنتی ، الزام لنج ها به حضور حداقل خدمه شناور در هنگام پارک و کنار اسکله و افزایش نظارت های ایمنی شناورهای سنتی از دیگر اقدامات صورت گرفته است .

  |

  تشریح میزان کالای اساسی تخلیه شده در بندر شهید رجایی از ابتدای سال جاری تاکنون

  تشریح میزان کالای اساسی تخلیه شده در بندر شهید رجایی از ابتدای سال جاری تاکنون

  آنچه موجب تسهیل در فرآیند تخلیه کالاهای اساسی و رشد در این حوزه شده است ، ابتکار عمل مبنی بر تشکیل کارگروهی تحت عنوان کارگروه تسهیل فرآیند ورود و خروج کالای اساسی با عضویت کلیه سازمان ها و دستگاه های ذیربط با مدیریت اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان بوده است .

  |

  نظرات کاربران