در حال بارگذاری ...
 • تصویب لایحه الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به منطقه آزاد چابهار توسط مجلس

  تصویب این لایحه به توسعه بنادر شرق کشور ، دور زدن تحریم ها و جذب سرمایه گذاری کمک می کند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی لایحه الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری را به منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار تصویب کردند .

  نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) تصویب کردند که بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به محدوده مناطق آزاد تجاری – صنعتی چابهار الحاق شود .

  الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به منطقه آزاد چابهار با ۱۳۹ رای موافق ، ۲۵ رای مخالف ، و ۴ رای ممتنع از مجموع ۲۰۹ نماینده حاضر در جلسه تصویب شد .

  معاون پارلمانی وزیر اقتصاد در موافقت با این لایحه اعلام کرد : تصویب این لایحه به توسعه بنادر شرق کشور ، دور زدن تحریم ها و جذب سرمایه گذاری کمک می کند .

  پیش از این حسین شهدادی ؛ معاون اقتصادی و بندری اداره کل بنادر و دریانوری سیستان و بلوچستان درباره الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به منطقه آزاد چابهار ، گفته بود : یکی از مشکلات ما عدم تسری قوانین مناطق آزاد به بنادر است ، بندر چابهار یک منطقه عادی بوده و جزو مناطق ویژه اقتصادی آزاد محسوب نمی‌شود در صورتی که بندر چابهار به مناطق آزاد الحاق شود علاوه بر تسهیل تبادلات تجاری ، شاهد افزایش سرمایه‌گذاری‌ها در این بندر استراتژیک خواهیم بود .
  مطالب مرتبط

  اعطا تسهیلات کم بهره به شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های فعال در حوزه بندری و دریایی

  اعطا تسهیلات کم بهره به شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های فعال در حوزه بندری و دریایی

  به منظور حمایت‌های بیشتر جهت حضور هر چه پررنگ تر این شرکت‌ها ، سازمان بنادر و دریانوردی در نقشه راه هوشمندسازی بنادر کشور پیش بینی کرده است که از محل منابع داخلی خود در قالب وجوه اداره شده و با همکاری سیستم بانکی کشور با اعطای تسهیلات کم بهره ، از شرکت‌های دانش بنیان و ...

  |

  واردات و صادرات از طریق بنادر جنوبی کشور طبق روال عادی برقرار است

  واردات و صادرات از طریق بنادر جنوبی کشور طبق روال عادی برقرار است

  طی روزهای گذشته تنها مسئله‌ای که داشتیم این بود که به دلیل نا آرام بودن شرایط جوی و دریا ، سفرهای دریایی مردم لغو شده یا با تأخیر مواجه شده ، اما مشکلی در حوزه تجاری برای بنادر هرمزگان به وجود نیامده است .

  |

  نظرات کاربران