در حال بارگذاری ...
 • رسیدگی به تخلف ۲۰۸ شرکت حمل و نقل کالا و مسافر در استان اردبیل

  در صورت تکرار تخلف بیش از سه بار ظرف مدت دو سال نیز کمیسیون مجاز است برگ فعالیت متخلف را به طور دائم لغو کند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل گفت : در قالب کمیسیون های ماده ۱۱ و۱۲ به تخلفات شرکت های حمل و نقل کالا و مسافر رسیدگی و ۱۳۸ رای صادر شده است .

  علی رحمتی که در جلسه کمیسیون های ماده ۱۱ و۱۲ راهداری سخن می گفت افزود : از ابتدای امسال به ۲۰۸ تخلف مطرح شده در حوزه های ایمنی و ترافیک ، مسافر و کالا رسیدگی و ۱۳۸ رای نیز صادر شده است .

  دبیر کمیسیون مدیریت اجرائی ایمنی حمل و نقل استان اردبیل با بیان اینکه از این میزان رای ۱۰۸ مورد مربوط به کمیسیون ماده ۱۱ و ۳۰ رای نیز متعلق به کمیسیون ماده ۱۲ است ، عدم پرداخت کرایه رانندگان ، عدم اخذ بارنامه ، عدم رعایت ضوابط ایمنی ، شکایات حوزه حمل و نقل مسافر و اضافه تناژ را از عمده تخلفات رسیدگی شده در این کمیسیون‌ها دانست .

  وی با قدردانی از فعالیت های شبانه روزی تلاشگران عرصه حمل و نقل استان افزود : در صورت تکرار تخلف بیش از سه بار ظرف مدت دو سال نیز کمیسیون مذکور مجاز است برگ فعالیت متخلف را به طور دائم لغو کند .

  مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل تصریح کرد : بر اساس ماده ۱۲ آیین نامه حمل بار و مسافر مصوب ۱۳۷۸ ، رسیدگی به تخلفات شرکت‌ها و موسسات حمل ونقل جاده‌ای در خصوص عدم رعایت مفاد و شرایط آیین نامه در کمیسیون ماده ۱۲ و هم چنین به استناد تبصره ماده ۶ اصلاحی قانون الزام شرکت‌ها و موسسات ترابری جاده ای به استفاده از صورت وضعیت مسافری و بارنامه مصوب ۱۳۸۱ به تخلفات ارجاع شده در کمیسیون ماده ۱۱ رسیدگی و باتوجه به نوع دفعات و تکرار تخلفات نسبت به لغو موقت اعتبار برگه فعالیت از یک ماه تا یکسال اقدامات لازم انجام می شود .

  رحمتی برخورد قانونی و قاطع با متخلفان را یادآور شد و از مردم ، رانندگان و صاحبان کالا و بار خواست هرگونه شکایات خود را از طریق سامانه ۱۴۱ جهت رسیدگی سریع به اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل اطلاع دهند .

   
  مطالب مرتبط

  انجام عملیات برفروبی در ۷۵ کیلومتر از محورهای مواصلاتی نیمه شمالی سیستان و بلوچستان

  انجام عملیات برفروبی در ۷۵ کیلومتر از محورهای مواصلاتی نیمه شمالی سیستان و بلوچستان

  برآوردهای اولیه نشان می دهد که خسارات ناشی از سیل در جاده ها و ابنیه فنی راه ها نیمه شمالی استان حدود ۱۵۰ میلیارد تومان است که میزان خسارت نهایی پس از انجام بررسی های دقیق کارشناسی اعلام خواهد شد .

  |

  نظرات کاربران